Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg nagy gond van Magyaror...

Tényleg nagy gond van Magyarországon? Elsiklottak mellettem.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma beléptem kb 2 hónap után facebookra,és tele van orbán ellenes kiírásokkal,viccelek,posztokkal,linkekkel.

Midnenki írja hogy a világ rajtunk csámcsog.

Engem egyáltalán nem érdekelt a politika...

Nem vettem észre változást.

MI VERTE KI A BIZTOSÍTÉKOT? Légyszíves valaki foglalja össze,mert olvasgattam ezt-azt de nem tudom miből indult?


2012. jan. 12. 19:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Alaptörvénnyel mi a gond?
2012. jan. 12. 19:56
 12/28 Dick Esmen ***** válasza:
71%
Hogy szar.Tömören.
2012. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%

"Mudri Lav válasza:



Haver, gőződ nincs arról hogy a te az én és mindenki pénzéből mennyit szór ki a jegybankuk a spekulánsoknak és a nyugati pénzembereknek, teljesen feleslegesen!

Hiszen semmit nem csinál, csak pótolja a feleslegesen magas kamatok veszteségét a költségvetésből.

Orbánék ráakarják venni Simort hogy úgy működjön mint más országok jegybankjai. Vegyn Ft-t ha kell vagy adjon el.

Mikor 324 volt a FT/ euro akkor egy zisztességes jegybanknak mint a veszett egérnek kellett volna Ft-t venni valutáért, hiszen ezért van a magas tartalék, és nyerni rajta ha lejjebb megy. Ez csak egy példa sok lehetőség közzül! Ehelyett a mipénzüket adja a nyugatinagytőkének és spekulánsoknak Simor.


Ez normális??????



Ok sok sok hibát ejtett Orbán és nem is a kedvencem.

De tényleg semmi nem indokolta a leminősítést, hiszen 3%/GDP állam adósság allatt a 27 ből csak 7 tagország áll.

De tudod mit, ne számoljuk az egyszeri bevételeket mint forrást, akkor is 6% a hiány, ami még mindíg az első 10 be juttat minket.


Kérdezem, akkor a többi országot miért nem akarják csöszögetni?

2012. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Mudri Lav válasza:


"érdekelné őket az új alkotmányunk, a demokráciánk, a médiatörvényünk stb."


Kár, hogy a médiatörvényt meg az új alkotmányt már hónapokkal azelőtt bírálták, hogy az MNB függetlenségéről akár egy hang esett volna. Bocsi, ez nem jött be :P"


Bírálták, persze, hogy bírálták. De egész más dolog egy ország ellen ilyen intenzív média támadásokat, politikai támadásokat, és pénzügyi spekulációkat indítani egyszerre. Ez verte ki a biztit náluk igazán, ezt csak az nem látja aki nem akarja.

Ha Orbán nem nyúl az MNB-hez, a bírálatok a szokásos keretek közt maradtak volna. Amikor pénzről van szó, olyankor viszont a nagytőkés rétegről gyorsan lemállik a máz. Ez történt most is.

2012. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Te félreérted: a bírálatok ugyanazok, csak most, amikor oda került a sor, hogy ténylegesen pénz kell, a befektetők UGYANAZOKAT a dolgokat közlik. Ez olyan, hogy ha te lemész egy boltba, fizetned kell 100 Ft-ot, de te csak 50-t adsz a pénztárosnak, és csakazért sem akarsz többet fizetni, akkor a pénztáros el fog hangosan zavarni.
2012. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

kiakadtak a bankok meg az eu hogy mertünk szólni féltik a jó adóst

azt mondják, vegyük ki a férfi - nő házasságot az alkotmányból, akkor lesz pénz, ilyen hülyeséget

az usa meg végképp nem tudom, mit pofázik bele

a franciák mindig gyűlöltek, (mindenkit) most jó csemege minket szidni

Megijedtek a bankok, hoyg nem fogunk nyalni s az lavinát indít el


Dióhéjban ennyi

2012. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Alaptörvénnyel mi a gond?



hülyeségek, a melegházasság meg ilyen nevetséges dolgokba kötnek bele


nem mondják, csak hogy "majd ők megnézegetik"

2012. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
34%

Te értettél valamit félre nagyon. A Fidesz nem pénzt akar, hanem biztosítást kötni, amivel meg tudja növelni a befektetők befektetési kedvét. Ha ez megtörténik, akkor erősödni fog a forint, és nem is lesz rá szükség, hogy pénzt hívjanak le az IMF-től.

Itt nemcsak az számít, hogy mit tud produkálni a gazdaság, hanem az is, milyen a híre, és legfőképpen mi a biztosítéka annak, hogy a befektetők kereshetnek rajta. Ez igazából pusztán gazdasági szempontból az Eunak is érdeke lenne, viszont politikai okokból megpróbálnak minket megtörni, és nem érdekli őket az sem, hogy veszélyzetetik Ausztria gazdaságát is. Mostanra kezdenek rájönni, hogy óhatatlanul saját magukat is ütik ezzel, és ezért vettek visszább. A Fidesz kormány nem enged, amit az IMF és az Eu csinál az meg majdnem ugyanúgy fáj nekik is. Nem tudnak minket úgy ütni, hogy azzal ne okozzanak saját maguknak is kárt.

2012. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

egy nulla kis ország vagyunk, azt sem tudtam, tudják, hol vagyunk..de egyrészt, a kapzsi minden fillérért vicsorít, és a tőke kapzsi


másrészt félnek, hogy mások majd a mi példánkon felbátorodva betartanak nekik



úgy viselkednek, mint a legyek, amikor lefúlyom őket: hirtelen nagyon zöngnek és nagyon agresszívek - aztán le szoktak hullani


A világnak lassan elege van a hitelekből, nem tarthat ez örökké, ez a pénzvilág hatalma - nézd a nyugati gyújtogató fiatalokat - talán vesztüket érzik azért idegesek.



(Illene is a 2012-es dátumhoz, ha a világ a pénzközpontúság helyett másfelé terelődne )


amúgy nem vesztettél semmit, nem maradtál le semmiről



csak hiszti

2012. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
MI európa vagyunk. Ha minket ütnek Európát ütik, vagyis magukat. Mi és ők, egy.
2012. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!