Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz hogy minimum...

Mit szóltok ahhoz hogy minimum 6-12 évig kell itthon dolgozniuk a diplomásoknak különben vissza kell fizetniük az összes támogatást (Több 100 ezer forint)?

Figyelt kérdés
És aki meglép Magyarországról mondjuk örökre attól hogy fogják behajtani a pénzt és hova menjenek dolgozni mikor nagyon kevés a munkahely?Rózsika ezt megint jól megtervezte úgy látom!
2012. jan. 20. 20:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Várható volt hogy előbb-utóbb be fog következni, most (na jó, nem most, az elmúlt 20 év során) az oktatás is szépen lassan arra a sorsra jutott mint mondjuk a közlekedés: ha használni akarod akkor fizetsz, sokat. Mindegy hogy gazdag vagy vagy szegény, fizetsz. Persze én nem az államot bántom, ez egy normális, sőt, előre látható dolog volt hogy egy olyan országban ahol egy házaspárra alig jut másfél gyerek, a fiatalok zöme külföldre menekül és egyre több az ingyenélő, segyélyezett és nyugdíjas, ott valakitől be kell szedni a pénzt. Most a diákok vannak soron. Persze elméletben szép dolog hogy itthon maradnak a diákok tandíjuk fejében, csakhogy ez a gyakorlatban nem ilyen egyszerű. Teszem azt, ha én elvégzem az orvosit és Magyarországon nem kapnék munkát, vagy csak számomra nem megfelelő körülmények között (nem a fizetésre gondolok elsősorban) akkor ne csodálkozzon senki hogy elmegyek máshova dolgozni (nem feltétlenül élni, dolgozni!), jogomban áll. Szóval -a gondolatmenetet folytatva-, mi van ha én elmegyek valamelyik afrikai országba misszióban orvosként pártízezer forintos fizetésért, csupán azért, mert ott legalább megbecsülik a munkám? Akkor is vonja majd az állam tőlem az oktatásom költségeit?


Az megint más kérdés hogy az állam folyamatos eladósodásának és a kivándorlásnak a megfékezésére ez megintcsak előreláthatóan sikertelen kísérlet lesz. Újabb öngól. Ez egy olyan futballmeccs amelyben mind a 22 játékos egy kapura játszik.

2012. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem lenne amúgy rossz ötlet csak sajnos teljesen kivitelezhetetlen vagy ha megvalósítható is akkor is csak az szívja meg akinek megvan az mondjuk az orvosi diplomája és 150-250 ezer forintért kell itthon szenvednie minimum 6 évig!Ennyi pénzért én se maradnák inkább kifizetném amennyit kell oszt hagyjanak békén!
2012. jan. 20. 22:14
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriába, Skóciában ingyenes az oktatás am minden Eu polgárnak. (Első diploma)
2012. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon helyes, támogatom.
2012. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
61%

gondolkozó!

Skóciában közvetlen a beiratkozást megelőzően minimum 2 évig ott kell életvitelszerűen élned(Észak -Írországban is így van)

Ausztriában -ugye ma volt a híradóban-valóban ingyen van az egyetem de a magyarok csak azzal hogy ott élnek bérelnek lakást minimum kifizetnek annyit hogy abból a pénzből idehaza is tanulhatnának költségtérítésesen.nameg ott 1. évben a társaság 2/3a lemorzsolódik

2012. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%
@22:48: Megsúgom itt is lemorzsolódik, ha nem valami büfészakra megy az ember.
2012. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
62%
Egyet értek vele.
2012. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

"És aki meglép Magyarországról mondjuk örökre attól hogy fogják behajtani a pénzt "


Valószínűleg valutában.

2012. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
62%

"Előbb talán munkalehetőséget kéne teremteni, ahol nem éhbérért dolgoztatják halálra az embert. "


Amint befejtétek az iskolát el kezdhettek munkahelyeket teremteni. Bár nem értem minek ehhez diploma. Mások egy szakmunkás bizonyítvánnyal is tudnak. A diplomától ennyire visszafejlődik az ember?

2012. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Piacképes szakmát kell tanulni.

A mérnökökre van szükség nem kommunikáció meg népművelés szakosokra.

Arra ott az RTL KLUB. Az való a magyarnak.

2012. jan. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!