Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érdekli a kormányt...

Miért nem érdekli a kormányt hogy folyamatosan lakoltatják ki az embereket?

Figyelt kérdés
Itt nálunk is egyfolytában akarják kilakoltatni az embereket a közüzemű számla elmaradások miatt.De a szolgáltató miért nem az államhoz rohan?Hisz nem azért nem fizeti az ember mert nem akarja hanem azért mert nem tudja + mióta Orbán van azóta kb 40000Ft-al kevesebbet ér az emberek fizetése

2011. nov. 22. 20:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
64%

Te most azt kérdezed, hogy miért nem segélyezi az állambácsi azt, aki nem fizet??? Hát nehogy tegye, elég segély van így is..! Ezek a pénzek máshonnan (másoktól lesznek elvonva)...

A legdurvább az, amikor azért bőgnek, mert bedőlt a hitelük.. Ki a fene mondta, hogy vegyenek fel hitelt? Aki kockáztat, az bukhat is. Nem a bedőlt hitelest kell segíteni, hanem azt akinek már nem sok kell pl egy saját lakáshoz, mert spórolt, beosztott és nem nagylábon él hitelből.

A közüzemi díjak meg... Nekünk is irreálisan sokba kerül a fűtés pl. Majd ha már nagyon nem megy fizetni, akkor áttérünk más fűtési módra. Előszedjük a régi sarheltot, a roskadozó kályhát, és teleültetjük a kertet fával, hogy legyen mivel tüzelni. Az talán olcsóbb. De ha nem tudjuk fizetni, nem fogjuk tovább igénybe venni és segélyekért bőgni.


Az orbánnak és társainak (úgy értem, mindig az aktuális vezetőknek) inkább a munkahelyteremtéssel kéne foglalkoznia...

2011. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 tetro ***** válasza:
58%
na várjál. szerinted szégyen, hogy engem nem tudtak támogatni, de közben arra panaszkodsz, hogy azért nem diplomázhattatok, mert nem volt rá pénz? mégis mi abban a szégyen, hogy én nem vártam el a rokkant anyámtól, hogy eltartson? neked sem picsogni kellett volna, ha egyetemre akartál menni, hanem megoldani saját magad. azt meg senki nem mondta, hogy havi 120ezret kell csak keresnetek. annyi szakma van a családotokban, hogy egy egész várost elláthatnátok. és igen, én nem havi 120ezret keresek, mert annyiból az albérlet se jönne ki. ellenben nem várom a kormánytól, hogy megoldja az életem, vagy a családomét. és ha már valami szánalmas... szánalmas az, hogy te a megkeseredett kis életeddel elképzelni sem tudod, hogy aki akar az kereshet több pénzt...
2011. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
83%

A legjobb megfogalmazás, nem tudom miért pontotztátok le... igaza van:

"és kicsit igazságtalan, hogy valaki mindig csak betesz, más meg csak kivesz"

(És ezek a betevő valakik is agyonspórolják magukat, hogy jusson minden alapvetőre...)

2011. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
53%

21.21. Nincs igazad,hogy csak azért nem tud egyetemre menni valaki,mert buta. A szoc.támogatásokból sem lehet fedezni a megélhetést,és könyveket szülői segítség nélkül. Dolgozni?

Munkát sem könnyű találni,de aki orvosira,vagy olyan egyetemre jár,ahol magasak a követelmények, az vagy dolgozik,és akkor csak bukdácsol,vagy éjjel-nappal tanul.

A kérdésre:

Valóban nem a kormány feladta,hogy fizesse a közüzemi díjakat. De az ő feladata lenne,hogy olyan béreket biztosítani,amiből megélhetnek a családok. Nem a gazdagokat kellene meg gazdagabbá tenni.

2011. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:

Nézd én nem akarok se veled, se senkivel kötekedni és tudom, hogy lefognak pontozni, de miért kéne érdekelni-e a kormányt, hogy kilakoltatják az embereket?!

Én és rajtam kívül szerintem más sem kérte meg azokat az embereket, akik ilyen sorsra kerüljenek, hogy pl. vegyen fel hitelt, elkeseredése után még hitelt, hogy hitelből hitelt fizessen, hogy vegyen olyan használati (?) tárgyakat hitelből, amire egyébként nem biztos, hogy szüksége lenne és emiatt ne tudná fizetni a hitelét. Emellett munkanélküliség van, ami miatt sokan a számlákat se tudják fizetni stb... őket IGEN! sajnálom! Az, hogy ki van kormányon teljesen mindegy, mert kb. az elmúlt 8-10 évben lófxt se ér az emberek fizetése. Folyamatosan hanyatlik itt minden...


Nem utolsó sorba, én annak krvára nem örülök, hogy a kormány a svájci frank hiteleseknek segíteni akar... hogy pár hónapja másról se szólt a híradó, minthogy az ilyen 'rászoruló' embereknek építenek önkormányzati lakásokat.. stb.

Kérdem én - baromira naivan -, nekem nem akarnak lakást venni? Csak úgy puszira?! Hiszen én nem kértem meg senkit, hogy svájci frankba vegyen fel hitelt és - sajnos - csődöljön be vele és 70 ezer törlesztő részlete 3 hónap alatt 180 ezerre mennyen fel!



Így van.Én sem segíteném a hiteleseket hisz miért adózzak hogy utána az adómból a h.lyeségét fizessem.De pl mit nálunk is a közüzemi számlákkal voltak elmaradások (1millió 123ezer forint.Amiból kb 300.000Ft volt a kamat) mert egy évig alig tudtunk valamit fizetni hisz 5en éltünk és csak a szüleink dolgoztak.Most hogy mind3an a tesóimmal találtunk melót szerencsére így kitudtuk fizetni a tartozást.De sokan nem találnak állást igy nem tudják kifizetni a tartozásukat.


Én sem örülök hogy segítenek nekik mert most mi fizetjük ki a befizetett adóinkból az ö hülyeségüket.És lakást sem kell nekik építeni!!!Egyszerűbb lenne a nem fizető hitelesek lakásait az államnak megvenni és kiadni nekik ha esetleg meg elköltöznek akkor is jól járnánk mert meg maradnának önkormányzati lakásoknak.Csak hát ebből kevesebbet tudnak lopni mint mondjuk egy lakópark félhúzásából.

2011. nov. 22. 21:45
 26/66 A kérdező kommentje:

na várjál. szerinted szégyen, hogy engem nem tudtak támogatni, de közben arra panaszkodsz, hogy azért nem diplomázhattatok, mert nem volt rá pénz? mégis mi abban a szégyen, hogy én nem vártam el a rokkant anyámtól, hogy eltartson? neked sem picsogni kellett volna, ha egyetemre akartál menni, hanem megoldani saját magad. azt meg senki nem mondta, hogy havi 120ezret kell csak keresnetek. annyi szakma van a családotokban, hogy egy egész várost elláthatnátok. és igen, én nem havi 120ezret keresek, mert annyiból az albérlet se jönne ki. ellenben nem várom a kormánytól, hogy megoldja az életem, vagy a családomét. és ha már valami szánalmas... szánalmas az, hogy te a megkeseredett kis életeddel elképzelni sem tudod, hogy aki akar az kereshet több pénzt...



Lehet én írtam rosszul de az is hogy félre értelmezted.

Az a szégyen hogy a szüleid nem támogattak de tőled meg elveszik a pénzt.Én ha szülő lennék és adni is akarnál nem fogadnám el illetve nem kell elvárni hogy eltartson de egy szülőnek kötelessége lenne és mint írtam szülői kötelessége és nem jogi kötelessége..Mi nem akartunk diplomázni a báttyámal csak a nővérem gondolkodott rajta.De mivel nem volt rá pénz és nem támogatták sehol pedig 4es átlaga volt a bizonyítványa 92,1%-os lett.

Légyszives mivel úgye sok a szakmánk mondj egy helyet ahova 150-180.000Ftért felvesznek (ez kb annyi amiböl családot tudsz fent tartani).És igen kevés a fizu és ezért nem tudják sokan a számlákat fizetni.Pl apám jó pár évvel ezelőtt napi 12000-15000Ft-okat keresett ma pl 6300Ft-ért gürizik naponta de lemegy mert ha nem menne még az a pénz sem lenne és a semminél több.És elég jó szakember mert ha meló van bárhol egyből öt hívják

2011. nov. 22. 21:56
 27/66 anonim ***** válasza:

"21.21. Nincs igazad,hogy csak azért nem tud egyetemre menni valaki,mert buta. A szoc.támogatásokból sem lehet fedezni a megélhetést,és könyveket szülői segítség nélkül."

Miért ne lehetne? Havi 40 ezerből egy egyetemista megél, ebből 10 a kollégium, 30 az egyebek. Akinek a szülei tényleg nagyon rossz helyzetben vannak, az a legtöbb egyetemen kap ennyit, főleg ha az ösztöndíjat is hozzávesszük.


"Dolgozni?

Munkát sem könnyű találni,de aki orvosira,vagy olyan egyetemre jár,ahol magasak a követelmények, az vagy dolgozik,és akkor csak bukdácsol,vagy éjjel-nappal tanul."

Orvosis ismerősöm pl. mentőzik, közben tanul. És nem bukdácsol.


"Valóban nem a kormány feladta,hogy fizesse a közüzemi díjakat. De az ő feladata lenne,hogy olyan béreket biztosítani,amiből megélhetnek a családok. Nem a gazdagokat kellene meg gazdagabbá tenni."

Le vagy maradva. Ez így volt a rendszerváltás előttig. Ma nem a kormány feladata biztosítani a béreket. Ma mindenkinek a külön feladata, hogy piacképes tudással rendelkezzen és azt folyamatosan szintentartsa, bővítse. Egy húszéves szakmával ma nem sok mindent lehet kezdeni. Frissíteni kell, nyelvet kell tanulni, stb.


"Egyszerűbb lenne a nem fizető hitelesek lakásait az államnak megvenni és kiadni nekik ha esetleg meg elköltöznek"

Ez az, amit nem lehet megcsinálni sajnos, ennyivel vannak rosszabb helyzetben a hitelesek, mint az albérletesek: aki igazán bajban van, attól hiába veszed meg a lakását, azon felül is marad hitele. A hitele meg ki van centizve, tehát nem tud mellette albérletet fizetni..

2011. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

Te most azt kérdezed, hogy miért nem segélyezi az állambácsi azt, aki nem fizet??? Hát nehogy tegye, elég segély van így is..! Ezek a pénzek máshonnan (másoktól lesznek elvonva)...

A legdurvább az, amikor azért bőgnek, mert bedőlt a hitelük.. Ki a fene mondta, hogy vegyenek fel hitelt? Aki kockáztat, az bukhat is. Nem a bedőlt hitelest kell segíteni, hanem azt akinek már nem sok kell pl egy saját lakáshoz, mert spórolt, beosztott és nem nagylábon él hitelből.

A közüzemi díjak meg... Nekünk is irreálisan sokba kerül a fűtés pl. Majd ha már nagyon nem megy fizetni, akkor áttérünk más fűtési módra. Előszedjük a régi sarheltot, a roskadozó kályhát, és teleültetjük a kertet fával, hogy legyen mivel tüzelni. Az talán olcsóbb. De ha nem tudjuk fizetni, nem fogjuk tovább igénybe venni és segélyekért bőgni.


Az orbánnak és társainak (úgy értem, mindig az aktuális vezetőknek) inkább a munkahelyteremtéssel kéne foglalkoznia...


Természetesen nem a segélyre gondoltam mert azt is mindenki kap csak az nem aki életében minimum 1évet is dolgozott.Én pl arra gondoltam hogy miért sanyargatják a népet hisz minden drágább de a fizetés 1 forinttal nem nőtt.Tehát most valaki vagy rezsit fizet vagy eszik vagy egy idö után egyiket sem aztán vagy megfagy a lakásában (mint mostanában is sokan) vagy éhen hal


Jó de pl nem lehet minden lakásban kályhát meg sparhetot tenni.1 nem mindenhol beépíthető 2 egy idő után azokra is akkora adót vetnének hogy az sem érné meg (pl keményen megemelnék a kémény (vagy hogy mondják) havi dijját stb.

2011. nov. 22. 22:02
 29/66 A kérdező kommentje:
Ne haragudj már meg.De ha nem megyek külföldre akkor minek is tanuljak neked nyelveket??Szerinted ha egy cégnél melózol kivel fogsz te életedben külföldi nyelven beszélni??Pl festő,kőműves,asztalos és sok munkában akár aki egy irodában dolgozik 10év alatt nem beszél 5x külföldi nyelven.Mellesleg ha ide jön az amerikai megnézni az országot akkor alap hogy megtanulja hogy kérek 1 kiló kenyeret.Ha én megyek valamikor külföldre akkor megtanulom az adott ország nyelvén az alap dolgokat.Illetve ha esetleg kiköltöznék akkor megtanulnám perfektül a nyelvüket
2011. nov. 22. 22:08
 30/66 tetro ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a szülőnek nem kellene elfogadnia a pénzt. Sőt, merész liberális gondolattal fogok előállni. Egy normális családban mindegy kikeresi a pénzt. És amikor én qrva jól élek, nem fogom nézni, hogy anyám meg a testvérem mindent fillért úgy spóroljon ki.

Nem tudod neked hol kellene dolgoznod. Nem tudom mire vagy képes, nem tudom milyen a kvalitásaid. De én az elmúlt 8 évben annyiféle munkát végeztem, hogy nekem ne próbáld meg elmagyarázni, hogy nincs munka. Közben persze egy csomó pénzt fordítottam a saját taníttatásomra. Most meg keresek x összeget havonta, de az asszisztensem is keres havi 150ezret bármilyen diploma nélkül egyszerűen csak azzal, hogy talpraesett.

2011. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!