Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben a szülők a gyermekeik véleményét?

Figyelt kérdés

Évek óta megfigyelhető nálunk a családban, hogy ami a gyereknek tetszik, azt a szülők degradálják. Ha én azt mondom ha az egyik kedvenc filmemet adják a tévében, hogy "Anya, ez a film nagyon jó, mindenképp nézd meg!", valahogy úgy reagál, hogy "ja, gondolom valami elvont baromság, kösz nem". A zenével ugyanez a helyzet, amit én hallgatok, az agyromboló, fülsértő, és mindenféle jelzőkkel illetik. A mai kor zenéje, baromsága, fujj. Sehogy sem tudom velük megértetni, hogy ezek javarészt olyan zenék, amik már az ő idejükben is voltak, az más, hogy ők nem kerültek kontaktba vele. (Pl-ul egy 20 éves zenekar legrégebbi számai, világzenék vagy éppen népzene.) Nem azt szeretném, hogy ugyanazt szeressük, de engem nagyon bánt, hogy ami nekem tetszik, az csak rossz lehet, és ők mindent elvből elutasítanak - úgy, hogy azt se tudják, miről van szó. Ha szeretnék nekik mutatni egy-egy számot, esetleg filmet, amiről azt gondolom, hogy ismerve az ízlésüket igenis tetszene nekik, ha nem én ajánlanám... Elküldenek a fenébe, hogy hagyjam őket békén ezzel.

Ha nem szólnának semmit, akkor én sem tenném, de folyton becsmérelnek mindent, pedig nem vagyok az a típus, aki mondjuk a zene bömböltetésével rákényszerítené őket, hogy naphosszat azt hallgassák, amit én.

Én sem szólok semmit, amikor a legjellegtelenebb zenékről zengenek litániákat. Nem értem, miért nem lehet tiszteletben tartani a másik ízlését.

Sokszor ismerősök, család előtt is ócsárolnak mindent, ami nekem tetszik, hangsúlyozva, hogy az ő lányuk bizony ilyen leprát hallgat.

Régóta tart ez, és engem mostmár kezd iszonyatosan zavarni, hogy nem hagynak békén ezzel. Mégiscsak jogom van azt szeretni, amit akarok.

(Nem vagyok már 14 éves, és nem, nem ez a legnagyobb problémám az életemben, de mostmár nem bánnám, ha valahogy sikerülne leállítanom őket.)


2010. jan. 21. 02:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tetszik neki amit hallgatsz, úgyis le fogja szarozni, nem tudsz ellene tenni semmit :) Szarozd le te is az ő zenéit. De amúgy milyen zenéket hallgatsz?
2010. jan. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem illene ilyet mondanom, de én nem szarozom azt, amit más szeret, szerintem ez felettébb primitív magatartásra vall... És őszintén szólva az is bánt picit, hogy fogalmam sincs, hogy hoztak össze. Ők ketten egy ilyen alakot, mint én. Abszolút nem vevőek semmire, ami nem tömeg, nem értik meg a filmek mondanivalóit (ami okot ad gondolkodásra, az már szar), de semmit a világon. Ez kicsit szomorú, pedig mindketten tanult emberek, így számomra totál érthetetlen.

Én pedig, mint említettem népzenét, reggaet, skat, jazz-t, és különböző alternatív zenéket hallgatok. (Régebbieket is, mint mondjuk Pál utcai fiúk, ami azért nem mai csapat.)

2010. jan. 21. 03:15
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem kíváncsiak rá, akkor minek akarod nekik megmutatni? Én még életembe nem mutattam meg úgymond egy zenét vagy filmet sem a szüleimnek, minek tenném ?!! Ők azt nézik és hallgatják, ami nekik tetszik, és azt meg is találják egyedül.Őszintén szólva én azt gondolom, h a probléma kialakulásában szerepet játszik az is, h te nagyon meg szeretnéd osztani a szüleiddel az ízlésednek megfelelő dolgokat, ők viszont nem vevők rá, mivel nem tetszik nekik, ezért egy idő múlva már valahogy zaklatásnak érezhetik.Sztem mindenki hallgassa, és tegye azt a családban, ami neki tetszik, és ha te nem dugod az orruk alá, h itt van xy zene meg xy film, akkor nem is mondhatják rá, h sz@r.Szerintem ők abszolút tiszteletben tartják a te ízlésedet, de nem szeretnék, ha te azt megosztanád velük, úgy ahogy gondolom ők sem mondják neked, h tessék , itt az új ...... CD, hallgasd meg , ez jó!!Gondolom egy idő múlva te is megunnád ezt.
2010. jan. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutna zaklatni őket, ezt írtam is. Az van, hogy nem bírom elviselni, ha minden ismeret nélkül részletezik valamiről a negatív véleményüket, ezért szoktam kérni, hogy akkor itt van, hallgassanak bele, aztán mondják, hogy akkor mi is a probléma. Ez elől persze már menekülnek, mert csak addig van élvezet a dologban, amíg ész nélkül lehet fikázni a másikat.
2010. jan. 21. 04:00
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

"...Én sem szólok semmit, amikor a legjellegtelenebb zenékről zengenek litániákat..."

hmmm... ebből nekem nagyon úgy tűnik, hogy te éppen olyan lesújtó véleménnyel vagy róluk, mint viszont... akkor mi is a problémád?

2010. jan. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nem világos a probléma. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy véleménye legyen. De én nem akarom megbántani őket, se beleszólni abba, ők mit szeressenek, ezért nem mondok semmit, elfogadom, hogy ők ezt tekintik zenének. Itt jön a képbe a tiszteletben tartás, hogy nem piszkálunk valakit állandó jelleggel az ízlése miatt. Tehát mégegyszer: a gond nem az, hogy nem tetszik nekik, hanem hogy ennek nonstop hangot is adnak, méghozzá elég durva, és bántó formában, pedig maximum 10-15 mp-es töredékeket hallanak mindenből, ha napközben valamiért betévednek a szobámba.
2010. jan. 21. 04:28
 7/20 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy tovább tisztítsam a képet, hogy tisztában vannak vele, hogy ezzel elég jól betalálnak. Többször kértem őket, hogy hagyjuk ezt, én értem, hogy mi a véleményük, és felesleges ezt újra, meg újra az orrom alá dörgölni, de semmi változás.

Eléggé érzékeny típus vagyok, de képtelenek megérteni, hogy ezzel bántanak. Tehát itt nem elsősorban a zenéről van szó, hanem arról, hogy egyszerűen nem érem fel ésszel, mi örümüket lelik az állandó piszkálódásban, ráadásul pont egy ilyen elég jelentéktelen témában.

2010. jan. 21. 05:00
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

Válaszolj vissza egyszer valami trágár, sértő dolgot.

(Pl. "Sz*r az, aki mondja" vagy hasonlók)

Vagy "Ha nem tetszik, nem kell ide bejönni soha többé".

Éa akkor kb. 1:1 az eredmény.

2010. jan. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez eléggé óvodás módszer... :)

Nem szeretnék visszadumálni tényleg, csak kíváncsi vagyok, hogy másnál van-e így, illetve hogy lehet-e tenni valamit (visszaszólásokon kívül), amivel normalizálható lenne a helyzet.

2010. jan. 21. 05:46
 10/20 anonim ***** válasza:

A beszóláson kívül mást nem nagyon tehetsz, hiszen amint leírtad, a szép szónak nincs foganatja. Ha abból csinálnak programot, hogy mindent ócsárolnak, ami neked kedves, mondd nyugodtan, hogy "Na, most már le lehet kopni rólam!" Semmi trágárság. Ha ezen meglepődnek, akkor szépen el lehet nekik magyarázni, hogy mi váltotta ezt ki belőled. Ha nem veszik az adást, akkor tényleg nincs választásod, mert ez a helyzet nem normális.


Ugyanakkor tudnod kell azt, hogy ahogy az ember öregszik, egyre rugalmatlanabb lesz, egyre kevésbé fogad be újdonságokat. Attól, hogy egy zenekar 20 éves, annak, aki még soha nem hallotta újdonság. Ehhez pedig nem kell vénnek lenni, teljes tévedés. 30-35 éves korod körül már te is látni fogod, hogy megcsontosodtál, és egyre több kritizálnivalót találsz. Okkal, vagy ok nélkül.


btw, mi az az "mp"???

2010. jan. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!