Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ez a "nagy aggodalom" a...

Miért ez a "nagy aggodalom" a külföldi országok részéről a magyar demokráciáért?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok lepődve. Még mielőtt bármibe belekezdenék: nem állok semmilyen oldalon, nem szimpatizálok egyik párttal sem és úgy egyáltalán nem érdekel különösebben a politika (részemről kamu az egész).

Az oktatásügyi törvénymódosítások és változások miatt kezdtem el figyelni a napi híreket. És szakadok a röhögéstől: évekig senki le se sz@rta Magyarországot, senkit nem érdekelt, mi megy itt. A drága politikusaink azt csináltak, amit akartak. Most meg a világ szeme a mi kis porfészkünkön gúvad, és nem győzik aggodalmukat kifejezni a szegény magyarkák demokráciájáért. Ez valami vicc? Hol voltak ezek a XXI. századi Terézanyák, amikor a rendőrök több száz ártatlan embert megvertek, letartóztattak, vízágyúztak, csak mert azok békésen tüntettek az utcán? Vagy amikor össze-vissza vették fel a hiteleket, és azok nagy részével nem is tudnak elszámolni? Vagy amikor egy jövedelmező állami kézben lévő vállalkozásokat (pl. MÁV-Cargo) privatizáltak?

Most meg az Orbánékra kennek mindent. Ismétlem, nem vagyok FIDESZ-párti, de ez nevetséges.

Különben lehet, hogy én vagyok selejtes, de a demokráciában meg aztán végkép semmi negatív változást nem vettem észre. Ha akkora probléma lenne a szólásszabadsággal, akkor nem a baloldali propaganda-duma folyna mindenhonnan, meg ez a sok maszlag, hogy így az EU, úgy az IMF, amúgy az USA. Plusz nem mennének főműsoridőben olyan szutykok, mint a Való Világ.

Sőt: ha jól informálódtam, újabban megint szokás ilyen felettébb eredményes tüntetésekre rohangálni az utcára, teszem azt az Opera elé. De ha végképp jól informált vagyok, akkor talán az is igaz, hogy a most tüntetőket nem verték agyon gumibottal, sőt, talán még a szemüket sem lőtték ki. Ás még vizesek sem lettek (hacsak nem esett az eső). Akkor miről beszélünk?

Egy másik eset: akkor miért nem szakadt meg szegény magyarokért a szívük, amikor Szlovákiában bevezették a magyar nyelvtörvényt? Vagy hogy Romániában ilyen undorító módon elnyomják a magyar kisebbséget, mint ahogy hírlik?

És egy utolsó kérdés (akinek nem inge, ne vegye magára):

Drága honfitársaim! Tényleg elfelejtettétek, hogy mit csináltak a politikusok ezzel az országgal 8 éven keresztül? Miért kentek Orbánékra mindent, amikor a problémák nem idén, nem is tavaly, hanem már sok évvel ezelőtt elkezdődtek? Miért tesztek úgy, mintha eddig minden a legnagyobb rendben ment volna?


2012. jan. 7. 23:27
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy te melyik országban élsz, de igenis, létre lehet hozni bármilyen szervezetet, ha van hozzá elég hatalmad. Pintér akarta a NIBEK-et és mint köztudott, Pintér egy gengszter. Összefog neki jönni. Az ÁVH is évekig működött, nem tudtak vele mit csinálni. A rendőröket kivezényelték parancsot teljesítetek! Te tényleg látens fideszes vagy!
2012. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

"nem állok semmilyen oldalon"

"amikor a rendőrök több száz ártatlan embert megvertek, letartóztattak, vízágyúztak, csak mert azok békésen tüntettek az utcán"

Kénytelen vagyok azt mondani, hogy de igen, az egyik oldalon állsz..

Békésen tüntettek? Én láttam más képeket IS (!) és nem formálok csak az egyik oldalról vett példákról véleményt.

Tudod, ha nem jársz kocsmába, nem fognak megkéselni..

2012. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

" ha nem jársz kocsmába, nem fognak megkéselni."

XDXD valóban?:) Micsoda mondás:) És miylen véletlen, hogy épp ezt hoztad fel:)

Képzeld, 15 éves koromban egy januári estén épp jöttem haza a suliból, amikor roma suhancok megállítottak, és el akarták venni a telefonomat. Nem akartam odaadni, erre elővettek egy zsebkést. Onnantól valamiért nem volt kedvem ellenkezni. Bár nem késeltek meg, de ki tudja, mi lett volna, ha ellenkezek... Ja, és nem a kocsmában voltam:D

2012. febr. 4. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!