Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tiltakozik mindenki a...

Miért tiltakozik mindenki a felsőoktatási férőhelyek csökkentése ellen?

Figyelt kérdés

Jelenleg köztudott, hogy túl sok a diplomás, és nem tudnak elhelyezkedni, vagy nem a szakmájukban, vagy csak nagyon kevés pénzért. Nem lenne jobb a diplomásoknak is ha kevesebb lenne a konkurencia? Kinek jó az, hogyha elvégzi az egyetemet, pénzt, időt, fáradságot nem kímélve, aztán meg nem tud elhelyezkedni?

Nekem pl. 2 diplomám van, az ország egyik legjobb főiskolájában végeztem (BGF), elég nehéz volt bekerülni és elvégezni is, két szakmai középfokú nyelvvizsga is kellett a diplomához. Most meg mégsem találok állást, mert protekcióval olyanokat vesznek fel inkább, akik sokkal gyengébb iskolát végeztek. Ezelőtt 20 évvel, ha volt egy diplomád, akkor tuti jó állást kaptál. Nem lenne jobb, ezt visszahozni? Nem értem miért van ezen mindenki felháborodva. Szerintem nem alanyi jog, hogy valaki főiskolát végezzen. Aztán meg olyan munkát talál csak, amelyet érettségivel is el tudna látni. Akkor minek tanult?


2011. nov. 21. 12:34
1 2 3
 11/25 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért az épületeket fenn kell tartani, az egyetemeken nem csak a tanárok dolgoznak, és vannak szakok, ahol az eszközigény is igen magas.
2011. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Jó, persze, leegyszerűsítettem a dolgot. Nyilván az orvosi egyetem drágább. De egy bölcsészkar? Nyilván nem kerül havi több százezer Ft-ba ha az összes költséget elosztjuk a diákok számával, azt nekem ne mondja senki.
2011. nov. 21. 15:19
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Már az első mondatod megbukott, az meg egyszerűen sajnálatos és nevetséges, hogy ez a köztudott. A diplomások között messze a legkisebb a munkanélküliség, és minél alacsonyabb a végzettség, annál magasabb az arány.


Másrészt BGF + 2 középfokú nyelvvizsga. Csak nem turizmus-vendéglátás diplomád van? Hát azzal bizony kitörölheted a segged, ne is csodálkozz, hogy nem kapsz munkát, mit hittél, majd szállodavezető, meg utazási irodavezető lesz belőled ezzel?


Igen, sok kamuszak van. De sajnos ezekkel a húzásokkal mindent visszafognak. A normális szakokat a mérnök, közgazdász (közgazdászdiplomát 11 képzés ad, ezért van viszonylag sok közgazdász - viszont olyan melót sem találsz, hogy közgazdász - hanem jól kell választani, hogy melyik területére mész. Csak hát a sok tuskó proli, aki az egyetem közelébe nem járt még, az hajtja, hogy "há' de sok a közgazdász), tanár, stb. Attól, hogy te lóf@sz diplomát választottál, és szarra se mentél vele, meg még néhány hozzád hasonló kamudiplomás, az nem jelenti azt, hogy az egész diploma értéktelen.


(Amúgy engem már felvettek, de egyszerűen felcseszi az agyamat, amikor vagy olyanok pofáznak, akiknek esélyük sincs a diplomára, vagy olyanok, akik az egyetemi kummantástól várják a jól fizető állást)

2011. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%
Különben a másik az, hogy nem nálunk van a hiba, nézz szét így működik a világban is. Már nem 20 évvel ezelőtt vagyunk és nem is leszünk soha. A diplomáddal azt éred el, hogy elhelyezkedhetsz azon a területen és elindulhatsz fel a szamárlétrán. Ez van. Lehet, hogy szerinted egyes szakmákat el lehet látni érettségivel is, viszont akkor előrébb nem léphet, mert csak történelmet és matekot tud, másról semmit például? A munkáltatók viszont ennél manapság már többet követelnek, többet, mint amit a 18 éves felszedett földrajz, meg irodalom órán, viszont nem esnek hanyatt tőle, és nem teszik rögtön vezetői pozícióba, csak a lehetőséget kapja meg, hogy elkezdjen karriert csinálni a területen. Ha az orvosit végzed el, akkor sem rögtön azzal indítasz, hogy betesznek a műtőbe, hogy te vezényeld le a nagy műtéteket és érdekes, ők nem is várják ezt el. A diplomásoknak is rengeteg munka lehetőség van, de nem kell azt hinni, hogy mindjárt a kánaán jön el. Ráadásul nézd meg a hirdetéseket, az asszisztensi, recepciós stb. munkáknál is egy ideje már elvárják a főiskolai, egyetemi végzettséget az adott területen, őket nem érdekli, hogy az szerinted az általános érettségis tudással is ellátható lenne.
2011. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%

"Jelenleg köztudott, hogy túl sok a diplomás, és nem tudnak elhelyezkedni"


ez az általános vélekedés.

csak akik így vélik, azoknak fogalmuk nincs arról, hogy mly szakokat kéne csökkenteni, csak úgy bele a világba benyögik, hogy túl sok a diplomás (mellesleg még így is el vagyunk maradva a nemzetközi átlagtól, csak ott mondjuk munkahely is van)


"Ezelőtt 20 évvel, ha volt egy diplomád, akkor tuti jó állást kaptál. Nem lenne jobb, ezt visszahozni? "


Nem, mivel azóta megváltozott a világ.


"Nem értem miért van ezen mindenki felháborodva. "


Mert ezt is ésszerűtlenül csinálják, toivábbá a hiányszakokat is megszivatják ezzel.

Az, hogy te nem tudtál elhelyezkdeni ne legyen már mérvadó...

"Szerintem nem alanyi jog, hogy valaki főiskolát végezzen."


Ki mondta, hogy az?


"Aztán meg olyan munkát talál csak, amelyet érettségivel is el tudna látni. "

Embere válogatja. Én protekció nélkül is el tudtam helyezkedni a diplomámmal.

2011. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

"azt nekem ne mondja senki."


ha nem mondjuk neked, mert úgysem hiszed el, akkor minek teszel fel itt kérdést?

2011. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a felsőoktatási férőhelyeket csökkentik, erre jogilag nincs lehetőség (még nekik se)."


ez tévedés. épp most írták át a törvényt, hogy az ő tanácsuk fogja meghatározni a keretszámokat.

2011. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs szükség ebben az országban több százezer jogászra és közgazdászra!"


Komolyan azt hiszed, hogy csak ők szívják meg ezt?


leülhetsz egyes!

2011. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, már eddig sem ingyen volt: Útiköltség, albérlet, rezsi, tankönyvek stb. stb. A szegények ezt eddig sem engedhették meg maguknak. "


de, megengedhették. de csak akkor, ha államilag finanszírozotton voltak.

ja és valószínűleg dolgoztak mellette.

2011. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Miért tiltakozik mindenki a felsőoktatási férőhelyek csökkentése ellen?"


Mert mindig tiltakozni kell valami ellen. Eddig többnyire ugyanazok az emberek azt mondogatták, hogy túl sok a diplomás.


"Jelenleg köztudott, hogy túl sok a diplomás"


Nem köztudott, hanem közvélekedés. És nem igaz.


"és nem tudnak elhelyezkedni"


A diplomás munkanélküliség 4%. A szakmunkás 10%, az alacsonyabb végzettségűeké 20%. Szóval ez tévedés.


"Nem lenne jobb a diplomásoknak is ha kevesebb lenne a konkurencia? "


NEKIK jó lenne. Az országnak nem biztos, de most kevés pénze van az államnak.


"Nekem pl. 2 diplomám van, az ország egyik legjobb főiskolájában végeztem (BGF), elég nehéz volt bekerülni és elvégezni is, két szakmai középfokú nyelvvizsga is kellett a diplomához. Most meg mégsem találok állást"


Nehéz elképzelni. Lehet, hogy magasak az igényeid. Kezdd alacsonyabb szinten.


"Ezelőtt 20 évvel, ha volt egy diplomád, akkor tuti jó állást kaptál"


Ezelőtt 20 évvel már nem. Ezelőtt 23 évvel viszont 8 általánossal is bedugtak valami "tuti jó állásba", kár, hogy az a rendszer nem volt gazdaságos és csődbe ment.


Ezelőtt 20 évvel 1991-et írtunk, 650 ezer munkanélküli volt (nem hivatalosan vagy 1 millió). De ezt te nem tudod 2 bgf-es diplomával?


"Nem lenne jobb, ezt visszahozni?"


Ha csökkented a diplomások számát, attól nem fog automatikusan csökkenni a diplomás munkanélküliség. De aki egy kicsit is ért a gazdasághoz, az ezt belátja...


"Szerintem nem alanyi jog, hogy valaki főiskolát végezzen."


Semmi mellett vagy ellen nem érv, hogy valami "nem alanyi jog".

2011. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!