Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy külföld az kb a kánaán munka szempontjából?

Figyelt kérdés
Nekem nem egy ismerősöm járt úgy,hogy x hónapot ledolgozott,és a munkáltató lelépett a pénzzel.Egyik pl úgy tudott haza jönni,hogy eladta a karóráját.Ez konkrétan Ausztriában volt,és még sorolhatnám.
2011. dec. 16. 17:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Mert még életükben nem jártak külföldön.
2011. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Kánaánnak nem hiszem, csak ezt gondolom én magam:

Itthon diplomával és gyakorlattal nem találok állást. Egy nyelv közepes szintű tudása (tehát hogy elboldogulok vele, de tárgyalni és minden szakszót megérteni azért nem tudok), ez kevés... Munka nélkül nyelvet tanulni és vonatjegyre költeni luxus. Választanék egyszerűbb munkát, de oda meg túlképzettségre hivatkozva nem vesznek fel.

Élhetetlen magyarország. (Tudok helyesen írni egyébként.)

Ezért sokszor fordul meg az én fejemben is, hogy kellene egy kis bátorság, és lépni Külföldre! Elvégeznék bármilyen munkát, akár mosogatást is. Biztos többet kapnék érte, mint most itthon (vagyis semmit jelenleg). RÁADÁSUL MÉG A NYELVET IS INGYEN TANULHATNÁM, AMOLYAN KÉNYSZER IS LENNE!

Nem kánaán tehát, de nagyon hasznos dolog lenne az a Külföld!

2011. dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2ik én máshogy látom,de próbáld meg.Ismerősöm 14 éve kint él neki bejött de van másik 6 aki megszvíta...és azért 1:6hoz hááááát....ez az ismerősöm aki kint van.Engem is etetett 2 hete h "jajj majd szólok 1 hét mulva ha van munka!Valami TUTI lesz!"azóta is szól.De nem is bánom mert szerencsére se hitelem se semmi,így én 100ból kijövök.Nem tudom t emiylen helyzetbe vagy,de gondolom nem egyszerű.Ha gí van akkor próbáld meg!Remélem sikerül!Sok sikert.
2011. dec. 16. 18:09
 4/22 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírási hibáért csak gyorsan írtam:D
2011. dec. 16. 18:10
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem kánaán. Sokszor nagyon kétségbeejtő idekinn, amikor az ember épp munkanélkül van, mert a hazai helyzetekből indul ki, hogy fél év mire munkát talál az ember... de ez nem így van. Angliában élek. Itt is nagy a munkanélküliség. Rengetegen jelentkeznek az egyszerűbb pozíciókra, és már angolok is elvállalják a takarítást is. Az más kérdés, hogy lusták így kihullanak az első munka héten (tapasztalat...)

Szóval nem kánaán, mert küzdeni kell. Okosnak, ügyesnek kell lenni. Ki kell tartani és az sem árt, ha az ember magán viseli Isten áldását, mert sokszor csak a csoda segít. ... ha már Kánaán.

Én nemrég mondtam fel, 2 hét alatt találtam munkát, épp ma közölték a jóhírt. Nem minimálbéres munkát kapok, képzést és utazási költségtérítést.

Nagyon kétségbe voltam esve ebben a 2 hétben, de ez nem Magyarország.


Nem tudom ki volt az a 6 ember, akinek nem jött be, de sajnos sok ponton el lehet csúszni. Pl kevés nyelvtudás, nem megfelelő pozíciók megpályázása, rossz önéletrajz, az interjún félénkség és gagyogás, jogosítvány hiánya, nem eléggé flexibilis valaki... stb. Sok dolognak passzolnia kell csakúgy mint otthon is, csak hogy is mondjam itt több a próbálkozási esély és utána magasabb a jutalom.


De egyébként egyetértek, biztos sokan azt hiszik, hogy kijöhetnek ide nyelvtudás és tudás nélkül és kánaán várja őket. Ez nem igaz.

2011. dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, hogy miért hiszik, de én azt mondom, hogy akinek van rendes nyelvtudása és piacképes szaktudása, akkor sokkal jobb esélyei vannak, mint Magyarországon. Én Angliában élek és amíg otthon hónapokig nem volt még egy interjúm sem, addig itt Angliában a kiérkezésemet követő 2 hétben 12 állásinterjúm volt. Ebből 3 helyre felvettek volna, így még én tudtam választani is. Otthon nagyon kevés ember szaktudását becsülik meg.
2011. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
akkor neked gratula!gondolom nem véletlenül találtál:)és igen a tapasztalat is sokat számít...
2011. dec. 16. 18:50
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nem értem: "Egyik pl úgy tudott haza jönni,hogy eladta a karóráját"


Miért kell hazajönni, azért mert valaki elveszti a munkáját kint? Most nem megyek bele, hogy az, hogy a munkáltató eltűnik a pénzzel nem történhet meg, ha az embernek van rendes adószáma, biztosítása, szerződése. Én Angliában élek másfél éve, van most egy remek munkám, szakmámhoz erősen kapcsolódó, de ha netán kirúgnának valamiért, akkor nem azon törném magam, hogy jaj menjünk haza, mert itt sem kánaán az élet. Hanem mennék a jobcentre-be és beadnám az életrajzom, és addig is kapnék egy kis segélyt, ami EU állampolgárként és adószámmal valamint biztosítással rendelkezőként megillet. Sajnos Magyarország tényleg élhetetlen, pedig én is szivesen maradtam volna, annak ellenére, hogy rajongok ezért az országért. Lehet, hogy 100-ból kijössz egyedül, de én itt nagyjából 2ezer fontból élek havonta, amiből úgy 7-800 elmegy a kétszobás lakásomra, a maradék 1200-ból meg vígan elvagyok, még félretenni is tudok. Nem számolom át, fogalmam sincs mi az árfolyam, de azért nyilvánvaló, hogy a magyar átlagnál sokkal magasabb színvonalon élek. Hogy mi kell ehhez: nyelvtudás és piacképes szakma. Valamint egy kis bátorság, mert nem tagadom nekem a repülőtéren is bennem volt, hogy inkább visszafordulok, de az az első hetekben elmúlik.

2011. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Nekem Kánaán. Ha minden tudás nélkül jössz ki, akkor bedarálhat a rendszer, de egy egyetemi(esetemben informatikai) végzettséggel egymilliószor jobb a helyzet itt. A személyes tapasztalataim Magyarországon engem igazolnak:

Két évet dolgoztam, minden másnap(természetesen fizetetlen) túlórával és sokszor vasárnap is. A szabadságomból 3! napot adtak oda, azt is úgy, hogy ledolgozzam, és hozzáteszem, mind ezt a cégnek általam hozott haszon arányában nevetséges fizetésért.


Kint Írországban jobb a rendszer, nem az emberek kedvessége miatt, hanem azért, mert a jog annak az oldalán áll, aki az áldozat. Sokkal több pénzt kapok, a juttatások mellett, például ipad-ot kaptam a cégtől az 5 év munkám után, prémiumot, ha képviselem őket egy konferencián, akkor fizetik az ott töltött időmet is túlóraként, és hasonlók.


Erre alig van más szó, mint a Kánaán. Ha a véleményem érdekel, annyira el van rontva ez az ország, hogy meglepődünk az ilyeneken, de a kollégáim például teljesen természetesnek veszik. A szabályok keményebbek, a munkát teljesíteni kell, de nem hálátlanok.

2011. dec. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is sok ismerősöm megszívta. Mert azt hiszik, hogy szakmai tudás és nyelvtudás nélkül is könnyű jó állást találni. Ez nem igaz. Vagy kevés pénzért elmész alja melót vállalni, ami a helyieknek büdös, vagy olyan önéletrajzot mutatsz fel, amivel már itthon is boldogulnál.

Én 2 évig dolgoztam kint Angliában, jól kerestem, az itthoni viszonylatokhoz képest. De az ottaniaknak ez kevés lett volna, ezért vették fel a kelet-európait.Meghúztam magam, putriban laktam, nem költöttem semmire. Így elég sokat félre tudtam tenni, de hosszú távon így nem élnék.

2011. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!