Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet tiszteletben...

Miért nem lehet tiszteletben tartani a másik véleményét?

Figyelt kérdés
Akárhányszor megjelenik itt egy olyan kérdés, hogy "Kire szavaznál?", "Ki lenne jó miniszterelnöknek?" stb. eleinte érkeznek rá válaszok, normálisan, utána átmegy veszekedésbe, egymás szapulásába. Ha valaki beírja, hogy jobbik, már rátámadnak, hogy a mocskos jobbiknyik, ha valaki beírja, hogy mszp, egyből rátámadnak, hogy komcsi, ha fidesz az a baj ha más az a baj. Miért nem tartjuk tiszteletben egymás véleményét és fogadjuk el? Miért akarjuk rátukmálni a saját véleményünket?
2011. dec. 23. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert valahogy eltűnt a tolerancia, a megbecsülés és az egymás iránti kölcsönös tisztelet az emberekből.
2011. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenek vagyunk. Én azt csinálom, hogy a kérdések és válaszok kapcsán próbálok a lényegre koncentrálni, valós válaszokat adni, ha meg nem tetszik, hülyeségnek tűnik a kérdés, akkor általában nem válaszolok. Sokan meg nem így fogják fel, és feladatuknak érzik mások kioktatását. Pl. pont a "kire szavaznál" típusú kérdéseknél van az szinte mindig, hogy leb'asszák a kérdezőt, hogy miért kérdezi ezt, mikor már sok ilyen kérdés volt. Ha unom a kérdést, én bele se olvasok, vagy továbblapozok. De miért ne lehetne feltenni ugyanazt többször, különösen a szavazási szándékról, mert a hangulat is változik időről-időre, és ez is érdekes lehet.
2011. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

"Mert valahogy eltűnt a tolerancia, a megbecsülés és az egymás iránti kölcsönös tisztelet az emberekből."


Ezt hívják úgy, hogy nagy magyar valóság.

2011. dec. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos ezt. De ennek nem kellene így lennie.
2011. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszoknak. De akkor miért vagyunk megsértődve, ha le "tipikusmagyaroznak" bennünket, ha mi magunk csináljuk az egészet?
2011. dec. 23. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ebben vastagon benne van a politikai uszítás. Olyan politikai kommunikáció volt az elmúlt 20 évben, ami a politikai ellenfelet ellenségként tüntette fel, ezzel együtt viszont a más pártpreferenciával rendelkező szavazók is ellenségek lettek. Az emberek meg nagyon könnyen bedőlnek.
2011. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

"Miért nem lehet tiszteletben tartani a másik véleményét?"


Az liberális dolog. Ugye te se akarsz újra liberalizmust?!

/sarcasm

2011. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Mert valakik?? által elég elterjedté vált a saját véleményt az ellenség véleményéhez képest ellentétesen kialakítani, csakhogy a másiknak véletlenül se legyen igaza.
2011. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha a hithű emberek is torzsalkodnak, hogy kinek a hite vallása az igazi, miért csodálkozol azon, hogy politikai hovatartozás ideológiai részint agy mosottak.Megfigyeltem, egy egy párt híve , ugyan azt szajkózza, mint a többi. Pl. FIDESZ. nem lehetett az átkosban templomban járni, mert nem engedték. NO de én még a Rákosi korszakban születtem, mégis meglehetett keresztelkednem. A gyerekeim 74 76 82. Érdekes mindegyik járt hittanra, meg meglettek keresztelve, és voltak első áldozók is. JA azt elfelejtettem mondani, hogy nem voltam párt tag. Így senki nem kérdezte meg, hogy miért járunk templomba. Jaj de úgy nem lehetett valóban, hogy hét közben pártaktivista vagyok, hétvégén meg vallásos. :-( Ha az ember ezeket elmondja, gyűlölet fellángol bennük. Most sem vagyok egyik párt híve sem, nem is érdekel, csak figyelem a torzsalkodást. No meg látom, hogy nem jó irányba megy az ország. Nem felemelkedés, hanem visszafejlődés van. Jó igaz begyűrűzött a gazdasági válság.Hofi Géza ma is aktuális, sajnos. De valamit módosítana, az utolsó fellépésének szövegén. UGATNI MÁR SZABAD! mondta de én azt veszem észre, hogy már ugatni se szabad :-(
2011. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert utálom a másik véleményét. Akinek véleménye van költözzön demokratikus országba!
2012. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!