Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átváltsam a megtakarításom...

Átváltsam a megtakarításom forintba vagy hagyjam euróban?

Figyelt kérdés

most nagyon jó az euró,de ki tudja,h így marad-e,vagy hosszútávon nem fog e jelentösen visszaesni?

ha vki ért hozzá,köszi a segítséget.


2011. dec. 22. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Hagyjad euróban. A tegnapi leminősítés miatt valószínűleg megint az egekbe megy az árfolyam.
2011. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

hagyd euróban egyelőre

ha át is váltod

ne huf-ba váltsd

2011. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyire pénzpiaci tőzsdézni szeretnél, akkor ne csak a Ft meg az euro lebegjen előtted és 10× annyit kereshetsz.



""Persze ennek van egy hátúlütője!! Egész nap a gépelőtt űlsz és böngészed az árfolyamokat" az az "árfolyam figyelő " vagy


Én csináltam megbízásból egy félévet, jól kerestem, de köszi. A derekam leszakadt.


Ha meg nem így csinálod akkor vagy nem keresel, vagy nagyot bux!

2011. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Amerikai dollárba, svájci frankba, vagy norvég koronába fektesd szerintem.
2011. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

3. ha jól csináltad, nem értem mi a baj. Leszakadt a derekad? Miért? Mindenkinek fáj a dereka, aki egész nap gép előtt ül, akár 80 e Ft-ért, akár milliókért. Ajánlom a gerinctornát.

Szerintem a legjobb foglalkozás a világon a forexezés, mi most tanuljuk, de még félek, hogy sokat bukok. Inkább csak mikroszámlán csináljuk. ha jól menne, akkor én csinálnám inkább ezt, mint havi 120 e-ért dolgozzak a munkahelyemen.

2011. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van eurómegtakarításom. Nincs az az árfolyam, amin én forintra váltanám. Ez az ország lényegében már összeomlott. Most, hogy minden téren Orbán totális hatalma érvényesül, egy petákot nem tennék ennek az országnak a pénzére.
2011. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A forint jobban kamatozik. Sőt, mivel még lesznek kamatemelések, ezért később még jobban fog. Az eurón gyakorlatilag nincs reálhozamod, a forinton jelentős van.


Ha a hozam nem érdekel, csak a biztonság, akkor tartsd euróban. Ha érdekel a hozam, de csak kis kockázatot akarsz vállalni, akkor a magyar államkötvények nagyon jó megtakarítási formák jelenleg.

2011. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem olyan jók a magyar állampapírok, legalábbis, amik a kisbefektetőknek elérhetők. Most lehetett kapni egy éves diszkont kincstárjegyet bruttó 6,5 % kamatra, amiből még lejön 16 % kamatadó, azaz nettó 5,46 % a kamat, mikor jövőre hivatalosan 4,5 % inflációt terveznek, de eddig minden évben több volt a tervezettnél. Az államkötvények meg általában nem kisbefektetőknek valók, mert nagyon hosszú a lejárati idejük, ha meg előtte kiszállsz, az általában csak komoly veszteséggel lehet. Pár napja néztem, volt államkötvény 8 % kamatra is, de valami írdatlan hosszú lejárati idővel, talán 4-5 év volt. Ennyi időre egy kisbefektető nem tudja lekötni magát, meg teljesen beláthatatlan is az ország ekkora időtávon. (Még 4-5 hónapra is beláthatatlan.)


Az akciós banki kamatok ennél jobbak, de ott meg a bődületes készpénzfelvételi, átutalási és számlavezetési díjak rontják le a tényleges hozamokat.


Úgy hogy összefoglalva, az inflációt is figyelembe véve, az 1 % reálhozam már jónak mondható a magyar betéteken. A forint árfolyamromlása ezt egy nap alatt is behozhatja, és erre szerintem a következő időszakban még bőven lesz esély.

2011. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rövid futamidejű rugalmas befektetésnek nem lesz magas a hozama, ezen kár meglepődni.
2011. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!