Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a Fidesz...

Mi a véleményetek a Fidesz intézkedéseiről?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy ti mit gondoltok a Fidesz újabb vagy régebbi intézkedéseiről, főként fideszesek vagy volt fideszesek véleménye érdekel persze mindenki írhat.
2011. dec. 9. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Csak címszavakban: dilettáns, kapkodó, amatőr, brainstorming, nagy mellény, nagy arc, öncélú, nemzeti szalag, gazdagok előnyben, akinek nincsen pénze, az annyit is ér, hazudozó, komolytalan.


Majd a fideszesek kifejtik bőven, mit szeretnek párjukban és kormányukban. Én nem tartozom közéjük.

2011. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
covenant tökéletes választ adott. Egyetértek vele.
2011. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

<covenant>:

Az a gáz az egészben, hogy bármelyik diktátort is nézünk a történelemben, de egyik sem volt akkora gaztevő, mint Orbán Viktor!

Hitlert akarja ő, lemásolni, de ezt is, csak ő tudja rosszul megtenni ezt: nincs egy faj, akinek az érdekeit nézik. Az érdekemberek, akikért cselekszik, azok meg, nem egy fajhoz határolhatóak be.

2011. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azta xD
2011. dec. 9. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Kötelet mindnek.
2011. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rendszervátás óta a legjobb miniszter-elnökünk Orbán Viktor!
2011. dec. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
23:41, miért gondolod így?
2011. dec. 10. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha a legegyedibb, legkülönlegesebb szót használtad volna...az még csak-csak :D


Nekem egyszerűen nem szimpatikus a konzervatív, jobboldali értékrend. Azt megértem, hogy sokan máshogy gondolkodnak, mint én, de azt már nem, hogy a saját nézeteiket agresszíven próbálják a társadalomra erőltetni. Az például senki (komoly ember) nem cáfolhatja, hogy az új alkotmány a Fidesz saját alkotmánya, amely (legfeljebb) az ő szavazótáboruknak tetszhet.

Bár nem értek túlságosan a politikához és nem követem állandóan a politikai élet fejleményeit, a kommunikációjukat nagyon szerencsétlennek tartom: démonizálják az ellenfeleiket, tagadják az elmúlt 20 évet, szidják a nyugati politikai és gazdasági elitet, stb.


Ami az intézkedéseket illeti: bizonyos kérdésekben egyszerűen hazudtak (közbiztonság, munkahelyteremtés). Ezen kívül vannak olyan dolgok, amik józan ésszel gondolkodva egyértelműen elítélhetők: nyugdíjak elvétele, adórendszer átalakítása.


Az is irritál, hogy egyszerűen képtelenek elismerni a tévedéseiket, hiába röhög rajtuk egész Európa, kitartanak amellett, hogy ők mindent jól csinálnak, sosem hibáznak. Jó példa erre a gazdasági válság: nemzetközi spekuláció, összeesküvés...na persze.


Szerintem önmagában a 2/3-os politikai többség egy jó dolog válság idején, hiszen fel lehetne használni radikális, takarékossági, a jólétet növelő intézkedésekre: át kellene alakítani a közigazgatást, csökkenteni a bürokráciát, a képviselők nagy részét elküldeni (nem a következő választás után, hanem azonnal), stb.

Sokan nyavajognak amiatt, hogy leépítik a demokráciát, meghogy csökkent a szólásszabadság, emberi jogok, bla bla blba... Én alapból nem ezt tartom fő kérdésnek. Sokkal fontosabb, hogy az emberek életszínvonala nem nőtt, hogy a midnennapi élet problémáit nem nagyon sikerül megoldaniuk. Na és persze közben a gazdaságpolitika sem túl sikeres.

Ha megvan a 2/3, akkor használják ki, rajta. De most az történik, hogy a gazdaság hanyatlik, a válság a régió országai közül minket visel meg a legjobban, az állampolgárok terhei (az adótól a különböző pénzbüntetésekig) növekednek, az életszínvonal nem emelkedik. Európa meg közben röhög rajtunk...

2011. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is így látom a helyzetet bár ezentúl van még pár szép szavam rájuk.


Köszönöm a válaszokat, ahogy elnézem nem igazán kedvelt az új kormány és lassan jönnek a tüntetések, legalábbis, remélem

2011. dec. 11. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt pár nagyon nagy tüntetés, amelyek sokkal több ember mozgósítottak, mint pl. egy Fidesz-nagygyűlés (ami pl. okt. 23-án el is maradt, mert a Nagy Vezérnek más dolga volt nélküle Fideszéknél megáll az élet).

Viszont a tüntetés önmagában nem elég sajnos. Szerintem csak akkor bukna el a kormány, ha az ország gazdaságát olyan nagy válságba vinnék, hogy a külföldi üzleti körök minden bizalmat megvonnának tőlük, és/vagy szakadás történne a pártban, megszavaznának egy bizalmatlansági indítványt, stb.

Viszont nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a következő választásokon mi lesz. Ha ők nyernek, nyilván hatalmas felháborodási hullám tör ki, mindenki az átalakított választási rendszer ellen fog tüntetni. De szerintem megvan rá az esély, hogy veszíteni fognak. Persze ehhez kell egy normális, szervezett ellenzék.

Majd kiderül, hogyan tovább...

2011. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!