Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érdekli a kormányt...

Miért nem érdekli a kormányt hogy folyamatosan lakoltatják ki az embereket?

Figyelt kérdés
Itt nálunk is egyfolytában akarják kilakoltatni az embereket a közüzemű számla elmaradások miatt.De a szolgáltató miért nem az államhoz rohan?Hisz nem azért nem fizeti az ember mert nem akarja hanem azért mert nem tudja + mióta Orbán van azóta kb 40000Ft-al kevesebbet ér az emberek fizetése

2011. nov. 22. 20:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
66%
Már ne is haragudj, de ezek nem 1-2 hónapos csúszások, nem lehet valakinek egész életében segíteni, mert ha ide eljut, akkor hiába segítenek, nagyon hamar megint ott lesz.Fel kéne már fogni, hogy az államnak nincs saját pénze, a tőlünk beszedett adóval gazdálkodnak, és kicsit igazságtalan, hogy valaki mindig csak betesz, más meg csak kivesz.
2011. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 tetro ***** válasza:
69%
kedves, én 18éves koromtól egy fillért sem kapok otthonról. ez nem panasz, csak ettől viccesnek tartom azt, mikor valaki azt mondja, hogy keret miatt nem járt egyetemre. az én keretemnél senkinek nem volt kevesebb, és még sok évvel később még mindig egyetemre járok munka mellett. (ne, ne kérdezzétek meg, ez hogy lehetséges :D) közben már az egész családomat eltartom, mármint anyám, testvérem, albérletet fizetek egy három szobás lakásra, meg rezsit anyáméra is. és tudod ha nem fizetném ki a bérleti díjat, akkor kiraknának minket. azzal miért nem foglalkozik a kormány, hogy nappali tagozatos diákként miből fizessek 100ezret albérletre vagy miből támogassam a rokkant édesanyám? szóval nem kell sírni, hidd el másnak rosszabb, mégsem tapicskol az önsajnálatban
2011. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de ezek nem 1-2 hónapos csúszások, nem lehet valakinek egész életében segíteni, mert ha ide eljut, akkor hiába segítenek, nagyon hamar megint ott lesz.Fel kéne már fogni, hogy az államnak nincs saját pénze, a tőlünk beszedett adóval gazdálkodnak, és kicsit igazságtalan, hogy valaki mindig csak betesz, más meg csak kivesz.



Bocsi azt mutasd már meg hol mondtam hogy az államnak hol kellene a tartozást kifizetni??????????????Mi is 1év alatt halmoztunk fel 1milliót.De amint mindegyikünknek lett munkája (nekem és a tesóimnak) kifizettük a tartozást.Igaz nehézkesen de kifizettük.Ezt kellene felfogni hogy nem azért nem fizet az ember mert nem akar hanem mert nincs pénze.Csak mióta Orbán van kb 40%al kevesebb lett a fizetésed értéke.És mióta ők vannak az árak 20%al emelkedtek míg a fizetések 1 forinttal sem

2011. nov. 22. 21:07
 14/66 anonim ***** válasza:
17%

Az érdekes az, hogy a durván milliós tartozásokkal rendelkezőket nem b*sztatják, elintézik annyival, hogy "hát ezt a kintlévőséget nem tudjuk behajtani".

Talán nem kell mondanom, hogy melyik népcsoportnak szokása baltával fenyegetőzni, ha kijönnek az illetékesek...


Ezen kívül vannak olyan cégek, vállalkozások, pontosabban, olyan "üzletemberek", akik sorra nyitják az új cégeiket (melyek valójában pénzmosodák, díszlettel, pl. fiktív számlázás), majd néhány hónap, év után csődöt jelentenek, óriási közüzemi tartozást maguk után hagyva. Ezeket az embereket v.hogy az Istennek se tudják megfogni!

2011. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
25%

"Miért nem érdekli a kormányt hogy folyamatosan lakoltatják ki az embereket?"


Talán mert magánügyekről, magánszerződésekről van szó, és lassan 22 évvel a rendszerváltás után már ideje hozzászokni, hogy nem mindent Állam bácsi intéz?


"Itt nálunk is egyfolytában akarják kilakoltatni az embereket a közüzemű számla elmaradások miatt."


Nyilván albérletről van szó, vagy önkormányzati lakásról. Merne bárki kiadni lakást albérletbe, ha nem lehetne onnan kilakoltatni a nem fizető bérlőket?


"mióta Orbán van azóta kb 40000Ft-al kevesebbet ér az emberek fizetése"


Ja, hogyne, Orbán. Mindennek Orbán az oka. Azt gondolod, hogy egy jó kis orbánozással minden hülyeséget el tudsz fogadtatni?

2011. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

kedves, én 18éves koromtól egy fillért sem kapok otthonról. ez nem panasz, csak ettől viccesnek tartom azt, mikor valaki azt mondja, hogy keret miatt nem járt egyetemre. az én keretemnél senkinek nem volt kevesebb, és még sok évvel később még mindig egyetemre járok munka mellett. (ne, ne kérdezzétek meg, ez hogy lehetséges :D) közben már az egész családomat eltartom, mármint anyám, testvérem, albérletet fizetek egy három szobás lakásra, meg rezsit anyáméra is. és tudod ha nem fizetném ki a bérleti díjat, akkor kiraknának minket. azzal miért nem foglalkozik a kormány, hogy nappali tagozatos diákként miből fizessek 100ezret albérletre vagy miből támogassam a rokkant édesanyám? szóval nem kell sírni, hidd el másnak rosszabb, mégsem tapicskol az önsajnálatban


Elég nagy szégyen.Anyám,apám legalább a tanitatásom állta és nem küldött minket a vakvilágba 18évesen szakma nélkül.

Illetve anyámat mikor még arra sem volt képes és 18évesen nem támogat hanem elküld a vakvilágba tudod mikor tartanám el ha ö nem tette mikor kötelessége (és inkább anyai mint jogi kötelessége lett volna) lett volna.És igen képzeld én is segítem meg a tesóim is a szüleimet.

Illetve mutasd már meg nagyokos havi 120.000Ftból hogy mész el egyetemre amikor kikel fizetni az oktatást az albérletet és a tankönyveket is és a rezsiröl nem is beszéltem


Ne haragudj de szerinted hihető a verziód?

Persze.Egyetemet fizetsz meg még te tartod el az egész családod és mellette a saját lakásod is fent tartod.Mennyit keresel 500.000-1.000000milliót??Ha lány vagy még talán el is hiszem.Ha jó helyre tetted magad akkor elképzelhető különben nem igazán

2011. nov. 22. 21:18
 17/66 A kérdező kommentje:

Ja, hogyne, Orbán. Mindennek Orbán az oka. Azt gondolod, hogy egy jó kis orbánozással minden hülyeséget el tudsz fogadtatni?


Te is tipikus "birka" vagy.Mond már el nekem.Ha nem vagy gazdag akkor inkább csak csökkent a fizetésed értéke mintsem nőtt

2011. nov. 22. 21:21
 18/66 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, ne legyél ennyire buta. Én is egyetemre járok, a szüleim egy fillérrel nem támogatnak. Kapok az egyetemtől szociális támogatást, ösztöndíjat. Ebből meg tudok élni. Egyetem mellett el tudok menni dolgozni, abból is van plusz pénz. Nem várnám el, hogy a szüleim támogassanak, amikor nekik sincs. De ez a "nem megyek egyetemre, mert drága" nagyon rossz duma. Max. azért nem tud valaki egyetemre menni, mert buta. De annak az anyagiakhoz semmi köze.
2011. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
72%

Nézd én nem akarok se veled, se senkivel kötekedni és tudom, hogy lefognak pontozni, de miért kéne érdekelni-e a kormányt, hogy kilakoltatják az embereket?!

Én és rajtam kívül szerintem más sem kérte meg azokat az embereket, akik ilyen sorsra kerüljenek, hogy pl. vegyen fel hitelt, elkeseredése után még hitelt, hogy hitelből hitelt fizessen, hogy vegyen olyan használati (?) tárgyakat hitelből, amire egyébként nem biztos, hogy szüksége lenne és emiatt ne tudná fizetni a hitelét. Emellett munkanélküliség van, ami miatt sokan a számlákat se tudják fizetni stb... őket IGEN! sajnálom! Az, hogy ki van kormányon teljesen mindegy, mert kb. az elmúlt 8-10 évben lófxt se ér az emberek fizetése. Folyamatosan hanyatlik itt minden...


Nem utolsó sorba, én annak krvára nem örülök, hogy a kormány a svájci frank hiteleseknek segíteni akar... hogy pár hónapja másról se szólt a híradó, minthogy az ilyen 'rászoruló' embereknek építenek önkormányzati lakásokat.. stb.

Kérdem én - baromira naivan -, nekem nem akarnak lakást venni? Csak úgy puszira?! Hiszen én nem kértem meg senkit, hogy svájci frankba vegyen fel hitelt és - sajnos - csődöljön be vele és 70 ezer törlesztő részlete 3 hónap alatt 180 ezerre mennyen fel!

2011. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

Kérdező, ne legyél ennyire buta. Én is egyetemre járok, a szüleim egy fillérrel nem támogatnak. Kapok az egyetemtől szociális támogatást, ösztöndíjat. Ebből meg tudok élni. Egyetem mellett el tudok menni dolgozni, abból is van plusz pénz. Nem várnám el, hogy a szüleim támogassanak, amikor nekik sincs. De ez a "nem megyek egyetemre, mert drága" nagyon rossz duma. Max. azért nem tud valaki egyetemre menni, mert buta. De annak az anyagiakhoz semmi köze.



Lehet igazad van de ö elvolt megkérdezni a dolgokat és semmit nem adna neki az egyetem azon kívül hogy neki kellene fizetni évi 3,9millió Ft-ot.Illetve azért annyira hülye csak nem lehet mikor az New Garden kertészetből sorra rugták ki a diplomás kertészeket és ö meg még pár (csak érettségizett nem diplomás kertész) ember maradt a cégnél.Szóval esze van csak bárhová megy egy forintal sem támogatták volna..



Nem várnám el, hogy a szüleim támogassanak.

Igazad van.Nem kellene elvárni mert ez szerintem alap követelménynek kellene lenni-e.De kitudja lehet csak engem neveltek fel rossz szellemben


Ez meg nem elvárás kérdése hogy a szülő támogassa a gyerekét hanem anyai,apai (összegezve szülői) kötelessége mint sem jogi kötelessége.És igen ha nekem gyerekem lesz de csak 2kiflire telik (ez csak egy példa) akkor 1,5 kiflit a gyerekemnek adók.És nem ö tőle veszek (meg ha teli is lenne pénzel) el mikor tanul mellette meg melózik hogy megéljen.

2011. nov. 22. 21:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!