Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érdekli a kormányt...

Miért nem érdekli a kormányt hogy folyamatosan lakoltatják ki az embereket?

Figyelt kérdés
Itt nálunk is egyfolytában akarják kilakoltatni az embereket a közüzemű számla elmaradások miatt.De a szolgáltató miért nem az államhoz rohan?Hisz nem azért nem fizeti az ember mert nem akarja hanem azért mert nem tudja + mióta Orbán van azóta kb 40000Ft-al kevesebbet ér az emberek fizetése

2011. nov. 22. 20:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
53%

Itt aztán mindenki szid mindenkit, pedig szerintem teljesen felesleges ezeken vitatkozni, mivel mindenkinek valahol igaza van és valahol nincs.


1. Aki lakáshitelt vett fel, az adott körülmények között ésszerű döntést hozott ezzel, mivel jobbnak látta saját lakásra költeni a havi 30-50 E forintot, mint albérletre. Anno 10 évvel ezelőtt még a közgazdászok sem tudták volna megjósolni, hogy a gazdasági válság ilyen méreteket fog ölteni. Másrészről azonban a hitelszerződésben az is benne volt, hogy az árfolyam emelkedéssel nőnek a törlesztőrészletek, tehát tényleg mindenki tisztában kellet, hogy legyen a kockázatokkal.

2. Az államnak nem kötelessége átvállalni az állampolgárok szolgáltatók felé felhalmozott adósságait,mivel mindenki eldöntheti, hogy mire mennyit költ, hogy ésszerűen és lehetőségeihez mérten tervezze meg a költségeit. Emellet viszont igenis kötelessége lenne megteremteni a stabilitást mind politikai, mind gazdasági szempontól, ami ahhoz szükséges, hogy az emberek ki tudják fizetni a számláikat.(lásd a választási ígéreteket, legyen az Fidesz vagy Mszp részéről) Ebből a szempontból a kérdezőnek igaza, van, csak nem abban a formában, ahogyan ő ezt megfogalmazta.

3. Más részről kedves kérdező, nem akarom megbántani a szüleidet, de őket sem kényszerítette senki, hogy 3 gyereket vállaljanak, ha csak egyet vállaltak volna valószínűleg nem okozott volna ilyen nagy gondot sem az iskoláztatás, sem a felnevelés. Talán te is mehettél volna egyetemre és tanulhattál volna nyelveket.


Azt hiszem itt Magyarországon is bele kéne verni az emberek fejébe az "öngondoskodás" és "felelősségvállalás" kifejezést és erre nem csak a hitelvelvételre, szakmaválasztásra, gyerekvállalásra gondolok, hanem arra is, hogy olyan embereket válasszunk meg az ország élére, akik valóban szakértő módon,etikusan és becsületesen végzik a feladatukat. Ezt a kormányt az ország többsége választotta meg, ahogyan egy demokráciában működik, ha teszik, ha nem ez így van. (mielőtt ezért le vagy felpontoztok hozzáteszem, hogy én nem a Fideszre szavaztam)

Vegyük tudomásul, hogy a választásoknál is felelős döntést kell hoznunk, ami sok évre befolyásolhatja az életünket. Nem hozhatunk döntést érzelmi alapon és megválasztva azt, aki a legtöbb jót ígéri a valóságtól elrugaszkodva és legalább fel kéne merülnie az emberek agyában, hogy aki ilyen gazdasági helyzetben ezt teszi, az demagóg!

sajnos ezeket a dolgokat még nálunk az állampolgárok nagy része nem képes megtanulni.

2011. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

Szinte egyetértek a mondani valódal de ebben azért nem


3. Más részről kedves kérdező, nem akarom megbántani a szüleidet, de őket sem kényszerítette senki, hogy 3 gyereket vállaljanak, ha csak egyet vállaltak volna valószínűleg nem okozott volna ilyen nagy gondot sem az iskoláztatás, sem a felnevelés. Talán te is mehettél volna egyetemre és tanulhattál volna nyelveket.


A nővérem 1987ben a bátyám 1988ban én pedig 1992ben születtem.

Szerinted akkor kiszámítható volt hogy 2010-2011ben nem lesz munka?Illetve hát azért anno kb 2005-2006ig pl az édes anyám nem is dolgozott 1-2évet leszámítva és 2006ig minden jó egyedül apám tartott el minket anyám itthon főzött,mosót,takarított intézte a családi ügyeket.2007ben ment el anyám dolgozni mert már muszáj vol.2009 kb novemberében kezdtünk pénzügyileg leesni és 2010 márciusában örültünk ha kajára volt pénz.


Illetve mondhatja itt az egyik kommentelö hogy ne fűtsünk meg egyebek.Csak ha nem fűtenél akkor megfagynál mint már vidéken manapság is sok ember a saját házában fagy meg.Illetve nem hiszem hogy 5embere a 300Kw olyan sok lenne mikor a gázt kikapcsolták kb 2010 márciusában 44526Ft-ért igy tehát fűteni is villannyal kellet.Szerencsére ebben az évben kifizetünk mindent és most nullán vagyunk mindennel.És ha a sok okos nem figyelt volna nem azt mondtam hogy az állam fizesse már ki a közüzemű számláit az embereknek.Hanem azt hogy ha nem sanyargatnák az embereket ilyen olyan adókkal illetve nem intéznék úgy a dolgokat hogy minden kb 20% megdráguljon igen is kitudnád fizetni a számláid.Amit még a rohadt MSZP idejében is kitudtál fizetni.

Bár tény és való mi is lophattuk volna a villanyt hogy "ingyé" legyen mert bármelyik villanyszerelő megcsinálta volna 20.000Ft-ért és az élmű sosem jött volna rá.De nem tettük mert 1 mi sem örülünk ha minket lopnak meg 2 faterom belehalna a szégyenbe és 3 minket úgy meg.asznának érte mint más embereket sosem.Pedig ezek az emberek csak fogják azt rádobnak egy kampót a vezetékre és szevasz ami még élet veszélyes is

2011. nov. 23. 13:49
 53/66 anonim ***** válasza:

13.23 vagyok.


Igazad van, tényleg nem tudhatták (ezért írtam, hogy nem bántani akarom őket), ahogyan akik 10 évvel ezelőtt lakáshitelt vettek fel, azok sem tudhatták.

De az egyéni problémák nem tartozhatnak egy kormány felelősségi körébe. Nekik legfeljebb az lehet a feladatuk, hogy olyan gazdasági és politikai körülményeket teremtsenek, hogy senki ne kerülhessen ilyen helyzetbe.

Az viszont megint csak a mi felelősségünk, hogy ilyen embereket válasszunk meg az ország élére. Ha az érdekeinket csak egyéni illetve rövid távon nézzük, akkor történhet meg az, hogy ha változás áll be az életünkben (elveszítjük a munkákat, rokkantak leszünk ... )a korábban számunkra előnyös rendszer a megváltozott körülmények miatt már nem véd minket. Ez is egy nagy felelősség csak hajlamosak vagyunk elfelejteni vagy homokba dugni a fejünket.

2011. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg nem tudhatták (ezért írtam, hogy nem bántani akarom őket), ahogyan akik 10 évvel ezelőtt lakáshitelt vettek fel, azok sem tudhatták.

De az egyéni problémák nem tartozhatnak egy kormány felelősségi körébe. Nekik legfeljebb az lehet a feladatuk, hogy olyan gazdasági és politikai körülményeket teremtsenek, hogy senki ne kerülhessen ilyen helyzetbe.

Az viszont megint csak a mi felelősségünk, hogy ilyen embereket válasszunk meg az ország élére. Ha az érdekeinket csak egyéni illetve rövid távon nézzük, akkor történhet meg az, hogy ha változás áll be az életünkben (elveszítjük a munkákat, rokkantak leszünk ... )a korábban számunkra előnyös rendszer a megváltozott körülmények miatt már nem véd minket. Ez is egy nagy felelősség csak hajlamosak vagyunk elfelejteni vagy homokba dugni a fejünket.



Ezzel nem teljesen értek egyet hisz az egyéni problémák manapság abból adódnak (leginkább) hogy a kormány az idióta intézkedéseivel mindent csak drágítanak illetve sarcolják az embereket amivel azt érik el hogy egyre több ember kerül utcára.Hisz az ember a mai életben 2x többet gürizik mint 5-10ével ezelőtt.

Aki 10éve vett fel hitelt az szerintem forintba vette fel szóval azok között nem igen lehet deviza hiteles.De akik pár éve felvették számoltak a kockázattal.Kíváncsi lennék ha 100Ft lenne a frank ki emelné fel a hangját hogy többet fizetne szerintem senki.Söt a frank hitelesek még most is kevesebbet fizetnek a forint hitelesekkel szemben.

A többivel egyetértek

2011. nov. 23. 15:03
 55/66 A kérdező kommentje:

bocsánat kihagytam


Hisz az ember a mai életben 2x többet gürizik mint 5-10ével ezelőtt mégis 3x kevesebbet ér a fizetése és örül ha a kajákra,számlákra futja

2011. nov. 23. 15:05
 56/66 anonim ***** válasza:
Mert még 5-10 éve nem volt válság. Ja és igen, pont akkor alapoztuk meg a ragyogó gazdasági helyzetünket a hitelből éléssel.
2011. nov. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

Lassan úgy érzem, hogy a semmiről vitatkozunk.

10 évvel ezelőtt is volt devizahitel (ha gondolod nézz nyugodtan utána)

Igen, tény, hogy a mai világban a legtöbb esetben sokkal többet kell dolgozni ugyanazért a pénzért, mint néhány évvel ezelőtt.(már aki tud) Vitatkozhatunk azon, hogy ez a jelenlegi kormány hibája vagy az előzőé, de semmit nem fog változtatni a tényen, hogy az állam nem vállalhat felelősséget polgárai szolgáltató felé fennálló tartozásaiért.

Az államnak a pénzkereséshez szükséges feltételeket kell megteremtenie, az viszont a mi felelősségünk, hogy olyan kormányt válasszunk, aki képes is ezt megtenni.

Szidhatjuk nyugodtan a kormányt, de ne felejtsük el, hogy őket is mi választottuk (legalábbis az ország többsége)

2011. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:

Sokan olyanokat írnak itt, hogy az egész Orbán miatt van, de semelyikük sem támasztotta alá állítását, hogy MIÉRT! Egy egy ép érvet sem hoztak eddig fel állításuk alátámasztására.



Ha ilyen ilyeneket állítotok, hogy...


"mióta Orbán van azóta kb 40000Ft-al kevesebbet ér az emberek fizetése"


és ha így is lenne nem tagadom, de akkor legalább támaszd alá állításodat, hogy miért a jelenlegi kormánnyal hozod összefüggésbe, mert ameddig nem, addig akár a szomszéd "Marika néni" vagy "Kis Pista"is mondhatta volna, nem lesz attól hiteles! ...és az nem indok, hogy "mert jelenleg ez a kormány van 4 évig" (sajnos ilyet is olvastam)


Folyamatosan követem a politikai eseményeket, nagyon érdekel, de ezzel együtt megutáltam az összes pártot, nincs politikai ambícióm, de ha állítunk valamit támasszuk is alá, mert így lesz hiteles, anélkül üres duma.

2011. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 A kérdező kommentje:

Lassan úgy érzem, hogy a semmiről vitatkozunk.

10 évvel ezelőtt is volt devizahitel (ha gondolod nézz nyugodtan utána)

Igen, tény, hogy a mai világban a legtöbb esetben sokkal többet kell dolgozni ugyanazért a pénzért, mint néhány évvel ezelőtt.(már aki tud) Vitatkozhatunk azon, hogy ez a jelenlegi kormány hibája vagy az előzőé, de semmit nem fog változtatni a tényen, hogy az állam nem vállalhat felelősséget polgárai szolgáltató felé fennálló tartozásaiért.

Az államnak a pénzkereséshez szükséges feltételeket kell megteremtenie, az viszont a mi felelősségünk, hogy olyan kormányt válasszunk, aki képes is ezt megtenni.

Szidhatjuk nyugodtan a kormányt, de ne felejtsük el, hogy őket is mi választottuk (legalábbis az ország többsége)



A hitelt arra értettem hogy míg 10éve 10emberböl 2 vett fel deviza hitelt ez az arány kb 2005-2008ban 10emberböl 7 vette fel.Szóval nem arra hogy senkinek nem volt deviza hitele

Azt sem állítottam hogy a kormánynak felelősséget kell vállalni az emberek közüzemi számlái miatt.Én azt állítottam hogy a kormány miatt vannak most az emberek bajban mert 2x többe kerül minden (leginkább az adók miatt) mint 2ével ezelőtt és a fizetések nem változtak.

Az államnak a pénzkereséshez szükséges feltételeket kellene megteremteni-e de nem teszi és nem hogy nem teszi de még inkább teszi azt hogy kevesebbet érjen a fizetésed.

2011. nov. 23. 16:00
 60/66 A kérdező kommentje:

Sokan olyanokat írnak itt, hogy az egész Orbán miatt van, de semelyikük sem támasztotta alá állítását, hogy MIÉRT! Egy egy ép érvet sem hoztak eddig fel állításuk alátámasztására.



Ha ilyen ilyeneket állítotok, hogy...


"mióta Orbán van azóta kb 40000Ft-al kevesebbet ér az emberek fizetése"


és ha így is lenne nem tagadom, de akkor legalább támaszd alá állításodat, hogy miért a jelenlegi kormánnyal hozod összefüggésbe, mert ameddig nem, addig akár a szomszéd "Marika néni" vagy "Kis Pista"is mondhatta volna, nem lesz attól hiteles! ...és az nem indok, hogy "mert jelenleg ez a kormány van 4 évig" (sajnos ilyet is olvastam)


Folyamatosan követem a politikai eseményeket, nagyon érdekel, de ezzel együtt megutáltam az összes pártot, nincs politikai ambícióm, de ha állítunk valamit támasszuk is alá, mert így lesz hiteles, anélkül üres duma.



Pl én onnan tudom hogy fater kb 10éve vezeti számítógépben hogy mire mennyit költöttünk.És ha a össze nézzük az adatokat és osztunk szorzunk akkor kijön hogy kaja mennyiségben kb ugyan annyit vásároltunk de amikor a kaszánál fizetsz akkor nem 10.000Ft-ot fizetsz hanem 13427Ft-ot.

2011. nov. 23. 16:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!