Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állami vagy a magáncégeket...

Az állami vagy a magáncégeket szereted jobban és miért?

Figyelt kérdés
Én az állami cégeket, mert azoknak a célja az emberek kiszolgálása, nempedig a profit szerzése, valamint állami cégnél dolgozni, sokkal nyugisabb, komótosabb dolog, mint a magáncégeknek az állandó rohanás.
2011. nov. 25. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, viszont ott ésszerűtlen gazdálkodás folyik legtöbbször. Valóban nem szabad bizonyos cégeket privatizálni.
2011. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a magáncégeket szeretem jobban. Tapasztalataim szerint a magáncégeknél az emberek dolgoznak, végzik a munkájukat, az állami cégeknél meg csak dolgozgatnak, sz*rnak bele.
2011. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Huh, ezt az előző választ írd már le rövidebben, mert senki nem fogja végigolvasni.

Én nem dolgoztam még állami cégben, ellenben multinál igen, és hát látom, hogy széthajtják az embert. Mondjuk nálunk elég jól fizetnek, szóval azért nem panaszkodom.

Pénzügyi területen dolgozom, és a panaszokat még aznap kezelni kell, a számlákat pedig 10 napon belül ki kell fizetni. Ha nem megy, akkor túlórázni kell, nincs mese. Senki nem kérdezi, hogy miért nincs kész. Legyen kész!


Ellenben ha állami hivatalba megyek ügyet intézni, mindig a hajam égnek áll. Semmilyen határidőt nem tartanak be, a rengeteg munkára hivatkozva. De ha odamegyek, csak azt látom, hogy kávézgatnak. Konkrétan egy 2 évig elhúzódó ügyem volt a másodfokú építési hivatalban, és hát a 60 napos határidő az nekik minden alkalommal fél év volt. Ha bementem érdeklődni, az ügyintéző mindig bele akart halni, annyi melója volt. És ez volt a kifogás a késésre. Hát, engem a munkahelyemről ezért már páros lábbal rúgtak volna ki, az tuti. Persze sok az őskövület, akinek fogalma sincs arról, hogy mi is a teljesítmény. Ezek elmehetnének egyszer egy multihoz, ott meglátnák, hogy mi a határidő.

2011. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 3/4 Időpont ma 21:25:

Odáig rendben van, hogy mi a véleményed, a jelenlegi rendszerről. Amúgy te, kommunista vagy?

Igaz, hogy én amondó vagyok, hogy Oroszországtól elhatárolódni, vagy szembe menni vele, a legnagyobb bűn, de mégsem tartom magamat kommunistának.

2011. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért a bürökráciát (annak lassúságát, körülményességét) ne mossuk teljesen össze az állami cégekkel (mármint olyanokkal, amelyek termelnek, szolgáltatnak).
2011. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 asmosys ***** válasza:

Jól működő állami cégünk nincs. Ami mindenkié az senkié.

/Szerencsejáték Rt mondjuk kivétel, de azt nem is lehet rosszul csinálni/

2011. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Nos kérdező, megfogalmaztad azt hogy a magyar ember jobban el van komótosan egy állami cégnél. Azt hiszem ezek után kár is volna azon keseregni hogy miért is olyan a termelés amilyen. Az én tulajdonomban lévő gyárban nincs lazsálás munkaidőben, az emberek nagyon jól meg vannak fizetve, másként nem működik hatékonyan semmi. Mindig is sejtettem, hogy a magyarok szeretnek lazsálni. Viszont akkor ne is a kormányt tartsák felelősnek és mindenki mást amiért keveset keresnek. Vegyesvállalat révén sok országban megfordultam már, láttam hogy dolgoznak az emberek. Össze sem lehet hasonlítani a legtöbb itthonival.
2011. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
aha, szal az tetszik, hogy állami cégnél mindenki lop, és alig kell dolgozni, lehet henyélni, élősködve az adófizetők pénzén
2011. nov. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#9:

Nézd - ha henyélésre vannak fogva, akkor nincs mese.

Most, te a dolgozókat bünteted, ahelyett, hogy megmondanád a frankót, hogy a fejétől bűzlik a hal.

Lennének normális dolgozók is, bár vannak, akik többet vállalnak el, mint kéne, de ők, nem mindenhol tudnak érvényesülni. Ha nincs olyan ember, akinek nincsen kapcsolata, akkor nem igazán tud dolgozni egy ilyen helyen.

A magáncégeknél is vannak henyélők. Igaz, itt jobban meg vannak fogva az emberek és itt, vannak olyanok, akik csak a fizetés miatt mennek be és nem azért, mert tényleg, ezt akarnák csinálni. Ez a gond, ha a munkahelyekkel számolnak, akkor csak a számadatokat nézik és nem azt, hogy legyen olyan munkahely, amit az ember, tényleg elvállal és csak azért, mert dolgozni járna be.

2011. nov. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!