Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán diktátor jellem?

Orbán diktátor jellem?

Figyelt kérdés
Nem zörög a haraszt,gondolom.
2009. máj. 19. 05:09
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
66%
Igen
2009. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%
Viktor! Ne pontozd le azokat, akik diktátor hajlamúnak neveztek. Gyurcsány azért nem lehetett diktátor, mert - mindegy, hogy valóságban megbuktatták vagy már végleg nem bírtza a nyomást és önként mondott le, és vonul vissza (egyelőre) - ki lehetett vonni a politika élvonalából.
2009. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
66%
Igen tényleg volt már ilyen ember a történelemben!Csak az német volt!Orbán meg roma!Most el kezdtek ellenkezni,de azért leírnám,hogy az eredeti neve:Orsós Viktor!!!És igen tényleg nem nyomott le reformokat a torkunkon!Valószínűleg azért,mert nem is akart vagy mert csak csendben lopta a pénzünk vagy mert nem volt reformra pénz!Ez a magyar ember!Csak a pénzt akarja,de nem tesz érte meg semmit!Máshol is van reform még sem nyavalyognak!Főleg ilyen időkben!De most uszítja az embereket,mert képtelen elfogadni,hogy már 8 éve nem kérünk belőle!!!!!Vesztes!És nagyon rosszul leplezi,hogy menyire kiéhezett a hatalomra!!!!
2009. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
65%
Annyiban pontosítanám a kérdést, hogy nem diktátor jellem, diktátor hajlam. Az előzőt már látjuk, az utóbbit csak sejtjük. És az a legrosszabb, amit még nem látunk!!
2009. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
64%

A jó politikus határozott és erőskezű. Ezt lehet diktátornak is nevezni (ilyen most/volt pl. Churchill, Roosevelt, Reagan, ifj. Bush, Sarkozy, Tony Blair, Angela Merkel, Berlusconi, Putyin, Obama, stb.). Meglepődve olvastam, hogy Gandhit is annak mondják Indiában, mert az erőszakmentességet igen határozottan képviselte, és Pakisztán függetlenné válása ellen kézzel-lábbal tiltakozott, sőt éhségsztrájkba kezdett, azzal zsarolta a társadalmat. Gyurcsányt is minimum erőskezűnek mondanám, de szerintem ez egyáltalán nem gond - pontosabban ez önmagában nem gond.

A szelídlelkű politikus országos szinten teljesen haszontalan. A nagypolitikában "eszel vagy megesznek" a játék neve, és nem kalapgyűjteménnyel játsszák. A kérdést akár úgy is feltehetjük: vezető alkat-e Orbán?

Természetesen nem kötelező rá szavazni sem most, sem később, többé-kevésbé szabad országban élünk. Vannak, akik szerint a Fidesz a Dunába lövésről álmodozik, meg királyságról. Ezek az emberek is mind szabadok...

2009. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
68%
Orbán számomra elsősorban hiteltelen. Az Orbán imádók az MSZP politikusait tartják annak, én Őt, vagyis nem hiszem el, hogy igazat mond, illetve azt, hogy igaz lenne az, ami a szónoklatai, retorikája mögött rejlik. Ellenvélem ellnére igyekeztem tárgyilagos lenni, és nem gyalázkodtam. Kérem, más is kövesse ezt a hangnemet és stílust. Köszönöm. A.M.
2009. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
76%

Naná, hogy IGEN! Semmire nem alkalmas Kolompár Viktorka..

Tegnap olvastam, hogy az Országgyűlési szavazáson még az igen, meg a nem gombot sem tudta megkülönböztetni, mivel az MSZP-vel együtt szavazott a frakciójából egyedül :) Lehet be kéne járnia az ülésekre ha már kapja azt a "csekély" fizetését...

2009. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
65%
A figyelmetlenség (Mert olyan választékos vagyok!) és a diktátor hajlam függetlenek, mialatt egyetértek és fel is pontoztalak. Egy pici kiigazítással: A Kolompár az az Orbán, az Ő apukája - állítólag - Orsósnak született. Nyilván megzavart ez a sok "idegen név"!
2009. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
59%
Nekiugrom még egyszer: (Engem is megzavart a sok idegen név). A Kolompár az, akinek Orbán a keresztneve, az Ő édesapját ....
2009. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
97%

11:54-nek: Maradjunk annyiban, hogy csacsiságokat írsz, a példáid még csacsibbak.

A diktátor szó legegyszerűbb definiciója: Korlátlan hatalommal rendelkező államfő, zsarnok.

Ezt a hatalmat meg lehet szerezni a pluralista demokrácia törvényei szerint is, a mi Alkotmányunk értelmében 2/3-os parlamenti többséggel. Akinek ilyen ambíciói vannak, az feltételezhezően diktátor-, diktátori hajlammal rendelkezik.

- Sir Winston,

- Franklin Delano Roosevelt,

- Ronald Wilson Reagan,

- George Walker Bush

- Nicholas Sarkozy,

- Antony Charles Lynton Blair

- Angela Kasner (Angela Merkel)

- Barack Housen Ohama

viselkedésében ilyen hajlam soha sem volt kimutatható, ráadásl az Ő országaik demokratikus berendezkedése és az azokban meglévő politikai stabilitás olyn szignifikáns, hogy a diktatúra létrejöttének még matematikai esélye sincs.

- Silvio Berlusconi-ért

és

- Vlagyimir Vlagyimirovics-ért

nem tenném tűzbe a kezemet, bár Olaszországban a pluralizmus annyira stabil, és Oroszországban az - a hatalom ide-oda tologatása ellenére - pusztán alkotmányos úton nehéz lenne a "diktátorságot" "megszerezni"!

2009. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!