Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz hogy minimum...

Mit szóltok ahhoz hogy minimum 6-12 évig kell itthon dolgozniuk a diplomásoknak különben vissza kell fizetniük az összes támogatást (Több 100 ezer forint)?

Figyelt kérdés
És aki meglép Magyarországról mondjuk örökre attól hogy fogják behajtani a pénzt és hova menjenek dolgozni mikor nagyon kevés a munkahely?Rózsika ezt megint jól megtervezte úgy látom!
2012. jan. 20. 20:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyezném mérnöki szakon tanulok, ez nem 1 büfészak-gondolom aki közelebb áll mindenki átérzi a különbségeket, de nem ez a lényeg, az elhelyezkedés majdnem kilátástalan, magánvállalkozók csapnak le a végzősökre, nem úgy jelentik be őket ahogy kéne, és nem kapják meg a diplomás minimálbért,

A válságnak köszönhetően, van akinek munka sem jut?

Nem biztos hogy ez lesz! Lehet hogy mindenkit fizetősre pakolnak, hisz a nagyok már megszedték magukat a kis skót suliját majd kitudják fizetni..... mi meg akiknek a szülei azért güriznek, hogy a megélhetést elérjék, kirekesztettek leszünk stb, de várjunk még ezzel, nemhinném hogy megzabálnánk, ha így döntenének, ezzel nagyot bukhatna a kormány!


Ha teremtenek munkalehetőséget, szívesen dolgozok itthon is, a megfelelő fizetésért, nem annyiért amit 1 szalagos kap, mivel úgy gondolom az egyetem elvégzése is pénzbe kerül meg időbe! Nem tartom korrektnek azt sem aki az állam pénzén csak tengődik, nem tartom korrektnek a tudatos szivatását a diákoknak..... Az a baj a középút mindig zsákutcába fullad, nincs helyes döntés

2012. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
50%

A vállalat ahol dolgozom szívesen fizetne átlag feletti bért is ha találna megfelelő szakembert. Sajnos nem találunk. Megkapjuk az önéletrajzot minden megfelelőnek tűnik. Aztán a beszélgetés alatt kiderülnek a turpisságok.

A mérnök nem is mérnök mert megszakította a tanulmányait. Szakács hasonlattal élve a jelölt aki azt állítja magáról, hogy mesterszakács nem tudja fejből a rántotta receptjét. "Pillanat, végig kell gondolnom..."

És sorolhatnám...

2012. jan. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

tegnap 23:52


Azért ha belegondolsz nem azért tanul az ember évekig kő keményen hogy utána büfébe menjen dolgozni vagy összeszerelőnek egy gyárba mert ezt a feladatot egy 8 osztállyal rendelkező is eltudja végezni.És azért elég sokat kell tanulni és sok munka van vele és mégis sokan az utcát seprik meg Tescoba dolgoznak árufeltöltőnek!!

2012. jan. 21. 00:44
 24/28 anonim ***** válasza:

Ezt nevezik úgy, hogy nem piacképes a tudásuk.

A munkaerő és a szaktudás ugyanolyan árucikk a munkaerő piacon mint bármely más termék.

Hiába gyártasz szuper minőségű kazettás magnót, ha a kutyának sem kell mert mindenki mp3-at hallgat.

A tudást nem csak megszerezni, hanem piacképes áron eladni is nagyon nehéz.

2012. jan. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
81%
Mélységesen egyetértek ezzel, végre valami jó döntés.
2012. jan. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Aki külföldre megy, attól nem tudják levonni a fizetését, az más kérdés hogy nem tud visszajönni Magyarországra soha."


Hú, borzasztó :D.


Amúgy én bejutnék a pontok alapján államira, de ezzel az intézkedéssel INKÁBB a fizetősre megyek. Nem tehetek róla, szerződés fóbiám van. Komolyan. A diákhitelt is felvettem és fél évig azon kattogtam, hogy szerződést kötöttem, azonnal visszafizettem amint tehettem :D.

2012. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

@00:55: Sajnos manapság a piacképes tudás sem garancia, amikor a főnök barátjának a fiacskája 8 általánossal kapja meg inkább a munkát és nem egy diplomás.

Sajnos ez inkább így működik, hogy ki-kit ismer...

2012. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes döntés! Az lehet, hogy finomítani kellene a szabályozáson valamennyit, de alapvetően jogos és érthető.

Aki szakmunkásként végzett mondjuk 90-ben, és egyből dolgozni kezdett, idáig (kb 21 éve) többszörösen megfizette az oktatásának költségét, neki is kellett továbbképzésre járni saját költségen, munkahelyeket változtatni, szakirányt módosítani, és ráadásul folyamatosan a legkisebb fizetéseket kapta-kapja.

Régebben aki nem vonult be katonának ki kellett fizetnie a "távolmaradást", mert állampolgári kötelessége alóli felmentést kért.

Azt felejtik el rengetegen, hogy vannak kötelességeik is nem csak jogaik. Olyan kötelességek is, amiket igazán nem lenne szükséges törvényekben meghatározni, ha ép lenne a társadalmi szellem, de mivel ezzel vannak gondok, így szükség van a szabályozásra.

Tehát az államilag támogatott oktatásban sikeresen kiművelt fejjel, talán nem lenne nehéz megérteni, hogy amit kaptál ingyen, azért hálával tartozol.

Alázat emberek, és respect...

2012. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!