Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe lehetne most befektetni,...

Mibe lehetne most befektetni, ha van egy kis megtakarításom, hogy lassan, de biztosan szaporodjon? Aranyban? Ha abban, melyik cégeket érdemes választani?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 22:45
 1/10 Head válasza:
Drogokba
2011. dec. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi az a "kis megtakarítás"?
2011. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 millió Forint
2011. dec. 6. 23:29
 4/10 anonim ***** válasza:
A platina most eléggé padlón van. De ha nagyon hosszú távon gondolkozol, akkor vásárolj részvényeket egy olyan cégben, ami ad osztalékot!
2011. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Privátban elküldtem hogy én mibe fektettem, mert nem akarom a befektetésem személyes részleteit nagy nyilvánosságnak linkelni. Aztán majd eldöntöd. :)
2011. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Arannyal én vigyáznék. Tévedés, hogy az kockázatmentes, biztos befektetés. Az arany annyit ér, amennyi bizalom van benne, de maga nem teremt értéket. Mivel a pénz korlátlan mennyiségben nyomtatható, és mindeközben a gazdaság is fejlődik hosszútávon, egyre több terméket termel, míg az arany mennyisége alig növekszik, ezért nyilván hosszútávon reálhozamot termel. Azonban arról feledkeznek meg sokan, hogy ez a hosszútáv sok esetben akár 30-40 év, a 20. században pedig volt egy időszak, amikor 30 évig 0 reálhozamot hozott. Ha a válságnak vége, akkor hasonló időszakra számíthatunk, mert a válság idején túlértékelik. Tehát elképzelhető, hogy a behülyített kisbefektető megveszi 1800-on, még 2200-ig felmegy, majd 2014-ben már csak 1400-at fog érni. A másik, ami aggodalomra ad okot, az a mondásból ered, "ha már a sarki hentes is részvényeket vesz, akkor hamarosan nagy bajok lesznek", na én hasonlóan látom most az arannyal is a dolgokat.


Ja, még egy dolog, felhívom a figyelmet az arany befektetés működésére, ami részben igaz a részvényekre is, igaz ott az osztalék miatt nem teljesen. Szóval ha aranyat veszek 1000-ért, majd eladom 1800-ért, akkor mégis kinek a pénzéből gazdagodtam? Megmondom én, hát azéból, aki később lépett be a piacra, később vásárolt aranyat, ugyanis az ő tevékenységük verte fel az árakat. Akinek 1800-ért passzolom el, az is abban bízik, hogy majd még drágábban eladhatja, ahhoz azonban az kell, hogy valaki majd 2000-en is beszálljon, és még feljebb eladhatja. Ahhoz hogy ez működjön hosszútávon, az kell, hogy egyre több pénz kerüljön be ebbe a rendszerbe. Nyilván a jegybankok pénznyomtatási tevékenysége kedvez ennek, de messze nem elég, hiszen az aranytól nem csak azt várjuk, hogy az inflációt kövesse, hanem reálhozamot várunk. Tehát ez az egész egy óriási pilótajáték.

2011. dec. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, az előző vagyok, még valamit hozzáteszek. Én nem azt mondom, hogy ne vegyünk aranyat. Csak azt mondom, hogy ugyanúgy spekulatív jellegű befektetés, mint a részvény. Szóval nem egy biztonságos befektetés, viszont aki jókor száll be és száll ki, jó hozamot érhet el vele. A befektetési arannyal foglalkozó cégek hazudnak, mikor baromi biztonságos befektetésnek próbálják eladni az átlag marinéniknek.
2011. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

'"ha már a sarki hentes is részvényeket vesz, akkor hamarosan nagy bajok lesznek", na én hasonlóan látom most az arannyal is a dolgokat.'


Egy nagy különbség van. Ma még senki nem vesz aranyat. De most komolyan. Nézz már körül, az ismerőseid közül hányan vettek befektetési céllal aranyat? Szerintem senki. Legalábbis én senkiről nem tudok. Hol van még a sarki hentes?!?


Messze van még a csúcs, de nem lesz egyszerű az oda vezető út.

2011. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig 6-7-tel egyet értek. Ha hosszú éveken keresztül 2 számjegyű százalékos növekedés van egy piacon, akkor az azt jelenti, hogy a "hentes" (=olyan valaki, aki eddig nem szokott, tehát nem ért hozzá) is azt veszi.

Ez csak azért igaz, mert arany egy fundamentum, nincs mögötte érték (szép és tartós - és ritka - más előnye nincs).

Idő után szerintem felértékelődnek a valódi értékkel bíró befektetések (termőföld, vízkészlet, ezüst).

2011. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"nincs mögötte érték (szép és tartós - és ritka - más előnye nincs)"


Ha jól meggondolod, pont ez az értéke. Ilyen előnyei nincsenek másnak. (Többek között) ezek az értékei a PÉNZnek. Az arany tehát pénz. És mint pénz, alapvetően igaz, hogy értékmegőrző funkciója van. Viszont amíg mindenki másnak értéktelenedő pénzben van a vagyona, és egyre többen ismerik ezt fel, addig azok, akik valódi pénzben tartják a vagyonukat, gyarapodásra számíthatnak.


Az arany évezredek óta betölti ezt a szerepét, naivitás azt gondolni, hogy az utóbbi pár évtizedes pénzügyi fejetlenség megváltoztatja ezt! Megpróbáltuk, nagyot szívtunk. És egyre többen jönnek erre rá szerencsére.


Igaz, nem lehet megenni. De ne is akarjuk ezt megtenni a PÉNZzel! Sosem akartuk a pénzt megenni, mégis most hogy lehet az az érv a pénz ellen, hogy nem lehet megenni (krumplit termelni rajta stb.)?!? Nem értem.


Amúgy meg természetesen igaz rá a kereslet-kínálat törvénye is, és a piac általános törvényei is. Tehát valóban el fog jönni a csúcs, ahonnan jó ideig visszaesés lesz. Akinek viszont kicsit is jó a memóriája, az tudja, már 1000-nél is azt mondták, itt a csúcs, meg onnan folyamatosan azt mondják..:) Én 1200-on is vételre ajánlottam, akkor is hülye voltam..:) Most is vételre ajánlom, természetesen most is hülye vagyok. :)


Akkor lesz vége a sztorinak, ha szó szerint tényleg a hentes is ebből akar majd meggazdagodni. Nem addig, amíg erről beszélnek. A Kiskegyed is erről fog cikkezni, és a többségetek is azt fogja hinni, hogy innen már örökké emelkedni fog. Amíg a hozzátok hasonlók (és a hentes) mindig azt mondogatják, hogy itt a vége, már nem érdemes aranyba fektetni, addig nyugodt vagyok, messze még a csúcs! :)

2011. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!