Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem forgat...

Magyarország miért nem forgat fiataloknak szóló filmeket, amiben az itthonmaradásra buzdítják őket?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy Irán forgatott egy filmet, amiben iráni fiatalok ezerrel tanulnak számítástechnikát meg angolt, hogy Nyugatra költözhessenek, de amikor sikerül kijutniuk, akkor meglátják, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, sőt az emberek sokkal szemetebbek és gonoszabbak, mint Keleten, ezért hazatérnek Iránba, ahol a materiális életkörülmények rosszabbak és nem keresnek annyi pénz, viszont cserébe stresszmentes, boldog életük lehet kedves emberek között.


Ha Magyarország is forgatna ilyen filmeket, szerintetek több fiatal maradna itthon?


2011. nov. 21. 14:51
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező neked elgurult a gyógyszered?A magyarok nem kedvesek és segítőkészek egyáltalán , persze akad közöttük de nem jellemző ránk.Egy osztrák vagy egy német család sokkal boldogabb mint egy magyar.
2011. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, most nem akarok nagyon beszólni, mert nem ismerlek, de szerintem te semmit nem tudsz a nyugati emberekről. Vagy nagyon nagy mázlid van Magyarországon, de nyugaton balszerencséd volt.


Mindenki(de szó szerint MINDENKI, kivétel nélkül) állítja, hogy az amerikaiak nagyságrendekkel kedvesebbek.

Ezt én is alátámasztani tudom.

Történetek-> Vmelyik magyar kiönti a kávét. Rögtön odafut 2 ember, az egyik felmos, a másik ad neki egy másikat INGYEN, mert hogy ez neki jár, hiszen véletlenül öntötte ki. Amerikában nem kell megköszönni két villantással, ha beengednek a másik sávba az autósok, mert ott evidens, hogy beengednek.

McDrive, már fizetni kellene(ott ugyanannál az ablaknál kell átvenni, és fizetni), de nincs nálam annyi. Erre a néger azt mondja: "Ugyan, nem tesz semmit, mindenkivel megesik". És odaadta INGYEN.

Mikor költöztünk, vittük le a bútorokat. A ház előtt beszélgetett 2 tizenéves fekete. Felajánlották a segítségüket. Mikor a végén nyújtottam volna át nekik a 20 dollárt, csak értetlenkedve néztek.

Az Államokban a biztosító MINDENT kifizet, a kisebb dolgokat (pl. rádió kilopása a kocsiból) duplán.

Még tudok mesélni n+1 történetet Amerikáról, de most nézzük Németországot.


Próbáltam átmenni a zebrán, vártam, hogy elmenjen a kocsisor, közben bambultam. Kb. 20 másodperc múlva vettem észre, hogy mindenki feltorlódott, mert arra vártak, hogy átmenjek MINDKÉT OLDALON. Ilyet Magyarországon még a büdös életben nem tapasztaltam.

Itt maximum a többi autós anyáz, ha átengedem a babakocsis nőt.

Svájcban általános, hogy mindenki felszedi az utcán a szemetet, és kidobja a szelektívbe.

Ausztriáról meg nem kell mondani semmit, mert azt mindenki tudja.

Engem egyszer vertek át nyugaton, Londonban, de az is egy magyar volt(egy pincér). Amúgy Anglia is megér egy szót. Vásároltam(ASDA), és a pénztárnál derült ki, hogy kicsit túlköltekeztünk. Mondta a pénztáros, hogy semmi baj, egyszerűen újra áthúzta azokat a tételeket a leolvasón, amiket inkább otthagyunk.


Kelet.

Mikor Ukrajnába mentem át tankolni, a benzinkutas olyan pénzt adott visszajárónak, ami érvénytelen volt.

Magyarországon a pénztáros hibájából az utánunk következő ember cuccait is a miénkhez számolta. Mikor észrevette, akkor 3 embert kellett riadóztatni, hogy levonja a gép a tételt. Már ehhez is könyörögnünk kellett, mert azt mondta, hogy ez nem az ő hibája, és nem von le semmit.

Egy másik üzletben 3 forint miatt nem akarta ideadni az árut. Ilyen Amerikában sosem történhetett volna meg. Akkor melyik nemzet a pénzimádó?

A kórházban az orvos üvöltözik a gyerekkel. Nyugaton ezért már lehetne perelni.


Amerikában simán lehet leengedett tetővel parkolni éjszaka. Itt Bp-n már 2x próbálták feltörni a kocsim, a biztosító meg szart kifizetni a kárt, amit a tolvaj a feszítővassal okozott.

Bocs, hogy hosszúra sikeredett, de ezek már a hazaköltözésem óta gyülemlettek bennem.

Sokat beszéltem hazatelepült magyarokkal, de sajnos mindenkinek ugyanaz volt a konklúziója: A magyar alapvetően egy rossz szándékú, tolvaj nép, aki mindig mást hibáztat, akár a mindennapokban, akár általánosan. Tudom, hogy ezzel most sok embernek felcsesztem az agyát, és antimagyarnak tűnhetek, de ezek tények. Megkérdezel valakit, aki huzamosabb ideig élt kint, valószínűleg ugyanezeket fogja mondani.

2011. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%
A 15:06-ost lájkolom!
2011. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
63%
VAgy ha mi annyira tökéletesek vagyunk akkor mi az oka annak, hogy nyugaton az önkénteskedés nagyobb mint nálunk. Ott az önkéntes munka sokkal nagyobb mint nálunk.
2011. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
83%

Ha a hat órás munkaidőmet havi négy ezer euróval fizetnék, utána én is simán segédkeznék a vakok és gyengénlátók szövetségénél bevásárolni néhány tagnak.


Így, hogy nyolc óra munkaidő után négy órát ültem túlórában, amit nem fizettek ki, sajna erre nem volt időm, de még arra sem, hogy a gyermekemmel foglalkozzam.


Shit happens.

2011. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
79%
15:06-osnak nagyon igaza van. Ahogy már az első oldalon említettem, másfél éve költöztem ki Londonba. Szinte felüdülés visszatérni ide egy kéthetes budapesti hazalátogatás után, annyira más az általános légkör errefelé. Természetesen itt is vannak bunkó parasztok, ahogy otthon is rengeteg a a kedves ember. De azért mégis érezhető, hogy mennyire más a közhangulat, ha kimegyünk az utcára vagy felülünk a buszra. Mindazonáltal én nem kenném ez a magyar nép általános természete, egyszerűen csak annyira nincsen megbecsülve a munka anyagilag otthon manapság, és mellette annyira közel van a nyugati jólét, hogy ez frusztrálóan hat az emberekre, ami miatt a sarki bolt pénztárosa, a banki alkalmazott, a vízszerelő, vagy bárki más a többi emberek vezeti le a feszültségét.
2011. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%
Engem speciel egy film nem tudna meggyőzni.
2011. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
95%

13:54


A magyar a világ egyik legindividualistább népe, a nemzetközi értékrend-felmérések bizonyítják. A magyarnál versengőbb, irigyebb, egymással állandóan harcoló emberek csak a Balkánon és Oroszországban élnek. Közismert Magyarországon is pl. az erdélyiek agresszivitása.


"Nyugaton mindenki csak magával foglalkozik és ott veri át a másikat ahol tudja, meg nagyon primitív az emberek gondolkodása."


Nincs olyan, hogy nyugat. Konkrét országok vannak. Pl. a svédek és dánok zárkózottak, de közösségi gondolkodásúak. Az, hogy téged, idegent, nem fogadnak be, nem jelenti, hogy egymással is olyanok, mint veled.


Átverni egymást kevésbé szokták északon. A franciák és olaszok már más téma.


A primitívség más kérdés. Az angolok pl. elég egyszerű, buta emberkéknek tűnnek, de ez nem primitívség, csak a nyitottság hiánya. A franciák extravagánsabbak, színesebb gondolkodásúak, intellektuálisabbak. De egyik sem "primitív", csak az érdeklődésük és a stílusuk más.


"A többi volt ex-szoci országban meg tőlünk keletebbre tök normális és kedves mindenki"


Legfeljebb leszúrnak, ha kiderül, hogy pénz van nálad, de azt mosolyogva teszik. Szerintem kevered az udvariasság külső megnyilvánulásait, a gesztusokat, a tényleges érzésekkel.


"Aki szerint Magyarországon nem kedvesek az emberek, az nemtudom milyen ezüsttálcán önmagát felkínáló viselkedést vár el a másiktól"


Nem az a kérdés, hogy hogyan bántak veled Németországban, ahol mindig csak disznó külföldi leszel, vagy Franciaországban, ahol rohadt idegen vagy, hanem az, hogy hogy megy a hétköznapi élet ezekben az országokban egymás között. Persze bizonyos IQ felett az idegenekkel is jól bánnak. Nem mosogatni kell kimenni, és akkor meglátod.

2011. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
91%

"Mert én mindhárom tipusban jártam, és azt tapasztaltam, hogy Nyugaton mindenki csak magával foglalkozik és ott veri át a másikat ahol tudja, meg nagyon primitív az emberek gondolkodása. A többi volt ex-szoci országban meg tőlünk keletebbre tök normális és kedves mindenki, ugyanúgy, mint nálunk. "


na most jöttem rá, hogy te csak egy troll voltál eddig is és az is maradsz.

2011. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

"Aki szerint Magyarországon nem kedvesek az emberek, az nemtudom milyen ezüsttálcán önmagát felkínáló viselkedést vár el a másiktól, de biztosan olyan ami már a természetellenesség határát súrolja."


akkor te milyen visyelkedésmintát vársz el a nyugatoiaktól?


mi történt kérdező?


mikor nem találtál valamit dajcslandba, akkor b@sztak odaröppeni hozzád és végigkísérni?


na itt fordított helyzetben még ki is rabolják a turistát

ez egy ilyen ország.

2011. nov. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!