Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár oktatási minisztere mit...

Kádár oktatási minisztere mit keresett Izraelben a rendszerváltozás után?

Figyelt kérdés
Miután megbukott a szocializmus Aczél György (aki vagy 30 évig volt oktatási miniszter Kádár rendszerben) ,huzamosabb időt töltött Izraelben...
2011. dec. 12. 04:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
született: Appel Henrik, zsidó származású. Ezért nem meglepő, hogy miután kivették alóla a talajt, inkább a hozzá közelebb állókat kereste fel. Az viszont meglepő, hogy nálunk annyi zsidó funkcionárius volt, hogy már Moszkva is vizsgálódni kezdett emiatt...
2011. dec. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%

Még ma is annyi van. Engem mindig meglep mikor azt állítják innen mennyi zsidót hurcoltak el. Mi lenne ha egyet sem hurcoltak volna?


TEL AVIV2 -nek hívnák az RTL clubot?

2011. dec. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%

Mit tudom én...

ez miért lényeges?

[link]

2011. dec. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
amúgy nem sok időt tölthetett Izraelben, mert 1991-ben megmurdelt...
2011. dec. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Rettegett cenzor volt, olyan hosszú ideig volt hatalmon, hogy meghatározta, hogy milyen körökből kik érvényesülhetnek, kik kerülhetnek középiskolába, mely körökből hányan egyetemre. Ezért érdekes, hogy megbukott a rendszer és irány Izrael!
2011. dec. 12. 05:37
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

nem értem

mennyiben befolyásolja a cenzori tevékenységét az, hogy miután megbukott a rendszer, melyben funkcionárius volt, elment Izraelbe?

annyira nem rettegtek tőle amúgy, Romániában pl sokkal rosszabb volt a cenzúra, persze ez nem menti fel ezt az akasztófavirágot sem.

egyáltalán: mit számít, hogy hova ment és honnan tudod ilyen biztosan?

tán azért cenzorkodott ,mert zsidó volt, vagy mire akarsz kilyukadni?

2011. dec. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Olvasd el az előttem szólókat és vond le a a következtetéseket. Ha meg éltél, tanultál alatta, tudod, hogy milyen szemléletet tanítottak nekünk, nem kizárólag kommunistát... választásod meg nem volt... Az egyetemeken, művészetekben meg tudod kik voltak túlsúlyban a lélekszámukhoz képest...
2011. dec. 12. 05:55
 8/24 anonim ***** válasza:
43%

"Olvasd el az előttem szólókat és vond le a a következtetéseket."

Értem. Tehát nem a kommunista világszemlélet miatt volt cenzúra, hanem azért, mert zsidók voltak...


" Ha meg éltél, tanultál alatta, tudod, hogy milyen szemléletet tanítottak nekünk, nem kizárólag kommunistát..."


hanem?


" választásod meg nem volt... Az egyetemeken, művészetekben meg tudod kik voltak túlsúlyban a lélekszámukhoz képest..."


mi az, hogy túlsúlyban? bizonyos időkig mindenképpen párthűnek kellett lenni az egyetemi felvételihez, de később ez is megszűnt vagy az emberek mindenféle meggyőződés nélkül léptek be, mert tudták, hogy csak bábszínház az egész szocializmusdi...


miért van az az érzésem, hogy te csak egy kis antiszemita vagy, aki habzó szájjal követeli még ma is a numerus clausust és a saját sikertelenségéért okol másokat?

inkább a komcsikat okold szerintem

2011. dec. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Na látod, hogy ennyire a köztudatban van, hogy mindjárt "antiszemitáznak", lehet ezt is belédsúlykolta az Acél és tsai. Nem antiszemitázni kell, meg holokausztozni mindjárt. Az, hogy ezt csinálod, nagy részben köszönhető Acélnak is...
2011. dec. 12. 06:12
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

"Na látod, hogy ennyire a köztudatban van, hogy mindjárt "antiszemitáznak", lehet ezt is belédsúlykolta az Acél és tsai. Nem antiszemitázni kell, meg holokausztozni mindjárt. Az, hogy ezt csinálod, nagy részben köszönhető Acélnak is..."


Te elmerottyant! semmi közöm Aczélékhoz.

Komolyan azt hiszed, hogy mindenki olyan befolyásolható?

Az pedig világos, hogy antiszemita vagy!

Hogyan nevezzelek másképp, mikor minden mondatodból ez jön át?

peeersze most én is mindjárt zsidó leszek stb.

2011. dec. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!