Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, mi már eddig is...

Nem értem, mi már eddig is nehezen éltünk, most pedig újabb megszorításokat akar a kormány: megszűnik a 13. havi nyugdíj, emellé még "nyugdíjkorrekciót" és korhatáremelést akarnak. Miért megint a nyugdíjasok?

Figyelt kérdés
Próbálnának meg Ők megélni a kisnyugdíjból! A piacon napról-napra drágább minden, a rezsit is nehezen fizetjük. Évtizedeket dolgoztunk a feleségemmel, bíztunk az MSZP-ben, most viszont eltörlik azt a keveset is amit kaptunk. Orbánékban sose bíztunk, de úgy érezzük már a bal oldalon sem törődnek eleget az idősebb korosztállyal...
2009. máj. 29. 20:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha a Fidesz nem szimpatikus, akkor még mindig ott a Jobbik, aki pont a szegény rétegeket, a kiszolgáltatottakat akarja felkarolni!
2009. máj. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy ezeket (se az MSZP-t se a Fideszt) nem fogja meghatni a nyugdíjasok sorsa. És még valami, arra gondoljatok, hogy a dolgozó réteg termeli ki nektek a nyugdíjat, ha a dolgozó réteg nem tud dolgozni, mert nem kap munkát vagy nem jelentik be, vagy ha a pályakezdők nem tudnak elhelyezkedni és emiatt kimennek külföldre, vagy bármi, akkor nem fog tudni nektek nyugdíjat termelni. Tehát arra próbálj szavazni, aki a tisztességesen dolgozó réteg dolgait szeretné rendbetenni, és a kampányuk ne csak üres fecsegés és fröcsögés legyen.

Én írtam a nagymamámról, aki nem kap nyugdíjat, mert átverték, kihasználták, hogy nem ért hozzá, és 70 éves, 14 éves korától dolgozott, számolj, bőven a rendszerváltás előtt kezdte, tehát akkor se voltak jobbak azokon a területeken, ahol a kutya se tudta ellenőrizni, hogy mit csinál a munkáltató, mert periféria, és nem egy központi nagyváros.

(és még mielőtt leuraznál, nő vagyok, és pályakezdő)

2009. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
"Orbánékban sose bíztunk" - Elb@szták. Nem kicsit, nagyon. Ennyi. Merazorbánviktorelvetteanyugdíjat. Lóf.szt vett el.
2009. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Így van , nem elvette a nyugdíjat ,hanem munkát adott több százezer adózónak aki eltartja a nyugdíjasokat.
2009. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%
Orbán megmondta az Orbán-Gyurcsány választási vitában, hogy csak újabb-újabb megszorításokra számíthatunk, ha az MSZP jön, mert úgy bánnak a dolgokkal, hogy abból az következik. Igaza volt, értettem miről beszél, közgazdász vagyok. De az ország a hazudós "Lárifári""-nak hitt.
2009. máj. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hazudozás ide vagy oda (Viktornak is tennie kéne valamit, mert a semmiből adni nem lehet), az oldaná meg a dolgokat legjobban, aki a dolgozó réteget segíti normális munkához. Ha több az eltartott, mint az eltartó (márpedig ez most így van, sok a gyerek és a nyugdíjas, sok a munkanélküli - én is az lettem önhibámon kívül, mert csődbe vitték a céget -, és ezeknél összességében kevesebb az, aki dolgozik, illetve dolgozhat, és bejelentve!).
2009. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
10:29 - folytatás, tehát: ha több az eltartott, mint az eltartó, akkor az sose jó, a dolgozóktól egyre több adót vonnak, hogy legyen miből fedezni a többiek költségét, ez nonszensz. Igenis, ha valaki képes dolgozni x kor után is, az dolgozzon is, csak akkor ne nyugdíjasan. Én ismerek olyan nyugdíjast, aki önszántából dolgozik, vagy azért, hogy kiegészítse a nyugdíját, vagy azért, mert szereti a munkáját, és elismert szakember - ilyen pl. 2 orvosom -, csak az a baj, hogy aki nyugdíjkiegészítés céljából és nem szakértelme miatt dolgozik nyugdíjasan is, az a pályakezdőktől veszi el a helyet, szóval ha már mindenképpen dolgozni szeretne, akkor dolgozóként tegye és ne nyugdíjasként. A 13. havi nyugdíjra meg majd lesz pénz, ha végre az eltartó réteg lesz több, mint az eltartott. Én utálok munkanélküli lenni, nem jókedvemből mentem el regisztráltatni magam, dolgoznék, de vagy vállalkozói kéne (amihez nem értek és nincs pénzem), vagy fekete munka, és a legtöbb jutalékos, tehát nincs fix fizetés, a szakmámban dolgozni pedig nem tudok, mert míg nincs a kezemben a papír róla, nem hiszik el, hogy értek hozzá, mert nő vagyok, bár ezt nem írják le, csak buta indokokkal küldenek el, így most befejezem gőzerővel a sulit, míg nincs munkám (ja, és sulis jogviszonyom meg azért nincs, mert nem jár államvizsgáig, ez meg az Oktatási Minisztérium hülyesége).
2009. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
96%

ez a 13. havi nyugdíj egy szemvényvesztés. mint ahogy 13. havi bér is.

a dolog onnan indul, hogy régen (mint ahogy néhány országban most is) heti bérezés volt. amikor áttértek a havi bérezésre, akkor egyszerűen megszorozták a heti bért 4gyel és ez lett a havi bér. csakhogy 4x12 az csak 48 szemben az év 52 hetével. ezért adtak még egy havi (4 heti) bért, hogy az emberek ne érezzék átverve magukat.


lassan-lassan már ideje lenne rendberakni a dolgot. mert ez így nevetséges...

2009. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az egyik Úr válaszára reagálva: sajnos nem ismerjük annyira a Jobbik nevű párt programját, bár sok plakátjukat láttuk, a Fidesz, MSZP meg SZDSZ már régóta van, őket ismerjük. Mit üzen a Jobbik-párt a magam és feleségem korabeli embereknek? Kiváncsi lennék az ő terveikre, a többiek nem hitelesek, valaki le tudja irni röviden és érthetően hogy mi nyugdijasok is megértsük?
2009. máj. 31. 10:56
 20/20 anonim ***** válasza:
48%

A kérdezőnek válaszolva:


Szerintem a nyugdíjasoknak is érdemes figyelni mostanában az MTV adásán, ezen belül is a Napkeltében és az Estében többször szereplő Jobbikos politikusokat. Szerintem még jövő héten a hajrában is fognak nyilatkozni, illetve többször voltak már a Duna tévében is. Ha esetleg járatos tetszik lenni a youtube-on, akkor ott is rá lehet keresni pl. Morvai Krisztina Este vagy egyéb címszavak alatt.


Leegyszerűsítve a mondanivalójukat. A címmondatuk ugye az hogy: Magyarország a magyaroké. Ennek a lényege, hogy a politikusok a profit és pénzközpontú gondolkodás helyett az Ember központú gondolkodás felé menjenek el. Azt nézzék a pártok hogy mi a jó a kisembereknek, nem pedig hogy mi a jó a milliárdosoknak és multinacionális cégeknek. Hogy a magyar föld maradjon meg a magyar emberek kezében, ugyanis ha nem tesznek semmit, akkor 2011-től versenyezni fog a magyar gazda minden egyes négyzetméter földdért a nála többször tőkeerősebb (gazdagabb) külföldi vásárlókkal. Szeretnének olyan kiegyenlített gazdaságpolitikát folytatni, ahol nincs szükség ide oda kapkodni, hol felelőtlenül ígérgetni, hol pedig nadrágszíjat húzogatni! Szeretnék csökkenteni a korrupciót, azt hogy ne egy szűk politikai réteg érdekközössége határozzon nálunk mindenről a saját egyéni érdekeik elsődlegessége mellett, hanem minden egyes döntésnél a legfontosabb legyen a kisember, a kiszolgáltatott nép. Szeretnék azt is, hogy a stratégia cégek, az energia szektor a nemzeti vagyon része maradjon, ne pedig profitközpontú vállalatoknak adjuk el. Mert az állam mindig tud szolidaritás vállalni a polgáraiért, tehát pl. nem fog 30%-os gázár-emlést csinálni amikor amúgy is rosszul él a lakosság, míg egy külföldi vállalatot ez nem fogja érdekelni.


Sorolhatnám itt még, de talán érdemes a honlapjukat is megnézni: jobbik.hu

Ez az utolsó esélye a nyugdíjasoknak is!

2009. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!