Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annyit olvastam már az értékes...

Annyit olvastam már az értékes tudásról, ami az egekbe repítik az átlag magyart, de akik ezt írják, feltudnak csak 20-at sorolni?

Figyelt kérdés
Nem olyan érdekel hogy a barátom barátja vállalkozó és neki mennyire jó. Hanem tendenciákban mérhető értékes tudásra alapuló tevékenységeket.
2011. dec. 21. 00:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
51%
Remélem nem baj hogy most előhozom a saját példámat. Igaz, nem 20, hanem két szabadalmat jegyezhetek, de az éppen elég volt ahhoz hogy értékes, értékteremtő munkáról beszélhessünk. Az egyik volt az ipari kerámia szinte gyémánt keménységűvé alakításának a technológiája, a másik a cirkon-oxid fogtechnikában való alkalmazásának a kiszélesítése, alkalmazásának a tökéletesre fejlesztése. Ráadásul mivel egyedülálló a maga nemében mindkettő, szinte kizárólag külföldi piacokat hoztunk létre, ami erős lábakon áll. Ezzel megteremtődött sokak számára az értékes munka, mert én is nagyon jól jártam hogy ezeket létrehoztam, a dolgozóim is a nagyon magas fizetéseikkel, az emberek pedig azzal hogy minőség jut el hozzájuk a fog implantátumok terén, a cégek, üzemek pedig a strapabíró minőséggel jártak jól a kerámia terén. Azonban biztos vannak olyanok akik szintén magasra szárnyaltak a tudásuk végett, csak de mindenkit nem ismerhetünk.
2011. dec. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

Egekbe az "repít", ha valami teljesen újat találsz fel, vagy pedig valami régebbi dolgot mindenki másnál jobban csinálsz.

Kolopelének mindkettő sikerült, ezért "szárnyal"...


Nekem inkább az a gondom, hogy aki "csak egyszerűen dolgozik" mint más államokban az egyszerű dolgozók, azok nem élnek akár csak fele annyira jól, mint más államokban a hasonló kvalitású emberek.

Magyarországgal ez a gond.

Itt renkívüli prodoktumra van szükség lassan már ahhoz is, hogy éhen ne pusztulj, vagy utcára ne kerülj.

2011. dec. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

"kolopele válasza:



Nem ez volt a kérdés!


Hanem hogy sorolj fel 20 értékes tudáson alapuló szakmát, de beérem ha piacképest írsz azzal is.



Ugye hogy nem megy!


Pedig akadnak itt a Gyk n sokan akik ezt harsogják agyba-főbe, csak éppen ők sem képesek felsorólni néhányat.


Na ez a magyar társadalom kórja.

Hogy beveszik a hülyeséget.


Ugyanis egy normális társadalomban minden értéket teremtő munkából megkellene tudni egy elfogadható szinten élni, és nem kivételesnek lenn ahoz hogy gyarapodj.

Aki meg képes valamire amire csak kevesen, ammak meg nagyon jól kellene megélni.

2011. dec. 21. 01:20
 4/33 A kérdező kommentje:

""Nekem inkább az a gondom, hogy aki "csak egyszerűen dolgozik" mint más államokban az egyszerű dolgozók, azok nem élnek akár csak fele annyira jól, mint más államokban a hasonló kvalitású emberek.

Magyarországgal ez a gond.

Itt renkívüli prodoktumra van szükség lassan már ahhoz is, hogy éhen ne pusztulj, vagy utcára ne kerülj.



Igazad van.

Ezt nem érti meg sok állat ezen az oldalon, és még majdnem neked tesznek szemrehányást hogy " hűű te semi extrával nem rendelkezel és még is életeben akarsz maradni?"


És nem érti az ostobája, hogy a társadalom 90% ilyen szürke extrátlan!

2011. dec. 21. 01:23
 5/33 anonim ***** válasza:

"Ugyanis egy normális társadalomban minden értéket teremtő munkából megkellene tudni egy elfogadható szinten élni, és nem kivételesnek lenn ahoz hogy gyarapodj.

Aki meg képes valamire amire csak kevesen, ammak meg nagyon jól kellene megélni." Még ha le is nulla százalékoztál, teljesen egyetértek ezen két mondatoddal. A második az még úgy is van általában, az első mondatod az ami nem igazán fog összejönni sajnos a közeljövőben.

2011. dec. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
50%

"Hanem hogy sorolj fel 20 értékes tudáson alapuló szakmát, de beérem ha piacképest írsz azzal is.

"


1. programozó

2. CNC esztergályos

3. webfejlesztő

4. szakács

5. vízvezeték szerelő

6. gépészmérnök

7. villamosmérnök

8. vegyész

9. gyógyszerész

10. általános orvos

11. állat orvos

12. fogorvos

13. tolmács (valamilyen egzotikus nyelv, de lehetőleg egy gazdaságilag fejlett ország nyelve)

14. piackutató

15. becsüs/ékszerész

16. rekreációs mozgásprogram vezető (fitneszguru vagy gyógytornász)

17. karosszérialakatos

18. agrármérnök

19. futár

20. tanár (középiskolai)


+1 neked egy nyelvtantanár, 57%-os kérdező!

2011. dec. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
48%

"hogy a társadalom 90% ilyen szürke extrátlan!

"


akkor a társadalomnak kéne változni és nem azt várni, hogy majd az állam eltartja őket!

2011. dec. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

"hogy a társadalom 90% ilyen szürke extrátlan!

"


akkor a társadalomnak kéne változni és nem azt várni, hogy majd az állam eltartja őket!


Nagyon remélem, h ezt egyikünknek sem kell majd megérnie...

Ugyanis egy működőképes társadalom ha tetszik, ha nem, áll egy nagyon kicsi elitből (azt a 10%-ot én sokallom is őszintén szólva), a többi pedig szürke, és extrátlan, ez így van jól, de ez nem jelenti azt, h azoknak nem kellene egy elviselhető szinten tudni megélni.

Amúgy a kérdésre válaszolva, nemh 20, de 1 "tuti" szakma sincs, amiből garanciálisan jól lehetne megélni. Ahhoz ugyanis, h az ember tényleg megfogja az Isten lábát, nem elég egy keresettnek kikiáltott szakma, de még a megfelelő szorgalom és szaktudás sem, jókor jó helyen is kell tudni lenni, ismeretség sem árt, és még millió befolyásoló tényező létezik. S@rnak kikiáltott szakmával is kereshet remekül az ember, és keresett szakmával is tenghet munkanélküliként évekig. Bizony, ez ma a nagy büdös valóság a világban, Magyarországon pedig még annál is büdösebb...

2011. dec. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"""Hanem hogy sorolj fel 20 értékes tudáson alapuló szakmát, de beérem ha piacképest írsz azzal is.


Te annyira sötét vag hogy a negró világít a szádba!


Mi a piacképes a :


szakács

vízvezetékszerelő

piackutató

kasznis

""""""futár"" ez nagyontetszik


Arról nem is beszélve hogy orvos!! Most akarják kollektív felbontani a szerződéseiket annyira alacsony a jövedelmük


Tanár 90e kezdőért?


Ebből az egészből a mérnökök és a programozó ami jó szakma, de azok secperc és külföldön vannak 6-7× es fizuért.


Mi lenne ha nem engem szédítenél a baromságaiddal?

Kinéztél valamit a helyi munkaügyi központok hiány szakmáiból és elakarod nekem adi a tutit?

"


1. programozó

2. CNC esztergályos

3. webfejlesztő

4. szakács

5. vízvezeték szerelő

6. gépészmérnök

7. villamosmérnök

8. vegyész

9. gyógyszerész

10. általános orvos

11. állat orvos

12. fogorvos

13. tolmács (valamilyen egzotikus nyelv, de lehetőleg egy gazdaságilag fejlett ország nyelve)

14. piackutató

15. becsüs/ékszerész

16. rekreációs mozgásprogram vezető (fitneszguru vagy gyógytornász)

17. karosszérialakatos

18. agrármérnök

19. futár

20. tanár (középiskolai)

2011. dec. 21. 03:03
 10/33 anonim ***** válasza:
66%

Te vagy ostoba, mivel


1. ezt nem a munkaügyi központ rakta össze, hanem én

2. a piacképesség fogalmát nem ismered. ezekből a szakmákból igenis meg lehet élni és van rá kereslet

3. nem az volt a kérdés, hogy melyik megy ki külföldre

világos, hogy külföldön jobban fizetnek

4. ezek miért nem tudásalapúak? egyet mondj, amelyikhez ezek közül nem kell tudás (a futárt leszámítva, bocs, hogy ez is belecsúszott)

2011. dec. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!