Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért él az sok ember fejében,...

Miért él az sok ember fejében, hogy Magyarország keresztény ország?

Figyelt kérdés
Hivatalosan majdnem hetven éve nem az, nincs államvallás. Ma már csak Costa Rica, Liechtenstein, Málta, Monaco, Vatikán, a skandináv országok, Svájc, Görögország, Grúzia és Anglia keresztény, az más kérdés, hogy jóval több helyen ez a legelterjedtebb vallás.
2012. jan. 8. 21:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
44%
Addig is 22:05-nek igaza van, tegye fel a kezét aki nem ünnepli a karácsonyt és a húsvétot :)
2012. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
61%

Magyarország keresztény ország. Az más kérdés, hogy nincs államvallás, de nem is lehetne, mert az már túlságosan "kirekesztő". Államvallás olyan helyen szokott lenni, ahol a helyi egyház összefonódik az államhatalommal, pl. több arab országra is ez a jellemző, meg értelem szerűen a Vatikánra is, a felsorolásban levő többi államban úgy tudom, hogy nincs hivatalos államvallás, de javítson ki valaki, ha tévednék.

Magyarország azért keresztény, mert „A kard foglalta el, kereszt tartotta fenn e hazát.”

2012. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem az az államvallás, de a keresztény kultúrát vettük át, abban élünk. Ünnepeljük a karácsonyt, húsvétot, pünkösdöt, ezek "pirosbetűs ünnepek", munkaszüneti napnak számítanak. A jogrendszerünk, szokásaink a keresztény hagyományokhoz állnak közel - például a jogrendben a többférjűség, többnejűség tilalma, a hagyományok között pedig az alkoholos italok engedélyezése. Bár már szekularizált az állam, de a keresztény gyökerektől nem szakadtunk el.
2012. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
30%
Mert Magyarország keresztény katolikus ország.
2012. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Magyarleány, de, a többi felsorolt országban a kereszténység államvallás, én pl Dániáról tudok nyilatkozni, ott úgy megy, hogy minden dán állampolgár automatikusan a lutheránus egyház tagja lesz születéskor, hacsak nem kérvényezik, hogy ne.
2012. jan. 8. 22:33
 16/29 anonim ***** válasza:

"magyarország ateista ország.

"


nem, mivel hivatalosan nem az.

Egyedül Albánia a világ EGYETLEN ateista állama.

Keress rá a neten.

2012. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
50%

ma 22:04

Kb. leírta a lényeget

2012. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A statisztikák szerint Magyarország népességének 50%-a ateista.

A másik 50%-ban szerintem benne vannak azok, akik szerint "valaminek lennie kell", de nem feltétlenül a kereszténységben hisznek.

Ráadásul a templomba járok aránya már 1999-ben 10% alatt volt, gondolom ez azóta még inkább csökkent.

2012. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

"tegye fel a kezét aki nem ünnepli a karácsonyt és a húsvétot :)"


Akkor én felteszem. Pedig megkereszteltek anno.

2012. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
95%

Aha, akkor viszont szerintem nem egyről beszélünk..

Ugyanis az államvallás azt jelenti, hogy "az államhatalom által sajátjának elismert, hivatalosan követett vallás, amelynek kizárólagosságát alattvalói körében erőszakkal is érvényesíti. Ilyen helyzetben az egyh. és az áll. tartalmi és formai összefonódása is bekövetkezik.--> államegyház" Azért Európában ilyenről szerintem sehol nincs.

2012. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!