Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért él az sok ember fejében,...

Miért él az sok ember fejében, hogy Magyarország keresztény ország?

Figyelt kérdés
Hivatalosan majdnem hetven éve nem az, nincs államvallás. Ma már csak Costa Rica, Liechtenstein, Málta, Monaco, Vatikán, a skandináv országok, Svájc, Görögország, Grúzia és Anglia keresztény, az más kérdés, hogy jóval több helyen ez a legelterjedtebb vallás.
2012. jan. 8. 21:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Kinek a fejében él ez?
2012. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
28%

Mert Magyarország keresztény ország.

Miért, szerinted milyen?

2012. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
első, itt az élő bizonyíték. magyarország ateista ország.
2012. jan. 8. 21:57
 4/29 anonim ***** válasza:
68%
Mivel a keresztények vannak a legtöbben az országban, ezért nyugodtan mondhatják. A másik felének pedig történelmi okai vannak.
2012. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Magyaroszág egy keresztény gyökerekkel rendlkező szekularizált ország. A felsorolt országokból csak a vatikán igazi keresztény állam.
2012. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg statisztika alapján. Én is meg vagyok keresztelve, a lányom is és nem gyakoroljuk a vallást. Gondolom ilyen adatokból.
2012. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%
...talán azért él a fejükben, mert a tízmillió lakosból kb. 7,5 millió valamelyik keresztény egyház tagjának vallja magát?
2012. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

Aki ezt mondja, nyilván nem jogilag gondolja, hanem azért, mert ma is a legtöbben keresztény vallásúak az országban.

Ugyanakkor, ahogy az előttem szóló is írta, nagyon sokan úgy erősítik a statisztikát, hogy valójában a vallást egyáltalán nem gyakorolják, de meg vannak keresztelve. Valószínűleg templomban is tartanak esküvőt, megkeresztelik a gyerekeiket, de ezen kívül sokan másképp nem nagyon követik a keresztény tradíciókat.

Én is ilyen vagyok: meg vagyok keresztelve, elsőáldozó is voltam, és majd egyszer talán templomi esküvőm is lesz. Templomba viszont már egy ideje nem járok, a hittant is abbahagytam... Szóval a statisztika kereszténynek vesz, de igazán nem vagyok hívő. (Vagyis az egyház szempontjából nem, mivel nem járok templomba, az más kérdés, hogy a magam módján miben hiszek vagy nem hiszek.)

2012. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%
ateista ország nem létezik. szekulárisak vagyunk, templomba kevesen járunk, de keresztelve vagyunk igen nagy részt, keresztény szokásokat tartunk, keresztény ünnepeket ünnepelünk.
2012. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Erre a kérdésre térjünk vissza, amikor nyilvánosak lesznek a népszámlálási adatok a kérdésről, addig felesleges találgatni.
2012. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!