Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ez a "nagy aggodalom" a...

Miért ez a "nagy aggodalom" a külföldi országok részéről a magyar demokráciáért?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok lepődve. Még mielőtt bármibe belekezdenék: nem állok semmilyen oldalon, nem szimpatizálok egyik párttal sem és úgy egyáltalán nem érdekel különösebben a politika (részemről kamu az egész).

Az oktatásügyi törvénymódosítások és változások miatt kezdtem el figyelni a napi híreket. És szakadok a röhögéstől: évekig senki le se sz@rta Magyarországot, senkit nem érdekelt, mi megy itt. A drága politikusaink azt csináltak, amit akartak. Most meg a világ szeme a mi kis porfészkünkön gúvad, és nem győzik aggodalmukat kifejezni a szegény magyarkák demokráciájáért. Ez valami vicc? Hol voltak ezek a XXI. századi Terézanyák, amikor a rendőrök több száz ártatlan embert megvertek, letartóztattak, vízágyúztak, csak mert azok békésen tüntettek az utcán? Vagy amikor össze-vissza vették fel a hiteleket, és azok nagy részével nem is tudnak elszámolni? Vagy amikor egy jövedelmező állami kézben lévő vállalkozásokat (pl. MÁV-Cargo) privatizáltak?

Most meg az Orbánékra kennek mindent. Ismétlem, nem vagyok FIDESZ-párti, de ez nevetséges.

Különben lehet, hogy én vagyok selejtes, de a demokráciában meg aztán végkép semmi negatív változást nem vettem észre. Ha akkora probléma lenne a szólásszabadsággal, akkor nem a baloldali propaganda-duma folyna mindenhonnan, meg ez a sok maszlag, hogy így az EU, úgy az IMF, amúgy az USA. Plusz nem mennének főműsoridőben olyan szutykok, mint a Való Világ.

Sőt: ha jól informálódtam, újabban megint szokás ilyen felettébb eredményes tüntetésekre rohangálni az utcára, teszem azt az Opera elé. De ha végképp jól informált vagyok, akkor talán az is igaz, hogy a most tüntetőket nem verték agyon gumibottal, sőt, talán még a szemüket sem lőtték ki. Ás még vizesek sem lettek (hacsak nem esett az eső). Akkor miről beszélünk?

Egy másik eset: akkor miért nem szakadt meg szegény magyarokért a szívük, amikor Szlovákiában bevezették a magyar nyelvtörvényt? Vagy hogy Romániában ilyen undorító módon elnyomják a magyar kisebbséget, mint ahogy hírlik?

És egy utolsó kérdés (akinek nem inge, ne vegye magára):

Drága honfitársaim! Tényleg elfelejtettétek, hogy mit csináltak a politikusok ezzel az országgal 8 éven keresztül? Miért kentek Orbánékra mindent, amikor a problémák nem idén, nem is tavaly, hanem már sok évvel ezelőtt elkezdődtek? Miért tesztek úgy, mintha eddig minden a legnagyobb rendben ment volna?


2012. jan. 7. 23:27
1 2 3 4
 11/33 nem dávid ***** válasza:
Nem tetszik az uniónak hogy egy olyan kis ország mint hazánk aki szolga nép volt most kinyitotta a száját. És most hogy más ország ezt ne merje megtenni "leszerelnek" minket.
2012. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Panda Péter ***** válasza:
még jó hogy a környező országok vezetői immunisak a hülyeségre.
2012. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

asmosys drága:)

Részleteznéd? Látod, ez az én problémám! Senki nem mond semmi konkrétat. Én beismerem: hülye vagyok a politikához, nem értem a mozgatórugókat, és fáradt vagyok órákig kutatni olyan dolgok után, hogy például " 10 éve (...) jobb volt mint lehetett volna, illetve amit az ország gazdasága indokolttá tett. "

De csináljuk azt, hogy mivel te nyilván sokkal jobban értesz hozzá - minden tisztelet és dicsőség:) - elmagyarázod nekem nagy vonalakban, hogy te miért gondolod így? Én pedig nagyon megköszönném, bármi is legyen a mondandód, és már a puszta fáradozásodért zöld plecsnit nyomnék nejed hálám jeléül?:)

2012. jan. 8. 00:03
 14/33 A kérdező kommentje:

Egyébként ez részemről mindenkinek szól.

Nem akarok senkit szidni, elítélni, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.

2012. jan. 8. 00:04
 15/33 anonim ***** válasza:
Hogy miért aggódnak? Mert Orbán Viktor rezsimet hozott létre! Ez az államforma a világ elmaradott és tudatlan részeiben elfogadott! A szabadságjogok alapjaiban sérülnek!
2012. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Még itt vagyok:)

Utolsó válaszoló. Ez nem válasz, bocsi. Ezt elolvashatom mindenhol, mindenki ezt nyomja. De én érvekre vagyok kíváncsi. Egy érv állításból, és annak megindoklásáról szól. Te már megtetted az állításodat. Most indokolt példákkal. köszi:)

2012. jan. 8. 00:09
 17/33 anonim ***** válasza:
Orbán egy gyökér! Nem azt kell megvizsgálni, hogy kik loptak az elmúlt 8 évben, hanem, hogy kik lopták szét az országot a rendszerváltás óta!
2012. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Ezzel mélységesen egyetértek. Való igaz, a 20 évet kéne megvizsgálni. Csak mégis kinek?:) Amikor tulajdonképpen az ex-vezetők utódai/hozzátartozói ülnek most ugyanazon a helyen:) Ráadásul Orbánék azt mondták, hogy ők majd felülvizsgálják az MSZP kétes ügyeit, ezért is kell a 2/3-os többség, erre mit csináltak? Semmit.
2012. jan. 8. 00:12
 19/33 Panda Péter ***** válasza:
új választási törvény, AB jogköreinek megnyirbálása, jegybanktörvény, parlamenti vita kikerülése házszabály módosítással... folytassam?
2012. jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Szerinted, a szabadságjogok nem sérülnek? Jó reggelt kívánok! Pl: médiatörvény! Csak azt látod, ami az Orbánéknak megfelel politikailag! Pintér Sándor, NIBEK néven létre akar hozni egy koordinációs és elemző központot, ami összehangolja a titkosszolgálatok munkáját minden adatbázishoz hozzáfér! Ezzel azt érik el, hogy utána tudnak nézni bárkinek és ha politikailag nem felel meg, akkor irány a sitt! Elkezdődnek a koncepciós perek! A bíróságokon a védelem jogait megnyirbálták! Külföldön, ha bíró vagy és kapcsolatod van kormánytagokkal, azonnal kizárnak a bírói kamarából, mert pártatlannak kell lenni a bírónak! Nálunk minden fontos poszton az Orbán emberei vannak/lesznek, pártatlanság meg nyista!
2012. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!