Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ez a "nagy aggodalom" a...

Miért ez a "nagy aggodalom" a külföldi országok részéről a magyar demokráciáért?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok lepődve. Még mielőtt bármibe belekezdenék: nem állok semmilyen oldalon, nem szimpatizálok egyik párttal sem és úgy egyáltalán nem érdekel különösebben a politika (részemről kamu az egész).

Az oktatásügyi törvénymódosítások és változások miatt kezdtem el figyelni a napi híreket. És szakadok a röhögéstől: évekig senki le se sz@rta Magyarországot, senkit nem érdekelt, mi megy itt. A drága politikusaink azt csináltak, amit akartak. Most meg a világ szeme a mi kis porfészkünkön gúvad, és nem győzik aggodalmukat kifejezni a szegény magyarkák demokráciájáért. Ez valami vicc? Hol voltak ezek a XXI. századi Terézanyák, amikor a rendőrök több száz ártatlan embert megvertek, letartóztattak, vízágyúztak, csak mert azok békésen tüntettek az utcán? Vagy amikor össze-vissza vették fel a hiteleket, és azok nagy részével nem is tudnak elszámolni? Vagy amikor egy jövedelmező állami kézben lévő vállalkozásokat (pl. MÁV-Cargo) privatizáltak?

Most meg az Orbánékra kennek mindent. Ismétlem, nem vagyok FIDESZ-párti, de ez nevetséges.

Különben lehet, hogy én vagyok selejtes, de a demokráciában meg aztán végkép semmi negatív változást nem vettem észre. Ha akkora probléma lenne a szólásszabadsággal, akkor nem a baloldali propaganda-duma folyna mindenhonnan, meg ez a sok maszlag, hogy így az EU, úgy az IMF, amúgy az USA. Plusz nem mennének főműsoridőben olyan szutykok, mint a Való Világ.

Sőt: ha jól informálódtam, újabban megint szokás ilyen felettébb eredményes tüntetésekre rohangálni az utcára, teszem azt az Opera elé. De ha végképp jól informált vagyok, akkor talán az is igaz, hogy a most tüntetőket nem verték agyon gumibottal, sőt, talán még a szemüket sem lőtték ki. Ás még vizesek sem lettek (hacsak nem esett az eső). Akkor miről beszélünk?

Egy másik eset: akkor miért nem szakadt meg szegény magyarokért a szívük, amikor Szlovákiában bevezették a magyar nyelvtörvényt? Vagy hogy Romániában ilyen undorító módon elnyomják a magyar kisebbséget, mint ahogy hírlik?

És egy utolsó kérdés (akinek nem inge, ne vegye magára):

Drága honfitársaim! Tényleg elfelejtettétek, hogy mit csináltak a politikusok ezzel az országgal 8 éven keresztül? Miért kentek Orbánékra mindent, amikor a problémák nem idén, nem is tavaly, hanem már sok évvel ezelőtt elkezdődtek? Miért tesztek úgy, mintha eddig minden a legnagyobb rendben ment volna?


2012. jan. 7. 23:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
kérlek írnál példát a koncepciós perekre rendkívül kíváncsi vagyok...
2012. jan. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk sérül a demokrácia, néhány példa, hogy miért:


1: Korábbi végkielégítéseknek bizonyos összeg feletti részét UTÓLAG visszafizettetik (98%os adóval súlytják). Kivétel az x évvel ezelőtt kifizetettekért (akkor többnyire a volt FIDESZ kormány tagjai kaptak végkielégítést, így azokat nem kell visszaadni).

Persze, egy része a visszafizetésnek lehet jogos (pl BKVs mutyik, ahol a nyugdíj előtt 1 évvel végkielégített illető 2 hét után újra tanácsot ad a BKVnak), de többségében ártatlan, becsületes emberek végkielégítését vették el (utólag, amit már elköltöttek jó eséllyel).


2: Bankokat adóztatják VISSZAMENŐLEGESEN, TŐKE (tehát nem nyereség) alapján, kivételekkel (a kivétel Matolcsy biztosítótársasága).

Hogy értsd miről van szó: a cégek emberek befizetéséből jönnek létre. Szorgos német, osztrák, olasz emberek feltőkésítenek egy céget mi meg ellopjuk. NEM a nyereségét adóztatjuk, hanem a tőkéjüket, visszamenőleg. Kb mintha azt mondanám: 2008-ban volt egy 20 milliót érő házad? Akkor fizess most be az államkasszába 1 millió Ft-ot. Érted? Korábbi TŐKÉT (nem nyereséget) adóztatnak MOST (nem amikor megvalósul valami üzlet).


3. Magánnyugdíjpénztári pénzek ellopása, emberek zsarolása (hogy kiesnek az állami rendszerből). Törvény szerint fizetnek maguknak az emberek, erre elveszik. Vagy megvonják állampolgári jogodat. Korrekt.

Persze, a magányugdíjpénztárak nem működtek tökéletesen - a működésüket meg is lehetett volna változtatni - de Orbánéknak nem egy jól működő magánnyugdíjpénztár kellett, hanem a pénz. Beadják, hogy a magánnyugdíjpénztárak eltőzsdézik az emberek pénzét (a tagok eldönthették, hogy kockázatvállalás szempontjából mit szeretnének - és még a kockázatosabb esetekben is többnyire állampapírokba ment a pénz - értsd meghiteleztük az államot), miközben a valódi tőzsdéző maga az állam volt (Molt vásárolt IMF hitelből - ami most fele annyit ér).


4. Szakemberek ellehetetlenítése (2milliós bérplafon bevezetése, ami kb 13 embert érint, köztük az ország egyik legjobb szakemberét, Simort), miközben kulcspozíciókba hozzá nem értő emberek kerülnek, ahol egyetlen szempont a párthűség (pl Vitézy Dávid érettségizett fiatalember közel milliós fizetéssel a legnagyobb közlekedési vállalat élére).


5: Haveri kutyákból médiatanács létrehozása, mely olyan jogkörrel bír, hogy hatalmas büntetéseket szabhat ki neki nem tetsző dolgok miatt. Nyilván a média fél kimondani bizonyos dolgokat mostantól amennyiben nem akar megszűnni.


Van még pár, de hirtelen ennyi.


Ui: NEM vagyok baloldali szavazó (talán ezért is zavar a mostani, kommunista diktatúrát megszégyenítő hatalombebetonozás).

2012. jan. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Amit korábban is leírtam, megfognak figyelni embereket a NIBEK közreműködésével és akik nem megfelelőek politikailag a kormánynak, azokért majd jön a nagy fekete autó! Megfognak kezdődni a koncepciós perek! Sokan tartanak ettől. Szakértők szerint olyasmi lenne, mint anno az ÁVH vagy a Gestapo!
2012. jan. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 doboszoli ***** válasza:
50%

Kérdező, nagyon szép védőbeszédet írtál a Fidesz mellett, bár amint mondod, nem vagy Fidesz-párti.(Én meg ezt jól elhiszem...)

Egyetlen dologra reagálnék, bár az egész iromány ilyenektől bűzlik.

2006-ban a "békés demonstrálók" felgyújtották a Belvárost, a velük szembeni rendőri intézkedés szerintem teljesen helyénvaló volt. A jelenlegi hatalom érdemeként említed,-nagyon hatásosan, irónikusan-, hogy az Operánál nem nem oszlattak, nem vízágyúztak. Miért is kellett volna? Még egy petárda sem durrant, nem Molotov-koktél.

Az, hogy miért "aggódik" Európa? Megmondom.

Ha belépsz egy szervezetbe, (jelen esetben az EU) nem csak az előnyeit élvezed, hanem bizonyos, a szervezet által elfogadott alapnormákat is be kell tartanod. Ha tetszik, ha nem. Vagy ne lépj be. Nem olyan bonyolult ez, hogy összeesküvés-elméleteket kelljen kreálni hozzá.

2012. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező! Ahhoz képest, hogy nem vagy Fidesz párti, egész jól véded őket! Szerintem, te látens fideszes vagy! Orbán diktatúrát kíván létrehozni, ami felé a legjobb úton halad! Eljön még egy újabb 2006, csak sokkal keményebben! 2006-ban a rendőrök jogosan jártak el! Azok az állatok nem békésen tüntettek, hanem lerombolták a fél város! A tv székházas balhét sem Gyurcsány pénzéből fizették, hanem az adófizetőkéből! Sok volt a rendőri túlkapás, az tény, de több volt a jogos megmozdulás a részükről! Én a rendőröknek adtam és adok igazat! Normális módon is lehetett volna tüntetni!
2012. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 tetris ***** válasza:

Márpedig én ki merem jelenteni, hogy az ország jelenlegi gazdasági helyzetéért nem az Orbán kormány a felelős. Nézzetek szét Európában. Mindenhol cudar a helyzet, nemcsak nálunk. Mindenütt válság van.

Ez a vádaskodás a diktatúrával nevetséges!

2012. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Annyi válasz érkezett, hogy nem is tudok reagálni:)

Örülök, hogy olyanok is írtak, akik (legalábbis szerintem) jóval többet értenek a politikához mint én.

Én tényleg nem akarom védeni a FIDESZT-t. Maximnum annyira utáltam Gyurcsányékat, hogy tudatalatt úgy vagyok vele, hogy "Bármit, csak azt ne". De egyáltalán nem akarom indokolatlanul védeni őket. Sőt, ha ennek a sok trutyinak a fele is igaz, és tényleg ilyen súlyos következményekkel járnak egyes döntések, akkor... nos, akkor igazán nem tudom, mi lesz ezzel a szerencsétlen országgal. Vagyis velünk:S Azt, hogy egyik párttal sem szimpatizálok, értsd úgy, hogy ha most lenne szavazás, biztos nem mennék el voksolni, mivel nincs tudomásom olyan pártról jelenleg, akit érdemlegesnek taléálnék a vezető szerepre.Se a FIDESZ-t, sem az MSZP-t, egyiket sem. Nos, tényleg kívácsian várom, mi lesz még itt.

Ja, arról a NIBEK-ről én is hallottam. De ha jól tudom, arról a dologról letettek, szóval az (legalábbis hivatalosan) biztos nem fog működésbe lépni, legalábbis a fent említett hatáskörrel nem. Öröm az ürömben:)

Köszönöm a válaszokat, de tényleg:) Minden (értelmes) válaszra megy a zöld:)

2012. jan. 8. 12:50
 28/33 A kérdező kommentje:
Oh, és a "békés tüntetést" nem pont a székház előtti 2006-os balhéra értettem (bár én úgy emlékszem, hogy abban sem mindenki vett részt, csak egy bizonyos része a tüntetőknek), több ilyen eset is volt. Sőt, egy rakás felvételt lehet találni bármelyik videoportálon (teszem azt youtube), amelyeken jól lehet látni, hogy rendőrök olyan embereket is megvertek, akik csak békésen álldogáltak távol a tömegtől, vagy éppen öreg néniket/bácsikat. És nem úgy néztek ki, mintha épp 5 másodperccel ütöttek volna agyon valakit macskakővel. Szóval: én ezekkel az intézkedésekkel egyáltalán nem értek egyet, és ez minden csak nem demokratikus. Ehhez nem kell észlénymnek lenni, hogy ezt megállapítsa valaki.
2012. jan. 8. 12:56
 29/33 anonim ***** válasza:
Ok, akkor majd téged is megdobálunk a macskakővel és meglátjuk, hogy mennyire fogsz örülni! Egyébként, ha nem a NIBEK lesz létrehozva, akkor másik szervezetet csinálnak, csak maximum aki beleszólhatna, az nem fog tudni róla, aki meg tud róla, az nem akar beleszólni!
2012. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

nem igazán értelek...

a NIBEK-et nem a neve miatt vetették el, hanem azért, mert egyesek (állítólag sokan) nem értettek egyet egy ilyen jogkörrel rendelkező szervezet létrehozásával.

Másrészt hogy érted, hogy aki beleszólhatna, ez nem fog tudni róla? Ennek így nincs értelme. Ha létrehoznának egy ilyet, mindenki tudna róla, ráadásul csak akkor hivatkozhatnának az így megszerzett információkra, ha bejelentett, hivatalos szervezet lenne.

Amúgy légy szíves ne próbáld nekem bemagyarázni, hogy anno a tüntetéseken mindenki macskakővel dobálózott, mert ez nem így volt. Azért mert az emberek egy csoportja őrült idióta, nem kell velük azonosítani a többit is. Ergo: nem mindenki érdemelte meg az a bánásmódot, amit a rendfenntartás részéről kaptak, mégis kijutott belőle sok békés tüntetőnek is.

2012. jan. 8. 18:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!