Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán diktátor jellem?

Orbán diktátor jellem?

Figyelt kérdés
Nem zörög a haraszt,gondolom.
2009. máj. 19. 05:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
62%
Egyértelmű, Hitler reinkarnációja. Elkezdett németül tanulni, másképp választja el a haját, a napokban bajuszt kezdett növeszteni. Nem iszik alkoholt, vegetáriánus lett, szereti a gyerekeket és a kutyákat, és szabadidejében festeget.
2009. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
66%
Valóban!De csak szeretne rá hasonlítani ha mégis hatalomra kerülne és valami baj történne (tudjátok mi)ő lenne az első akit kiirtanának!Nevetséges egy ember!Őt lenne a legkönnyebb leinformálni!!!Amúgy az apja Orsós és ő is az volt!Mikor politikus lett változtatta meg,hogy eltakarja magát!Dehááát...annyira nem tudja!
2009. máj. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
25%
anyukád az a hernyótalpas!!!
2009. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
38%
Látom sokan nincsenek tisztában a diktátor szó fogalmával. "Diktátor jellem", pfff :D Orbán egy vezető egyéniség aki határozott és jó tehetsége van az irányításhoz. Ő ezért is lesz jó miniszterelnök. Képes gyors, megfontolt döntéseket hozni.
2009. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
33%

Magyarországon ha erős, határozott, gyors gondolkodású , sikeres, vezető típus, kreatív, stb. vagy, akkor a minimum, hogy utálni fognak, de inkább megvádolnak egy csomó hülyeséggel. (Ez speciel igaz a Gyurcsányt érő jobb oldali támadásokra is!!)

Mi magyarok miért töltjük meg ennyi negatív tartalommal a siker szót??


Konkrétan Orbán jelleme:

Kennedyt miért nem hasonlítjátok Hitlerhez, csak mert karizmatikus politikus és kiváló szónok volt, aki hatással volt a tömegekre?

Ha pedig Orbán mondandója miatt, akkor idézzetek pontosan valamelyik beszédéből, amelyikben vallási vagy etnikai alapon történő megsemmisítésre szólít fel, vagy a fennálló demokratikus államrend felszámolásáról beszél!!

Én ilyenről nem tudok. Tehát a válaszom az, hogy nem.

2009. máj. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
64%
nem a mondandoja miatt... könyörgöm nezz meg egy felvetelt Hitlerröl, utana Orbanrol... ugyanaz a hangsulyozas, tagolas, es, ha ertesz nemetül, akkor hallhatod, hogy ugyanaz a fogalmazasi stilus. Az meg a masik, hogy ezek a nem vagytok tisztaban a diktator szo jelentesevel. De. Tisztaban vagyok vele. Te nem tartod annak. En tarthatom annak? Ez az en velemenyem. Szamomra abszolut hiteltelen (akarcsak a baloldal), es akarhanyszor latom, megdöbbenek a hasonlosagon a beszedstilusukban. En diktator jellemnekl tartol egy ilyen embert, azok alapjan ahogy viselkedik, azok utan, hogy mennyire nem tud vesziteni egyenesen következik ebböl, hogy mennyire megreszegiteni a hatalom. Ja, meg annyit, hogy ezt egy olyan nemet ismerösöm is eszrevetelezte, aki itt volt nalam Magyarorszagon, nem ert magyarul, tehat nem a mondandojat kritizalta, es fogalma nem volt rola, hogy ki is ö. En elfogadom a te velemenyedet, te miert nem tudod megtenni? Miert van az, hogy erdekes modon mindig a "jobboldaliak" (tovabbra is kiemelnem, hogy nem vagyok baloldali) azok, akik habzo szajjal bizonygatjak a magul igazat? Miert van az, hogy ha megyek a varosban, csak az MSZP, SZDSZ plakatok vanak összefirkalva, a FIDESZ-e nem, nyilvan azzal mindenki tisztaban van, hogy vannak olyan emberek, akiknek meg a FIDESZ, elen Viktorral nem szimpatikus, megsem allnak neki hülyesegeket felirogatni. Ez a viselkedes abszolut nem intelligens, lehet akarmennyi diplomatok, nyelvvizsgatok, demokraciat kiabaltok, de közben egy utat lattok, ami pont annyira demokracia, mint a masik opcio.
2009. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
51%

Már bocsánat, de a kérdező feltett egy kérdést, amire választ várt, véleményt. A kérdés a következő volt: "Orbán diktátor jellem?"

Egy egyszerű nem helyett, megindokoltam a válaszomban, hogy miért nem tartom annak és hogy - szerintem! - milyen tetteit magyarázzák félre.

Ennyi. Nem habzott a szám, nem támadtam senkit, nem firkáltam plakátokat, sőt, ha végigolvastad a válaszomat, akkor olvashattad, hogy a Gyurcsány Ferenc személyét érő jobboldali támadásokkal sem értek egyet.

Van egy mondás.

"X.Y. alkoholista. Ugyanannyit iszik, mint mi, csak nem szeretjük."

Csak azért, mert valakiről én úgy ÉRZEM, vagy rosszabb esetben általam tekintélynek elfogadott emberek mondják, hogy "olyan, mint", "úgy néz ki, mint", hogy "megijeszt, vigyázni kell vele", az még nem egy objektív döntés.

Emlékszel a jelenetre a Men in black-ben, amikor Will Smith a felvételi teszten a sok szörny között a fodros ruhás kislányt lövi le, mert "a többiek békésnek látszottak..."?

Próbálok mindig úgy vitázni vagy kritizálni, hogy a cselekedetet és a mondandót vetem el, vagy támogatom, és nem a cselekvőt.

Egy példa: "Ne ölj!" Bárki mondja, egyetértek. :)

Emiatt aztán tartottak már szélsőjobbosnak, kommunistának, ultraliberálisnak, stb.

Nem fogok valakivel van rajta sapka, nincs rajta sapkát játszani, csak mert bele akarok kötni! Ez van.

Kicsit furcsa is lehetne, hogy egyszerre lehet valakit lecigányozni és rasszistázni... Ha nem tudnánk, hogy az ellenszenv nem racionális!

Ettől függetlenül Neked is igazad van. Mindenkinek joga van lemondani az önálló racionális gondolkodásról és egy politikust tisztán ösztönös érzelmi alapon szeretni vagy utálni.

Ja igen, nem vagyok sem jobbos, sem balos és rengeteget vitáztam már Gyurcsány Ferencet védve is!!

Szép napot!

2009. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
70%

ne haragudj, nem visszakozni akarok, a velemenyemet tovabbra is tartom, de teged megg kell, hogy "kövesselek", mert felreerthetö volt, amit irtam. Az elejet szantam csak neked, azt a reszt, hogy en ugy gondolom tisztaban vagyok a szo jelentesevel, es amit szamomra jelent, azt ö megtestesiti. Ennyi, amit neked "üzentem". A többi mar altalanositas, amit termeszetesen, ismeretsegünk igen szegenyes mivoltabol eredöen nem kifejezetten rad ertettem.

Es csak ugy, mint te, sem jobbos, sem balos nem vagyok. Ez csak egy emberröl a velemenyem, akiröl itt most kerdeztek. Ennyi :)

2009. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Á, nem... Csak egy hisztis kisgyerek, aki ordít ha elveszik a játékát! Ja, és kétszínü. Annak idején ők nem szavazták meg a 13-ik havi nyugdijat, most meg ők verik magukat?hát ez pestiesen nem semmi!!!
2009. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen mindegy milyen jellem,csk államfokent dolgozzon úgy, hogy a nép javát szolgálja. Egy pár évtizeddel ezelott senki nem tudta volna elképzelni, hogy az amerikai elnok szinesboru lesz, es mit ad Isten ot választották meg. Nagyon nehéz helyzetben van, mert a legnagyobb gazdasági válság idején kapta meg az országot,és ennek a gazdasági helyzetét kellene rendbe hoznia.

Hasonlo a helyzet a talán jovendobeli Orbán kormány elnokkel is. Szeretné rendbetenni azt amit a Gyurcsány kormány két választási idoszak alatt teljesen tonkre tett. Sajnos ez nem fog menni áldozatok nélkul, minél elobb elkezdik annál hamarább lesz eredménye,ez ellen igazán kár tiltakozni, csak megszorításokkal lehet kisporolni a felemelkedéshez vezeto utat.

Ha ez diktatorikus kormányfot kiván, akkor bizonyos fokig diktátorrá kell vállnia.

Magyarországon nagyon sok olyan engedményt hozott a kormány aminek most kell meginni a levét, pl. a hosszú gyes, a 13ik nyugdij , a kulonbozo juttatások. Csak egy példával éljek, Luxemburgban (amely igazán egy jol fejlett kapitalista államnak számit,a második Europai Svájc) ott is csak fél év az anyasági szabi, utána munkába kell menni,vagy nem kapja tovább a támogatást az allamtol az anya. A kulonbozo juttatások a rokkantnyugdíjasoknak,munkanélkulieknek, kismamáknak, nyugdíjasoknak stb, egészen jol kisoprik az államkasszát,azt csodálkoznak,hogy nem tellik mibol fizetni. Csak okos kozgazdászokat kellene az allam élére állítani,hogy renbehozzák azt amit mások elrontottak a populista politikájukkal.

Igazán nem ártana felulvizsgálni,hogy mindenki olyn beteg-e,hogy rokkantnyugdíjasként kapja a segélyt,vagy talán el mehetne konnyebb munkát elvégezni. Ismerk olyanokat,akik a nyugdíjuk mellett allando jelleggel eljárogatnak dolgozni . Ha azt el tudják végezni,akkor munkába is el tudnak járni.

2009. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!