Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona szerint, lesz 3millió...

Vona szerint, lesz 3millió nyugdíjas, és 3millió kisebbségi, akiket el kell tartani. Szerinted mi a megoldás? Igazat mond vajon Vona?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 11:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
38%

De elárúlnád kimadár, hogy miért nem a témához szólsz hozzá érdemben, konstruktívan, és miért csak személyeskedsz és Jobbikosozól?


Ennyire tellik tényleg?


"értem miért ius tart itt az ország, hiszen ismerem a mestereid"

2012. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%
Akkor érvelj kérlek, mert semmi olyat nem mutattál, amit cáfolhatnánk. Muatsd meg, honnan vette Vona az adatokat. Mire hivatkozik? Valami tanulmányok alapján? Hogyan számplta ki a 3 milliót? Miért pont 3 millió? És miért mind a két kategóriából 3 millió? Kicsi a valószínűsége, hogy a két szám pont megfeleljen egymásnak, nekem inkább csak hasraütésszerű számoknak tűnnek.
2012. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
59%

Már hozzá szóltam a témához, de a jobbikosoktól megszoktuk hogy szelektíven olvasnak:) Tudod azért van mert idióták vagytok.


A mestereim? Nekem nincsenek mestereim. Én nem mondtam melyik párthoz tartozom, te csak a csökött agyaddal képzeled aszt hogy így volt.:D

2012. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
78%

Mudri Lav válasza:



Na ez már csak amolyan liberális okoskodás, amit nem tartok megfelelő mércének.


Majd én fogok nektek keresgetni adatokat, mert alapvető törvényszerűségeket nem akartok tudomásúlvenni mert más a pártérdek!


Már ma is kb 1,7 millió a nyugger, és 900e- 1,2mill re becsli a cigányok számát.


Évente 50-60e rel kevesebben születnek.

A Ratkó korszak most kezd néhány évmúlva nyugdíjba menni, az az exponenciális változások elé nézünk, aminek lassú lesz a lecsengése.


Ma a "törzs magyar" lakosság 1,2 gyerek/ pár arányban gyarapítja az ország népességét.


Ez a "barna és nem pirúltak" magyarok esetén 3,2/ egy pár.


Az az, míg az egyikoldal jelentősen csökken, addig a másik nő, az arány pedig olyan mintha 4× annyi barna születne. A gyermekáldás átlag életkoráról nem is beszélve, hiszen az minimum + 1 gyerek!


Mind ezt oszd le egy generációra!


Szerinted a nem csak idő kérdése hogy hasonlóan magasak legyenek az arányok, ha semmi nem változik?


Az hogy pontosan tizedes jegyre kéred számon a számokat, mer csak okoskodás, amit azért folytatsz, mert beégtél.


Ha majd lesz, valami változás, ami indikálja a társadalom összetételét, akkor egy hosszú folyamat végén lehet változás.


De amíg minden így marad, addig abban a 20 évben amíg a jelken hatások dominálnak, ez az út az érvényes.



Az adatok kb valósak, és csak néhány ezred lehet az eltérés illetve max 1-1 tized. De a tendencián és a mértéken ez nem változtat.


Számolj utánna.

2012. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
42%

Crem, én tisztelem mindenki véleményét, joga van hozzá. De ez most tényleg csak okoskodás, amit te csinálsz.


Nem kérte senki számon rajtad tizedesre a számokat, csak nem tudjuk, honnan szülte vona a 3 milliót, lehet igaz, lehet nem. Azt, hogy mi módon jutott oda, Vonának kéne megmondani.

Én speciel azt nem értem, hogy hogy pártkatonázhatsz le valakit, aki megkérdőjelezi azt, hogy honnan vannak ezek a számok, miközben te bármiféle bizonyíték nélkül elhiszed, csak mert Vona azt mondta.

Én speciel túlzónak érzem ezeket a számokat. Ráadásul ha majd 3 millió kisebbségi lesz, nem feltétlenül kell majd eltartani őket: ugyanis 1) a segélyrendszer előbb omlik majd össze, minthogy ezt elbírná és 2) valószínűleg ezek a romák a magyarok helyébe lépnek (ennek persze azért nem örülnék), viszont akkor meg lesz munkahelyük (amennyiben a magyarok ugye fogynak).

Vona állítása megalapozatlan. Arra nem tér ki, hányan lesznek az országban: a lakosság kevesebb lesz, nőni fog, vagy egy stagnáló állapot áll be? A csökkenés és stagnálás esetén, ha azt vesszük, hogy a munkahelyek száma nem csökken, hanem megáll, vagy csak kicsit csökken, akkor annak a 3 millió romának, vagy legalábbis egy részüknek lesz munkahelye (ugye átveszik a magyarok szerepét). Ha nőni fog a lakosság, akkor az is a romák számának növekedése miatt lesz, ugyanis 15-20 év kevés a magyarok szaporodókedvének a meghozására, tehát már nem 3 millió romát kell eltartani.

Szóval Vona állítása semmi esetre sem állja meg a helyét, még ha a számokat illetően igaza is lesz, az nem feltétlenül jelenti, hogy ennyi embert el is kell majd tartani.

Régen én is jobbik szimpatizáns voltam, de az ilyen manipulatív, populista, féligazságokat tartalmazó kijelentések miatt próbálom magam minél messzebb tartani magam tőlük.

2012. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
61%

""Magyar Oroszlán válasza:



Látod, ez már egy vitaindító válasz.

Nem úgy mint az előzőek akik csak ostobáznak és semmit nem írnak érdemben!


Egy dolgot nem veszel, alapúl.


Hogy nem csak a népesség és annak az összettele nem változik ha nincs amitől változzon, hanem a gazdaságunk sem, és az okatatásunk etnikai arányai sem.


Nyilván hogy van valamennyi túlzás Vona szavaiban ha 20 évre nézünk előre. De sajnos nem nagyságrendi eltérések lesznek. Hiszen 2018 ban megkezdődik a Ratkó által jelzett és kb 10-15 évig tartó "elnyugdíjasodás" ami nagyon neki fog lódúlni, sokkal jobban mint ma.

De említhetném a képzettek nagyobb arányú elvándorlását, ami a nyugdíjjasok eltartóképességére és a cigányok pozícióira is hatással vannak. Ugyanis én nem látok olyan valódi cigány felzárkóztatási oktatási programot ami jobb helyzetbe hozná őket a munkaerő piacokon, és ennek a lecsengési ideje is 15-20 év.


Az az, én értem az érveléseid, csak túl élesnek találom.

2012. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló nagyjából vélaszolt így már csak egy valamibe kötnék bele:


"Majd én fogok nektek keresgetni adatokat, mert alapvető törvényszerűségeket nem akartok tudomásúlvenni"


tudomásUl venni egyrészt

másrészt meg neked amit a párt mond, az egyből alapigaszság? Biztos, én vagyok a pártkatona?

2012. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
alapUl, crem, alapUl
2012. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
48%

Igen, de a képzettek elvándorlásának az oka az, hogy Mo-n kevés a munkahely (ez alól az egészségügy kivétel), majd bolondok lesznek itt maradni munkanélkülinek.

Akik meg elvándorolnak az EÜ-ből azokat meg úgyis az állam fizetné, tehát a fizetésük, aminek egy része a nyugdíjalapba menne úgyis, az az állam kezében marad, vagyis a nyugdíjat elég, hogy úgy mondjam, áttenni egyik kézből a másikba.

A többieket illetően: ha nem kap munkahelyet itthon, hadd menjen külföldre, ugyanis egy munkanélküli úgy sem fog fizetni nyugdíjjárulékot. Bár én azt mondanám, hogy meg kéne nézni, hogy aki külföldre megy dolgozni, de marad magyar állampolgár, az hagy-e itthon nyugdíjas szülőt, és amennyiben hagy, akkor fizesse azt a nyugdíjjárulékot. Vagy vállalja annak a kockázatát, hogy a szülei nem kapnak nyugdíjat.

2012. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
89%

"Mudri Lav válasza:


Az előttem szóló nagyjából vélaszolt így már csak egy valamibe kötnék bele:


"Majd én fogok nektek keresgetni adatokat, mert alapvető törvényszerűségeket nem akartok tudomásúlvenni"


tudomásUl venni egyrészt

másrészt meg neked amit a párt mond, az egyből alapigaszság? Biztos, én vagyok a pártkatona?



Unalmas vagy.

Főleg az ékezet javításaiddal.


Tudod ami neked egy félóra azt én félperc alatt írom be, és lesz@rom az ékezetet.


A másik.


Nem az a lényeg hogy Vona mit mond, mert mondott ő már baromságot és azt is lesz@rom.

De a tendencia az igazolja, és ha nem történik valami, akkor nincs semmi ok hogy ne úgy és az következhessen be.


De te csak nézd a helyesírási programodat és szerkessz egy félnapig egy tőmondatot, én meg még közben melózom is.


Értelmetlen veled a vita.

2012. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!