Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a saját országunkat...

Miért a saját országunkat utálják az emberek, miért nem az EUt, vagy Amerikát?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy elkövetett jópár nagy hibát a kormányunk, de van egy pár dolog amit jól csinálnak, pl. az új alkotmány, egyedülálló Európában, és az, hogy megpróbáljuk megőrizni nemzetünk egyedi értékeit, őrzi a több évezredes magyar hagyományt.

Mi sose voltunk senkinek alárendelve, egészen a kommunizmusig, ami alól szinte az egész világban egyedül mi próbáltunk kitörni.

Most persze fél Európa, meg Hillary Clinton és egyéb marhák ellenünk fordultak, mert féltik a kis világuralmukat. Az országunk példát statuál, ezért nekik is példát statuálva kell ezt a kis "lázadást" letörni. Mindez persze a legrosszabb időben, válság van, de sajnos arra is csak ilyenkor van lehetőség, hogy egy kormány 2/3-ot szerezzen. Mi magyarok meg egymásnak megyünk, nem tiszteljük az országunkat, inkább pár amcsi meg nyugati burzsuj fenekét nyaldosnánk. Hogy lássátok nem vagyok Orbán-hívő: a felsőoktatási törvénnyel nagyon is nem értettem egyet (szinte semelyik aspektusával), mitn ahogy a diákok 99,9%-a. És milyen fura: se az EU, se Amerika nem nagyon kifogásolta az új törvényt. Ellentétben a médiatörvénnyel, aminek rendesen nekimentek, pedig nem egy olyan über diktatorikus törvény, ahogy azt ők lefestették. Komoly propaganda tehát az egész.

Régen utáltuk a komcsikat, mert elfoglalták az országunkat, és félelemben tartottak, most miért nem a Nagytestvért utáljuk? A pénz tehát erősebb lenne a fegyvernél is?


2012. jan. 17. 15:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
Mert a tévé azt mondta, ilyen egyszerű.
2012. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ezt a TVs dolgot én értem, de régen is volt propaganda, mégis tudták az emberek hogy ki itt a "főgonosz".
2012. jan. 17. 15:55
 3/31 anonim ***** válasza:

"...mert féltik a kis világuralmukat."


Persze, pont mi fenyegetjük :)))

2012. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Én nem utálok senkit, miért, kötelező?
2012. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem kötelező, azokról beszélek akik gyűlölködnek, cikkeket írnak az indexre stb.
2012. jan. 17. 16:02
 6/31 anonim ***** válasza:

Ezt a TVs dolgot én értem, de régen is volt propaganda, mégis tudták az emberek hogy ki itt a "főgonosz"."


Régen se tudták, ma se sokan tudják. Csak azt hiszik, hogy tudják.

2012. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

1. Az új alkotmány rossz, hála az EU-nak, hogy nekiment (adózási rendszert rögzíteni? És ha kiderül, hogy szar, akkor hogy változtatják meg 2/3-d nélkül?). Ez csak egy kiragadott példa volt.

2. A médiatörvény igen is diktatorikus: nézd meg, nincs egy híradóban sem rendes politikai hír: régen a híradó felét ez töltötte ki, ma jó ha egy-két hír lemegy, és csak a legfontosabb dolgokról.

Az m1-en a Ma reggel c. adás szar lett, azok a kérdezők, akik korábban rendesen fingatták pl. a fideszeseket mind eltűntek (pedig nem feltétlenül voltak fidesz ellenesek, csak logikus kérdéseket tettek fel).

2012. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
ha nem fenyegetnénk, akkor mégis mit vannak úgy oda az alkotmánnyal? h a fél világ erről pampog miközben mindenki (velünk együtt) ugyanazon a süllyedő hajón van, és látszólag nem sokat tesznek a menekülésért? csak okoskodnak ilyeneken, mint a magyar törvények? max még szoci kapcsolatok húzódhatnának meg a háttérben, de nem hiszem, hogy az elérne Hillary Clintonig.
2012. jan. 17. 16:04
 9/31 anonim ***** válasza:
"mert féltik a kis világuralmukat" => "persze, pont mi fenyegetünk" Igen, pont mi nem fenyegetünk. Mint hatalom nemvagyunk rájuk veszélyesek, de itt már valami nagyon készül, és ha itt forradalom lesz, hidd el, hogy Európa számos országaiban ellenforradalom lesz. És így már fenyegetést jelentünk.
2012. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

Le kéne szokni már erről a szövegről, hogy "egyedülálló Európában" , "őrzi az évezredes hagyományunkat" marhaságokról. Egy ideig jó szöveg volt, de most már illene kinyitni a szemeket és józanul gondolkodni.

Hogy mennyire nem egyedülálló, csak nézd meg az ír, görög, máltai alkotmányt.

Egyébként tudtommal nem lett visszaállítva a monarchia, ugyanúgy köztársaság maradtunk, tehát az ezeréves hagyomány őrzése, meg a jogfolytonosság visszaállítása(amire hivatkoznak) is humbug.

Azzal viszont egyetértek, visszataszító amikor valakik egymást utálják, meg a saját országukat(és hagyományait), mert most éppen nem megy.

2012. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!