Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országban nem érdekli...

Melyik országban nem érdekli a munkaerőpiacot az érettségi?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy az angol munkaerőpiacot nem érdekli, hogy van-e érettségid vagy nincs,l lényeg, hogy tudjál perfectül angolul, és persze tudd az adott szakmát amit választasz. például ha szakács leszek elvégzek egy tanfolyamot és érettségi nélkül is beengednek.
2011. dec. 12. 16:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek, és eddig azt tapasztaltam, hogy az (magyar)érettségi senkit nem érdekel. Én pl. programozóként dolgozom, nincs diplomám, csak egy otthoni OKJ-s papírom. De eddig akárhol voltam, sehol sem kértek végzettséget igazoló papírt. Ha beosztottként dolgozol, akkor nem is nagyon kell a papír, csak a valós tudás! DE! Ha előre akarsz jutni, akkor nem árt egy (lehetőleg angliai) papír. Vannak azonban olyan munkahelyek ahova mindenképp kell papír.(orvos, építőipari munkák, villanyszerelő, stb.)


Azt javaslom, otthon tanulj valamit, mert az érettségi ugyan nem számít itt kinn, de valamihez értened kell, hogy állást kapj.

2011. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy érts ahhoz, amiben dolgozni akarsz. Egy ismerősöm kiment Németországba, jelentkezett egy rendszergazda munkára és egy gyors rátermettségi teszt után övé volt a munka. A nyelvtudást nem kell túlmisztifikálni... mindenki azzal jön, hogy így kell perfekt, meg úgy... Persze előnyös, ha minél jobb, de szerintem egy szakács állást már egy középfok közeli tudással is belehet tölteni, sőt!
2011. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
A magyar érettségit mindenhol leszarják, mert annyit is ér. Ergo csak magyarországon tudsz vele érvényesülni máshol nem.
2012. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
Kanadába pl. ha egy cukrászhoz elszegődsz szakma nélkül,akkor megmutatja, hogyan kell csinálni és ha azt elsajátitottad, akkor már viheted is ki az asztalhoz. Sehol nem a papír számít hanem a tudás. Egy szakácsnak a németeknél középfokúi nyelvizsga. Ez hülyeség.Meg sem élnél vele, hiszen a szakzsargont nem tanítják semmilyen szakmánál sehol. Tehát a szakmai tudás számít és az, hogy mennyire vagy kreativ és befogadó.
2012. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Hülyeség? Egy volt osztálytársam Angliában él, és a Hilton kötelékeiben szakács. Alig beszéli a nyelvet, de természetesen a szakmai kifejezéseket megtanulta a munkába állása után. Ha középfokon értené és használná a nyelvet, mindenki térdre borulna előtte...
2012. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
Persze, ha már az ember tovább akar lépni, vagy "elő" - akkor nyilván való, hogy követelmény a megfelelő nyelvismeret.
2012. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
akkor szerintem nem fogok leérettségizni...
2012. febr. 7. 17:24
 8/31 anonim válasza:
Azt ne tedd, ha nem muszáj és van miből élni. Mert tényleg most igaz az, hogy magadnak tanulsz !
2012. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyit érne egy szaros papír? tanul a f4szom.
2012. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
erről van szó... maximum azért jó, hogyha itt maradsz ebbe a koszfészekbe tudj érvényesülni... megyek ki a f@szba angliába...
2012. febr. 7. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!