Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tiltakozik mindenki a...

Miért tiltakozik mindenki a felsőoktatási férőhelyek csökkentése ellen?

Figyelt kérdés

Jelenleg köztudott, hogy túl sok a diplomás, és nem tudnak elhelyezkedni, vagy nem a szakmájukban, vagy csak nagyon kevés pénzért. Nem lenne jobb a diplomásoknak is ha kevesebb lenne a konkurencia? Kinek jó az, hogyha elvégzi az egyetemet, pénzt, időt, fáradságot nem kímélve, aztán meg nem tud elhelyezkedni?

Nekem pl. 2 diplomám van, az ország egyik legjobb főiskolájában végeztem (BGF), elég nehéz volt bekerülni és elvégezni is, két szakmai középfokú nyelvvizsga is kellett a diplomához. Most meg mégsem találok állást, mert protekcióval olyanokat vesznek fel inkább, akik sokkal gyengébb iskolát végeztek. Ezelőtt 20 évvel, ha volt egy diplomád, akkor tuti jó állást kaptál. Nem lenne jobb, ezt visszahozni? Nem értem miért van ezen mindenki felháborodva. Szerintem nem alanyi jog, hogy valaki főiskolát végezzen. Aztán meg olyan munkát talál csak, amelyet érettségivel is el tudna látni. Akkor minek tanult?


2011. nov. 21. 12:34
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell ilyen alpári stílusban válaszolni, én normálisan kérdeztem. Külgazdaság szakon végeztem. A kifogás általában az, hogy nincs szakmai tapasztalatom. És nem csak az én esetem, de itt nagyon nehéz elhelyezkedni. Pesten persze biztos más a helyzet, de nem mindenki ott lakik. És nem igaz, hogy a diplomások közt a legkevesebb a munkanélküli. Csak ők végső esetben hajlandóak bármit elvállalni, minthogy segélyért kuncsorogjanak. Nálunk az újság tele van álláshirdetéssel, hogy asztalost, meg lakatost, meg egyéb szakmunkást keresnek. Azt meg nem találnak.

Ez az oldal a Gyakori kérdések. Akinek nem tetszik, hogy itt kérdeznek az emberek, azok ne olvasgassák.

2011. nov. 21. 20:21
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
A lakatosaidnál meg az asztalosaidnál is ugyanaz a kifogás: Nincs szakmai tapasztalat, de azoknak nemhogy tapasztalata nincsen, de még a végzettsége se sokat ér, mert annyira leépült a szakmunkás képzés itthon, hogy pontosan tudják, annyit ért a gyerek hozzá, mint tyúk az abc-hez.
2011. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért kell ilyen alpári stílusban válaszolni, én normálisan kérdeztem. Külgazdaság szakon végeztem. A kifogás általában az, hogy nincs szakmai tapasztalatom."


1. azért kell alpári stílusban válaszolni mert megérdemled (megérdemlitek), ha már két diplomához eszet nem is kaptál...

2. miért nem szereztél szakmai gyakorlatot?

2011. nov. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

20:21


"A kifogás általában az, hogy nincs szakmai tapasztalatom."


Vannak álláslehetőségek (persze nem sok), ahova nem kell tapasztalat. Lehet, hogy tré állások, de pár hónap szenvedést elvállalhatsz azért, hogy később feljebb léphess.


"Pesten persze biztos más a helyzet, de nem mindenki ott lakik."


Költözni kell. A csapból is az folyik már évek óta, hogy a magyar munkaerő "nem elég mobil". Erről van szó.


"És nem igaz, hogy a diplomások közt a legkevesebb a munkanélküli."


De igaz. Vagy neked van valami megalapozottabb felmérésed, mint a NFSZ jelentései? Komolyan kezdek én is kételkedni abban, hogy van diplomád, ha ennyire nem vagy képes elfogadni a tényeket.


"Nálunk az újság tele van álláshirdetéssel, hogy asztalost, meg lakatost, meg egyéb szakmunkást keresnek. Azt meg nem találnak."


Ez nem jelenti azt, hogy a szakmunkások körében nem nagy a munkanélküliség. Ugyanis hiába van nyitva egy állás asztalosoknak, ha az összes asztalos a környéken alkalmatlan. Vagy hiába van a megyében 500 vízvezetékszerelő és 200 lakatos, ha csak 3 asztalost keresnek. Képezze át magát az összes lakatos asztalosnak? Mire átképzik magukat, már csak burkolókra lesz kereslet. A szakmunkás végzettség csak nagyon kevés szakmára képesít, ezért nehéz vele elhelyezkedni. Főleg szakmai gyakorlat nélkül.

2011. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert tanulni szeretnénk te agyament! És képzeld el apu meg anyu nem Rotschild rokon hogy a Hawardra egyből felvesznek!
2011. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!