Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lendületben a kuruc. Info,...

Lendületben a kuruc. Info, avagy még ezt is ki lehet magyarázni?

Figyelt kérdés

[link]


Bizonyára senki nem kötelezte a magyarokat arra, hogy román jégkorongcsapatban játszanak. Innentől kezdve a Himnusz éneklését értelmetlen provokációnak tartom.


Annak persze, hogy örülök, hogy az erdélyi magyarok tiszteletben tartják származásukat és büszkék a magyarságukra - ez mindenképp jó hír - de felesleges olyan dolgokkal kimutatni ezt, ami csakis egy konfliktushoz vezet.


Magyarországon is van elég sok olyan csapat, ahol sok nem magyar játékos játszik (pl. Marian Cozma halála ügyében megemlítették, hogy a veszprémi kézilabdások közt is kevés a magyar), mégsem hiszem, hogy akár egyszer is a saját népük himnuszát énekelték volna.


Ha az egyébként magyar származású ember idegen nép mezét veszi fel - és ez összefér a saját értékrendszerével - akkor a pályán köteles annak a népnek a játékosaként játszania.


Ebben az esetben pl. szerintem nem lenne annyira felháborító a dolog, ha Erdély himnuszát énekelték volna (bár a román mezzel együtt még az is furcsán hangzik)


2011. dec. 19. 13:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

# 18:

Fura.

Azt hittem, hogy egy, liberális személetű ember, nem zárja ki máshonnan az információkat. Nem jársz utána a dolgoknak? A tájékozódásnál, persze nem azt mondom, hogy mindent el kell hinni, amit mondanak, de akkor is, sok a kérdés.

Azt ugye tudod, hogy mit jelent, az iskolai rendszerű tanítás? Azt taníthatnak, amit az aktuális hatalom megenged (tudom, vannak magániskolák is, de azt is, engedélyeztetni kell). Ebben meg nincs összeeskűvés elmélet, hanem ez a valóság.

Amit a hatalom, nem lát jónak, azt letitsa. Az, hogy gyakorlatilag, ezek közül, melyik káros, melyik nem, ezt, magának az embernek és a józan, paraszti észnek kell eldöntenie.

Vagyis agymosás az, amit feltétel nélkül elhiszel az iskolában. Én meg, nem vagyok tanár, de tudom, hogy utána kell járni a dolgoknak.

Azt én, meg nem tagadtam sosem, hogy a Magyar királyságban, csak a magyarok voltak, mert akkor is jöttek ide, betelepülni (elég csak, ránézni a térképre, máris ott vannak a helyiségek nevei). Mégis, a magyarok voltak azok, akik rendet tartottak, de csak egy ideig.

A későbbi vezetők, meg akárhogy is cselekdtek, azokra, mindig a sovinizmus volt a jellemző. A múlt árnyában éltek és nem előre néztek. Mégis, nem ők szenvedtek, Trianon miatt, hanem azok, akik a határ túl odalán rekedtek. Ha az ő érdeküket kell nézni, akkor cselekedni is kell ezért!

2011. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

ma 15:26


Na pont az ilyenek hoznak szégyent a nemzeti oldalra akik még mindig az Ádám és Éva teremtéstörténetben meg a 6 napos teremtésben hisznek.

2011. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

ma 18:40:

Én magyar vagyok és Keresztény.

A nemzeti oldal, meg mióta ateista?

2011. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

21:

De, pont, hogy utána járok a dolgoknak. De csak ésszel. Nagyon sok cikket olvastam pl. a magyar nyelv eredetéről. Eddig a finnugor elmélet a nyerő. Az, hogy nevenincs önjelölt "tudósok" mindenféle hülyeségeket állítanak, pl. hogy a magyar nyelv a sumér meg az etruszk nyelvvel áll rokonságban, nem jelenti azt, hogy ez így igaz is. Eddig egyetlen egy rendes bizonyítékát sem láttam az ilyen elméleteknek, mind spekulációkon alapszik.

De akkor mond meg, hogy azoknak, akik most hatalmon vannak, milyen előnyük származik abból, hogy azt hazudják, hogy a magyar nyelv finnugor,milyen előnyük származik abból, hogy azt állítják, hogy a magyarok bevándoroltak az országba? Semmilyen. Ennyi a te összeesküvéselméleteidről.

2011. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

# 24:

Akkor magyarázd el, pár mondatban, hogy min is alapszik a finnugor - magyar ősrokonság.

Én csak, szavakról tudok.

A mondatok és a szavak tagoltsági szintjét kell nézni.

2011. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

A finnugor nyelvek jellemzői:

* nagyszámú toldalék használata, vagyis agglutináció

* számos nyelvtani eset használata (az indoeurópai 4-7 esetnél jóval több, a magyarban például 18)

* magánhangzó-harmónia (hangrend) az ősi szavaknál

* nincs nyelvtani nem

* a jelző megelőzi a jelzett szót

* a jelző nincs egyeztetve a jelzett szóval, például gyönyörű kuvaszokat és nem "gyönyörűeket kuvaszokat" (egyes balti-finn nyelveknél van egyeztetés, de a kutatások szerint ez későbbi fejlemény)

* számnevek után egyes szám áll (sok ember, nem "sok emberek")

* a névszói állítmány gyakorisága (azaz a kopula hiánya), például Pista tanár, nem "Pista tanár van"

* birtokos személyragozás (kutyám, kutyád stb.)

* a birtoklást a habere ('birtokolni') ige nélkül, birtokos személyjellel és részeshatározóval fejezzük ki (például Nekem van lovam, nem "Én birtoklok lovat")

* tárgyas igeragozás (az ugor nyelvekben és néhány további uráli nyelvben)


Ezen kívül az alapszókincsbeli hasonlóságok (olyan szavak egyeznek, melyek csak nagyon lassan változnak: számnevek, rokonsági szavak, testrészek stb.)

És a legfontosabb: a rendszeres hangmegfeleltetés (nézz utána, hosszú)


És egy pár példa a hasonlóságra:

Vogul-magyar:

Hurem né vitnel huligel husz hul pugi.

Három nő a vízből hálóval húsz halat fog.

Hurem-szát-husz hulach-szem empem viten eli.

Háromszázhúsz hollószemű ebem vízen él.

Osztják magyar:

Pegte lau lasinen menl tou szilna.

Fekete ló lassan megy a tó szélén.


És hallgasd meg a számokat, nem hátborzongatóan ismerősek?: (az elejét tekerd át)

http://www.youtube.com/watch?v=UmjYHN770n0&feature=related

2011. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

# 21


Kételkedni jó, sőt kell is, de ne essünk át a ló túloldalára. Ráadásul ostobaságokat is beszélsz, mert a természettudósoknak és a kormányzatoknak semmi érdekük nem fűződik ahhoz, hogy az evolúcióval kapcsolatos eredményeket eltitkolják, ellentétben az egyházakkal.

2011. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

# 27:

Nem keresztény katolikus egyházhívő vagyok.

Tudományban hiszek én is, de azért, van egy érdekes videó a neten:

http://www.youtube.com/watch?v=y47sh_iXpik&feature=results_v..

Na ne mondom azt, hogy ennek, automatikusan hinni kell, de mégis, van-e ennek cáfolata?

A másik meg: érdekes, hogy itt vannak az olyan népek is, akik rovásírást használtak. A boszniai piramisokmál is rovásírásokat találtak. Egyedül, csak a magyar rovásírás az, aminél a legtöbb hasonlóság mutatkozik. A kutató is ezt mondta - nem a magyarokra mondta, hogy ők jártak ott, de nagy a hasonlóság, ami nem a véletlennek a műve.

2011. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Jajjjjjjj, de tényleg az ilyenek csinálnak sviccet a nemzeti oldalból, ezzel a sok lüke áltudományos maszlaggal.

1. A magyar nyelv valószínűleg finnugor, erre van a legtöbb bizonyíték.

2. Az ember Afrikából származik.

3. A tücsökgénes lükeséggel ne gyere többet, mert befo.sok a röhögéstől.

2011. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

tegnap 19:18


Szóval aki ateista az nem lehet nemzeti? Ideje lenne már túllépni a középkoron.

2011. dec. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!