Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a FIDESZ a szegény embereket adóztatja és a gazdagokat meg nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 19:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az 1 millió forint 16 %-a kicsit több, mint a 100 ezer forint 16 %-a. A gazdag több adót fizet be a költségvetésbe. Az én gyenge matematikai képességem ezt sugallja.

De miért is kellene a magasabb keresetűeknek magasabb százalékot fizetnie mint az alacsony keresetűnek ? Azért mert olyan munkát végeznek aminek magasabb a hozzáadott értéke ?

Tele van az ország munkanélkülivel, a vállalkozások meg arról panaszkodnak, hogy munkaerő hiány van. Nincs szakember az országban. Több olyan vállalkozás van amely szívesen fizetne magas bért ha találna megfelelő szakembert. De nincs.

Az iskolában nem a tanárt kellene szívatni, hanem tanulni kéne egy kicsit. Akkor talán kiműveltebb emberek kerülnének a munkaerő piacra és kevesebb lenne a szegény ember.

2012. jan. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bumbi02 ***** válasza:
85%

Szerintem az 1 millió forint 16 %-a kicsit több, mint a 100 ezer forint 16 %-a. A gazdag több adót fizet be a költségvetésbe. Az én gyenge matematikai képességem ezt sugallja.



Az én gyenge makroökonómiai képességem pedig azt sugallja hogy válság van. És válságban az államnak a bevételeit növelnie kell. És kitől vegyen el pénzt? (tegyük fel 10 ezer forintot vesz el)

1. attól aki 100 000et keres, és épphogy megél, mert 3 gyermeket nevel, és minden forintjának meg van a helye

2. attól aki bőven megél a fél milliós fizetésből, havonta többször eljár szórakozni ( étterem,mozi,színház,új ruha stb...)


1. esetben ha megvonsz 10 ezer forintot, máris nehéz helyzetbe kerül a család

2. esetben ha megvonsz 10 ezer forintot, le kell mondani a minden második héten étterembe járásról, így csak havonta 1x megy az ember


Ez a különbség.... Hogy válság van, és ha megszorítunk ne a kisemberek tökét szorítsuk akik már így is csak az alapvető élelmiszereknél jelennek meg mint fogyasztó..

2012. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

ma 00:31


Avval egyet tudok érteni hogy az egykulcsos adó sokkal igazságosabb. Nyilván mondjuk én, aki külföldön jártam egyetemre és az évek alatt több millió forintot fektettem az oktatásomba, órákat aszalódtam a suliban és éveket görnyedtem a könyvek fölött, nem érdemlem meg hogy ezek után még avval is megbüntessenek, hogy a pénzemből többel kell hozzájárulnom a költségvetéshez mint Mari néninek, aki megpörgetett 4 általánost és egész életében Nógrád megye valamelyik falvának két csillagos panziójában takarított; tehát olyan munkát végzett, ami semmi előképzettséget és gyakorlatilag semmi észt nem igényel (elnézést a takarítóktól, nem személyesen értem, ezer más példát hozhatnék:). Igazságtalan dolog, hogy vannak olyan emberek akikben megvan a képesség (néha szerencse is) hogy "sokra" vigyék és sok pénzt keressenek, és vannak olyanok, akikben nincs. Maradjunk annyiban, hogy becsületes úton sok pénzt keresni azért csak elég sok munka és tanulás után lehet (tekintsünk el a drogdílerektől, a minimálbérre bejelentett vállalkozóktól és mindenkitől, aki feketén keresi a pénzét; adózás szempontjából ők úgy sem számítanak), és ezért egy ember - többek között az általad is említett okok miatt - inkább dicséretet és támogatást érdemel, mint magasabb adóterhek formájában kirótt "büntetést". Szóval ez eddig oké. Az egykulcsos adó igazságos, elfogadtuk.


DE


Amiről itt szó volt az az, hogy a szegényeket sokkal jobban megviseli a kis 100ezer forintjukból az a bizonyos levont összeg, mint a gazdagabbakat. Nekem, hozzáállásodból ítélve Neked, meg mindenki másnak aki valamennyire jól keres, nem okozna nagy érvágást ha plusz 10-20-30-40ezer (kinek mennyi) forintot még adó formájában be kellene fizetnem; sőt, örömmel tenném meg ha tudnám hogy az én 20 ezer forintomat egy rosszabb sorsú családnak valahol az országban nem kellett befizetnie, és ezáltal a gyerekek elé egy hónapig biztosan kerül étel (mert valljuk be, bőven vannak olyanok, akik hasonló, vagy keményebb dolgokkal küzdenek). Ma, Magyarországon, ebben a gazdasági helyzetben az egykulcsos adó nem állja meg a helyét. (Nem tudom egyébként, bevallom őszintén január óta nem nagyon vágom hogy mi van az adózással, tavaly még hallottam olyanról hogy átmeneti hozzájárulás...Azt hiszem ez volt a neve. Annyi, hogy a 200ezer forint felett keresőkre az előbb említett címszóval plusz pár százalék adót vetnek ki...Nem tudom hogy ez van-e, ha igen akkor már meg is szűnt az egykulcsos adózás, mert egy ilyen a költségvetésben mindenképpen második kulcsként érvényesül, mindegy hogy más a neve.)


Ez itt tehát a lényeg, hogy kinek milyen életkörülmények között kell kifizetnie azt a bizonyos százalékot. És sajnos nagyon szorul a szegényebbek nyaka körül a hurok, és ez ellen nem képes tenni a kormány, csak rá. Nem akarom elkezdeni magyarázni azokat a lépéseket amikkel havi szinten hatalmas pénzekhez juthatna (takaríthatna meg) az állam, de az biztos hogy azoknak a pénzeknek egy részét arra is fel lehetne használni, hogy a rászorulók terhein könnyítsünk. Nincs szociális háló. Még gazdagként és nagy intellektuálisként is be kell látni, hogy az ország működésére szükség van mindenkire: a pékre aki reggel süti a kenyeret, a portásra aki átirányítja a bejövő hívást és adja a kulcsot ha arról van szó, a NAV-ban a fájlokat rakosgató nénire, a buszvezetőre aki tömegeket visz A-ból B-be, a tanárra aki a gyerekeket tanítja, az orvosra aki mindenkit meggyógyít, a parasztra aki tartja a szarvasmarhát, a tűzoltóra aki próbálja megmenteni az égő házainkat és a nagymamára aki mosolyog és süti a bejglit karácsonykor. Ha ezek az emberek szépen lassan éhen halnak, az senkinek sem jó. Nem szeretném ezt tovább részletezni. Aki nem érti, annak úgy is mindegy. És ezeken túl, én, aki egy jó (jobb) érzésű embernek tartom magam, nem szívesen élek egy olyan országban ahol a társadalom alsó rétegét konkrétan engedjük elpusztulni. Szörnyű dolog. A rossz hírem pedig az, hogy ez nagyon nagy százalékban annak köszönhető, hogy azoknak, akik tudnának segíteni sajnos túlnyomó többségben olyan a hozzáállásuk, mint a Tiéd:( Nincs rá jobb szó: magyar mentalitás. Nem értem viszont hogy hogy nem egyértelmű mindenki számára, hogy ez így sokáig nem fenntartható. Mindegy, egyszer majd lesz változás. Csak győzzem kivárni:)

2012. jan. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem csak te gondolod így, a Munkáspárt 2006 is így gondolja.
2012. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

Nekem nem lenne bajom a többkulcsossal, ha a megfelelő emberekhez kerülne a levont összeg. Például egy kisgyermekes/többgyermekes/akármilyen gyermekes családanyát szívesen támogatnék. Esetleg egy munkanélküli fiatalt, aki csak a rendszer hiányosságának köszönheti, hogy nincs munkája.


De mivel szembesülök a neten naponta? A pénzt mindenféle turbómagyar KÖVETELI, akik lekorcsoznak azért, mert én jól jártam a többkulcsossal. Ez fakultatív, mert néha zsidóbérenc vagyok, néha újgazdag g*ci. A kurucon meg azt olvasom, hogy a lakhelyemet, a kerületet ahol élek, le kellene dózeroltatni, mert ott úgyis csak "ballibek" meg "bolsik" élnek. Ezeknek nem az elmúlt 8 év miatt nincs pénze. Nekik még akkor sem lenne, ha Norvégiában élnének, mert ezek tanulatlan lúzerek.


Most nevezzetek szegényellenesnek, de én k*rvára nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a többkulcsossal őket is eltartom.

2012. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 hallari válasza:
Adóztat a Fidesz mindenkit, csak nem igazságosan. Mint azt valaki írta, nem mindegy, hogy 100.000 Ft-ból adózol, vagy 1.000.000-ból. A lényeg a fix költségeken van. Százezerből minden forint elvonás fáj, míg egymilliónak akár a felét is el lehetne vonni, még mindig igen magas életszínvonalon élhet az illető, aki annyit kap.
2012. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azt javasonlnám mindenkinek, hogy ne a más zsebében turkáljon, hanem tegyen meg mindent, hogy több pénzt keressen, vagy kevesebbet költsön. Magyarországon érdemben, nem pedig minimálbér vagy majdnem minimálbér után, összesen 1 millió ember fizet adót. 10 m emberre. Mit gondoltok a világ melyik másik országában van még ilyen?


OK, csak vicc volt.

2012. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én még csak tanulok, nem dolgozok, de így is érzem itthon, hogy mennyire nehéz már megélni. Édesanyám csecsemő-és kisgyermek nevelő. Az ő fizetése eddig 80.000 forint volt, de februártól már 20.00-rel kevesebb lesz, azaz 60.000 forint. Mégis,hogy akarja az állam, hogy ennyi pénzből megéljen, amikor a rezsi 70.000 forint.. Nem igaz, hogy azoknak a pénzéből kell levonni, akik alapból nem kapnak szerintem eleget, ha azt nézzük, hogy a jövő generációját nevelik. Arról nem beszélve, hogy némelyik gyereknek a szülei nagyban ráérnének, csak hát anyukának szaunába kell menni, meg fitness terembe és mikor megtudja, hogy 22.én már csak délig van nyitva a bölcsőde felháborodik, hogy hát akkor neki egyedül kell maradni a gyerekkel teljesen januárig és ő addig mit fog vele csinálni. Pedig ő nem dolgozik, őt a férje nagyszerűen eltartja. Na mindegy,már eltértem a tárgytól. A lényeg az, hogy mint már többen megemlítették ha vkinek 1.000.000 a havi keresete meg se érzi hogy ha elvennének belőle 20.000-ret, de annak akinek még 80.000 annak igenis feltűnik, hogy basszus még a számlákat se tudom kifizetni, nem hogy kaját venni és még ráadásul van egy gyereke is..Azért igazán át lehetne gondolni pár dolgot..

És az, amikor pár képviselő beült és egy hétig dolgozott bölcsődében vagy óvodában már nem emlékszem,és mondta,hogy hát igen nem olyan könnyű ennyi fizetésből megélni, a félre rakott pénzhez kellett nyúlni, hogy normálisan éljünk..csak arra nem gondolt, hogy akik ott dolgoznak azoknak nincs félre rakott pénzük, és amikor 20.000-rel kevesebb lesz a fizetésük akkor meg főképp nem.

2012. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

El kell olvasni egy pár cikket, s rögtön kiderül hol van a kutya elásva:

1./ Hol van a pénz urak?

2.! az Orbán_család_és_a_közhatalom viszonya.

2012. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 KovA1963 ***** válasza:

Biztosan sokan gondolják így és nem is véletlenül.

A söralátét-egykulcsosadózás pl. ilyen.


A középosztály ily módon történő relatív erősítése nem hozza meg azt az eredményt amit remélni vélnek - és az is naivitás, hogy a kormány felszólításra cégek emelnek fizetést.


Viszont az is igaz, hogy a kormány egy soha nem látott adóssághalmaz - és annak állammal szembeni hozamkövetelései jogcímén iszonyú nagy azonnal fizetendő "csekkekkel" találja szembe magát rendszeresen - az elmúlt 20 év (agyondícsért gazdaságliberalizált) rendszarának köszönhetően.

Erre bevétel csak adóból van - és valóban forradalmian újszerű, hogy ezt régóta először igyekeztek nem a közember napikennyérrevalókájáravalójából beadóztatni - hanem mertek a lábára lépni e rendszar és az elmúlt időszak legnagyobb haszonélvezőinek - a különadókkal.

Persze ezzel szereztek is pénzes és befolyásos ellenségeket - pont azokat akik a hatalmat pénzelni és korrumpálni szokták - most megkapták ellenségnek.

2012. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!