Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is vettük meg a MOL...

Nem dávid kérdése:

Miért is vettük meg a MOL részvényeket? Most nem tenne jót a forintnak ha nem hívtuk volna le az 500miliárdot?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 21:04
 1/8 bumbi02 ***** válasza:
93%
Ezen én is gondolkoztam.. bár ez nem annyira csökkentette a forint értékét.. Ez inkább csak egy béna befektetés volt.. 500milliárdért megvettük hogy évente legyen rajta 25 milliárd hasznunk? kb 20 év mire visszahozza az árát.. azon kivül meg nagyo szépen néz ki hogy vettünk MOL részvényeket, de eléggé elrontott befektetés.. mondjuk azt az 500 milliárdot lehetett volna fordítani másra is... Vagy mondjuk le se hívni (vicc hogy a Bajnai által felvett kölcsönöket szidja akormány meg sok fideszes, csak elfelejtik azt mondani hogy ők is hívtak le belőle..)
2012. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A lényeg ott van, hogy 4-6 közvetítőn (már nem emlékszem pontosan mennyin) keresztül vették meg a részvényeket (emiatt jóval a valós érték felett), és gondolj csak bele, hogyha egy 500milliárdos tételnél mindenki csak 3-4% sápot pakol rá, akkor is mennyit lehet kaszálni...


Gondolom, hogy ebből a "lecsurgó" pár milliárdból ment a visszaosztás rendesen minden érintettnek...

2012. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, Fideszesek nem szólnak a cucchoz hozzá?
2012. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az még hagyján de miért pont a legrosszabbkor (legdrágábban) vettük meg? 22 400Ft/db áron vettünk 22 179 548 darabot, az árfolyam meg jelenleg 17 000Ft környékén mozog, azaz részvényenként 5 400Ft a bukta (ennyivel olcsóbban vehetnénk meg ma), összességében mínusz 120 milliárd Ft, no meg ugye kölcsönből vettük, tehát ennyit az adósságcsökkentésről...
2012. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bumbi02 ***** válasza:

dee majd idővel ide téved 1 vagy 2.. azt fogják írni:

Végre megint magyar kézben van a többség és ezért megérte ez az 500 milliárd bla bla bla..

2012. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"kb 20 év mire visszahozza az árát.."


Egy dolog biztos, most nem szabad eladni a részvényeket, de szerintem máskor sem. Még több hosszútávú befektetésre lenne szükség. A privatizáció általában nem volt jó üzlet, ezt szerintem mindenki elismeri.

2012. jan. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Végre megint magyar kézben van a többség"

Nincs magyar kézben a többség.

2012. jan. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

>A privatizáció általában nem volt jó üzlet, ezt szerintem mindenki elismeri.

Én nem. Azt ismerem el, hogy hülyeség volt a MOL-t hatezren eladni, és 22-őn hitelből visszavenni. Orbán már olyant is mondott, hogy nem szorulunk rá az IMF-re, mert vészhelyzetben akár a MOL-részvények eladásából is finanszírozhatnánk magunkat. Azaz eladnánk újra 15-ön - na ezt hívják eltőzsdézésnek, nem a magánnyugdíjpénztárakat.


Ahol olyan magas a korrupció, mint nálunk, ott privatizálni KELL, különben elMÁV-osodik, BKV-sedik minden.

2012. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!