Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz hogy több...

Mit szóltok ahhoz hogy több mint 6 ezer embert küldenek el a közszférákból?

Figyelt kérdés

Már most sincs szinte munkahely, protekció kell mindenhová...a segély csak 3 hónapig jár...mellékesen megjegyzem egy csomó embert visszazavarnak dolgozni a rokisok közül, de tuti hogy a betegeket fogják a többiek most is le fogják fizetni a dokikat.


Mi lesz itt...??:-((


2012. jan. 13. 12:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
Azt gondolom, hogy ez a kormány első normális döntése. Ne haragudjatok, de nekem miért kéne eltartanom ezeket a közszolgákat? Ennyi erővel alapítsunk még 100 000 munkahelyet, és mindenkitől szedjenek 10 ezer forinttal több adót mondván, hogy nincs munkájuk.
2012. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ezzel valójában "inproduktiv" állásokat szüntetnek meg, vagyis olyan munkahelyeket, amelyeken közvetlenül nem állítanak elő semmi olyat, ami a nemzeti össztermékhez hozzájárulna. Viszont a mi adónkból fizetik őket.

Hatékonyabb lesz az államigazgatás, marad pénz munkahelyteremtő beruházásokra, amelyek (elvileg) kevesebb adminisztrativ teher fog terhelni a hatékonyabb igazgatás miatt.

Ez elvben nagyon szép, de nemhiszem, hogy erről lett volna szó a választások előtt. Ezt én nem láttam a programban.

2012. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én is remélem, hogy a legmegfelelőbb embereket küldik el. Pár éve volt egy ügyem a másodfokú építési hivatallal. (Vagy hogy is hívják). Akárhányszor bementem, az irodában ott ült 5 nő kávéscsészével a kezükben beszélgetve.

Ügyfélfogadás 4-ig, de ha fél 4-kor mentem, már nem volt ott az ügyintéző. 60 napos határidővel dolgoznak, amiből fél év lett. Mentem én a főnökhöz is, hogy ez az ügy sürgős, és adja ki a határozatot, régen lejárt a 60 nap. Hát, az nem úgy van, hogy beérkezéskor, hanem iktatástól. Ja, ha 1 évig ki sem bontja a borítékot, akkor nem számít? Az ügyintéző, ha el tudtam érni, akkor sírt-rítt, hogy mennyi a munkája, én azt el sem tudom képzelni. De igen, el tudom képzelni! Én multinál dolgozom, 10 napunk van egy levél elintézésére, a postai bélyegzőtől számítva. Ha nem tudom befejezni, akkor túlórázok, nem megyek el előbb, és nem kávézgatok munkaidőben. Viszont ha valakinek panasza van, akkor a nagyfőnök a fenekembe rúg, nem úgy, mint a hivatalban, ahol a nagyfőnök meg sem hallgatott, mert a Józsi tökéletes. Ja, és mind a kommunizmusból visszamaradt őskövület, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy mi a munkamorál.

Szóval igencsak rájuk férne egy tisztogatás.

2012. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
27%

Hát igen, az a magyar mentalitás. Ha az én lovam megdöglött, dögöljön meg a másé is. Működik az oszd meg és uralkodj elv: sokan örülnek, hogy elküldik a léhűtőket, akiket a köz tart el. Tévedésben vagytok: nem az államtitkárok, aktatologatók, bizottságosdit játszók sorát ritkítják meg, hanem a kisemberek sorait. Miből gondoljátok, hogy minden köztisztviselő a hátsóját vakarja? A családom révén érintett vagyok, a vejem köztisztviselő, sokat dolgozik. Szerencsétlennek a gyomrában egy csomó volt, hogy vajon őt is elküldik-e.

Olyanokat is elküldtek, akik nagycsaládosak, és lakáshitelük van. Ez örömöt okoz valamelyik kommentelőnek? Mostmár nem csak neki rossz.


Ha válság van, bűnbak kell, Orbánnak az a gyakorlata, hogy elküld néhány ezer köztisztviselőt. Majd ha az ország közigazgatása emiatt használhatatlan lesz, kirúgja a maradékot, mert nem tudják ellátni rendesen a munkájukat?

2012. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászóló! igazad van!


Nekem sincs munkám és én MINDENKIVEL együttérzek, legyen az köztisztviselő, varrónő, villanyszerelő, tescos árufeltöltő stb.

2012. jan. 13. 20:46
 16/22 anonim ***** válasza:
48%

13:36os vagyok.Nem vagyok a közszférában csak akarok egy kis ellensúlyt nehogy a végén tapsvihat törjön ki hogy 4300 embert utcára tesznek.Engem az ösztönöz hogy itt szót emeljek mert egyszerűen gusztustalannak tűnik hogy sokan ezt a szükség hozta kellemetlen dolgot brilliáns gazdaságpolitikai húzásként akarják elkönyveltetni.

Meg ellentmondás van az egészben:Navracsicsék osztották az észt a híradóban hogy azzal hogy kevesebben lesznek hatékonyabb lesz...hogy tud kevesebb ember egy adott dolgott jobban gyorsabban adott határidőre megcsinálni mint korábban több? esetleg eddig verekedtek és így akadályozták egymást a munkában?

Hameg igaz és így tényleg minden szuperebb lesz kevesebb fővel akkor meg az a fogós kérdés:miért lehetett ez korábban egy percig is így???

2012. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
Jól teszik.
2012. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
88%
Hogy isten hozott mindenkit a kapitalizmusban! vessünk már véget ennek a lejtőnek.
2012. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csökken az eltartott államaparátus száma. Végre egy jó döntés.
2012. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Párttól függetlenül érdekelne annak a véleménye aki annyira mellette van a közszférából elbocsátottak mellett. Ha azt mondom,hogy szolidáris vagyok azokkal, akik munkanélkülivé válnak akkor gondolom nincs harag. De továbbra is fenntartom , hogy kinek fájt a feje azoknál a szakembereknél, akik tevőlegesen is kivették a részüket nemzeti jövedelem gyarapításába és mégsem történt olyan felmondás előtt, hogy már előtte gondoskodnak, hogy hol lehet őket elhelyezni, képzést nyujtani tb. Tehát én csak igazságosság elvén vitatkozom és az akkori szolidarítást hiányoltam azoktól, akikért most aggódnak.
2012. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!