Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ez a "nagy aggodalom" a...

Miért ez a "nagy aggodalom" a külföldi országok részéről a magyar demokráciáért?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok lepődve. Még mielőtt bármibe belekezdenék: nem állok semmilyen oldalon, nem szimpatizálok egyik párttal sem és úgy egyáltalán nem érdekel különösebben a politika (részemről kamu az egész).

Az oktatásügyi törvénymódosítások és változások miatt kezdtem el figyelni a napi híreket. És szakadok a röhögéstől: évekig senki le se sz@rta Magyarországot, senkit nem érdekelt, mi megy itt. A drága politikusaink azt csináltak, amit akartak. Most meg a világ szeme a mi kis porfészkünkön gúvad, és nem győzik aggodalmukat kifejezni a szegény magyarkák demokráciájáért. Ez valami vicc? Hol voltak ezek a XXI. századi Terézanyák, amikor a rendőrök több száz ártatlan embert megvertek, letartóztattak, vízágyúztak, csak mert azok békésen tüntettek az utcán? Vagy amikor össze-vissza vették fel a hiteleket, és azok nagy részével nem is tudnak elszámolni? Vagy amikor egy jövedelmező állami kézben lévő vállalkozásokat (pl. MÁV-Cargo) privatizáltak?

Most meg az Orbánékra kennek mindent. Ismétlem, nem vagyok FIDESZ-párti, de ez nevetséges.

Különben lehet, hogy én vagyok selejtes, de a demokráciában meg aztán végkép semmi negatív változást nem vettem észre. Ha akkora probléma lenne a szólásszabadsággal, akkor nem a baloldali propaganda-duma folyna mindenhonnan, meg ez a sok maszlag, hogy így az EU, úgy az IMF, amúgy az USA. Plusz nem mennének főműsoridőben olyan szutykok, mint a Való Világ.

Sőt: ha jól informálódtam, újabban megint szokás ilyen felettébb eredményes tüntetésekre rohangálni az utcára, teszem azt az Opera elé. De ha végképp jól informált vagyok, akkor talán az is igaz, hogy a most tüntetőket nem verték agyon gumibottal, sőt, talán még a szemüket sem lőtték ki. Ás még vizesek sem lettek (hacsak nem esett az eső). Akkor miről beszélünk?

Egy másik eset: akkor miért nem szakadt meg szegény magyarokért a szívük, amikor Szlovákiában bevezették a magyar nyelvtörvényt? Vagy hogy Romániában ilyen undorító módon elnyomják a magyar kisebbséget, mint ahogy hírlik?

És egy utolsó kérdés (akinek nem inge, ne vegye magára):

Drága honfitársaim! Tényleg elfelejtettétek, hogy mit csináltak a politikusok ezzel az országgal 8 éven keresztül? Miért kentek Orbánékra mindent, amikor a problémák nem idén, nem is tavaly, hanem már sok évvel ezelőtt elkezdődtek? Miért tesztek úgy, mintha eddig minden a legnagyobb rendben ment volna?


2012. jan. 7. 23:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
25%

Nem fogom végigolvasni de meg mondom miért aggodnak!


Azért mert félnek!Látják hogy Magyarország jó úton halad Orbán vezetésével és tele van a gatyájuk mert nem úgy ugrál a Fidesz ahogy fütyülnek és ez nekik nem jó!

2012. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
csakhogy nincs mád választás, mint úgy táncolni, ahogy ők fütyülnek. Érdekes módon (tegnap vagy tegnapelőtt?) a forint megint mélypontra zuhant, megint leminősítették az országot, de érdekes módon ahogy leültek tárgyalni az IMF-fel, és azt mondták, hajlandók felvenni a durva elkötelezettségekkel járó hitelt is, egyből elkezdett erősödni a Forint.
2012. jan. 7. 23:35
 3/33 A kérdező kommentje:
Szóismétlés, bocsi:)
2012. jan. 7. 23:35
 4/33 anonim ***** válasza:
33%

nehogy sikeres modell legyen

és átvegyék más államok

2012. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
72%
jó úton halad az ország? Hova? A nyomorba? Az mióta a jó út? Pffff
2012. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Panda Péter ***** válasza:
93%
azért ez a nagy nemzetközi rinya, mert nagyon rosszkor kezdtük el játszani a durcás kisgyereket. nem hiányzik az EU-nak, hogy egy esetleges magyar államcsőd destabilizálja az egész régiót.
2012. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 asmosys ***** válasza:
73%

Te nem vagy pártatlan.

Te nem vagy jó informálva.

Te nem kérdezni akartál, csak mondani valami.

2012. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

erről most Sub Bass Monster egyik száma jutott eszembe:)

"Nincs kiút lent maradsz a porban,

nem segít itt senki, előbb vernek orrba.

Nem marad más hátra csak a betörés a lopás,

de ha egyszer megbuksz az tiszta sz0pás."


Hát igen. De amúgy én nem is tudom, hogy ilyen mértékű államadósságból ki lehetne-e lábalni egyáltalán valahogy. Valaha. Legyen a vezető Orbán, Gyurcsány vagy akár a jóisten persönlich.

2012. jan. 7. 23:41
 9/33 A kérdező kommentje:

asmosys!

Ah, ez tetszik, mily' költői:)

Direkt levezettem, hogy nem vagyok hozzáértő:) Úgyhogy ezért nem kérhetsz számon. Soha nem érdekelt a politika, nem is nagyon fog szerintem. Soha nem szerettem az ilyen spekulatív, manipulatív dolgokat. Márpedig a politikára mindkettő erősen jellemző:) Az egy más dolog, hogy 19 éves vagyok, és józan paraszti ésszel meg tudom ítélni, hogy milyen volt egy jó 10 évvel ezelőtt, és hogy láttam a szüleim példáján, az iskolában és úgy amblock az engem körülvevő dolgokban, hogy hogy kezdett el exponenciális ütemben elromlani minden.

2012. jan. 7. 23:46
 10/33 asmosys ***** válasza:
100%

Ebben igazad van, 10 éve jó volt minden. /majdnem/ Gond az hogy jobb volt mint lehetett volna, illetve amit az ország gazdasága indokolttá tett.

pl ha valamiért az MSZP-re haragudni kell az legyen inkább az első 5 éve, mintsem az utolsó három.


Azonban sok minden számodra is, józanésszel követhető. Pici energiát igényelne csupán. Neked is jobb, ha akár egy picit is, de tisztán látod ami közvetlenül befolyásolja a sorsod. Fontos lesz ha majd döntened kell, hogy ne az érzelem, hanem az értelem segítsen választani.

2012. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!