Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "8 után csak szülővel lehessen...

"8 után csak szülővel lehessen utcán a gyerek" Kőszegi Zoltán törvényjavaslata. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ugyan én már elmúltam 18, de szerintem ez egy újabb fasiszta szarság! Miért kell beskatulyázni a gyerekeket??
2011. dec. 12. 14:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

Mert gyermek.


Én nem díjjaznán gogy 12-14 éves gyerekek csavarogjanak 20o után.


Ne kezdjünk vitába!


Családjogi törvény és nem ptk.

És néven van nevezve hogy GYEREK!


Az az 14 éven aluliakra vonatkozna, nagyon helyesen.

2011. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Támogatom!
2011. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

At utca ma nem az a hely, ahol kellő tapasztalat és felkészültség nélkül veszélytelen tartózkodni. Különösen este nem, amikor olyan szereplők is előkerülnek, akiket különösen vonz egy gyerek a bűnözésre.


Szükségtelen minősíteni valamit, különösen ilyen erős jelzőkkel, pusztán, mert felületes szemléléssel a szabadság korlátozásának tűnik. A tűzzel való játékot is megtiltjuk, a többség mégsem tekinti "beskatulyázásnak", sőt szükségtelen korlátozásnak sem.


Vagy adjunk mindenkinek korlátlan szabadságot, az esetleges következmények - akár halál - gyerekekre hárításával? Tehát szükségtelen a szülői felelősség? És mindezt nem érdemes összekeverni a szabály esetlegesen hibás megvalósításával.

2011. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
21%
Baromság. Nem látok egy értelmes indokot se, amiért ennek értelme lenne.
2011. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
"fasiszta szarság" kedves kérdező, remélem egyszer emiatt a "faszista szarság" - ahogy te mondod - a gyermeked biztonságban lesz. Csak jót tudok kívánni neked, és próbáld meg kinyitni a szemed. - fasiszta szarság... hát ez zseniális
2011. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Az ötlet jó, de nem értem, hogy fog ez működni? Ha látnek egy gyereket, mit csinálnak vele? (Nem provokáció, tényleg nem értem.)
2011. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
értem:) szóval titeket 16-17 évesen mindenhova kisért anyuka,apuka 8 után. nem ülhettetek be sehova,stb. otthon ültetek, és pizsiosztás volt 9-kor nem?
2011. dec. 12. 15:31
 8/30 asmosys ***** válasza:

Az lehet megoldás, hogy az utcát teszik biztonságossá. Az nem hogy hazazavarják a népet.

Nem mintha sok keresni valója lenne egy 14 alatti gyereknek este az utcán, de ez a szülő felelősége.

Ami ha jól működött, eddig sem okozott gondot betartani. Ha nem, ez nem fogja megoldani.

2011. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Szerintem meg majd eldönti a kedves szülő, hogy kiengedi-e a gyerekét.
2011. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

"értem:) szóval titeket 16-17 évesen mindenhova kisért anyuka,apuka 8 után."


14 ÉV ALATTIAKRÓL VAN SZÓ!

2011. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!