Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Diploma után 10 évig Magyarors...

Diploma után 10 évig Magyarországon kell dolgozni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam valahonnan, hogy aki megszerezte a diplomát annak 10 évig az országban kell majd dolgoznia, mert ha nem akkor vissza kell fizetnie a tandíjat, igaz ez? Gondolom ez csak azokra az állásokra vonatkozik ahova az adott diploma szükséges. Mikor akarják ezt bevezetni, ha egyáltalán akarják?
2012. jan. 7. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Az orvosoknál akarják bevezetni.És ez egy jó rendszer mert ha az ország pénzén tanulok akkor azt a tudást az országom használjam fel.A külföldi diákok sem ingyen tanulnak itt.És nem is maradnak itt.

Csak az a baj,hogy az ország nem becsülimeg az orvosokat.

Én zuznékki ott 2-3évi fizetésemből simán kifizetem a tandilyat-és még marad pénzem élni is.

2012. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jelenlegi törvény úgy rendelkezik, hogy az állami támogatásért ("ösztöndíjnak" hívják újabban) 100ezer forintonként 1 hónapot kell Magyarországon dolgozni.

Vagyis, az orvosi példájánál maradva:

12*1,2 millió (bár ez változó egyetemenként, sőt, azt is lehet hallani, hogy szept.-től duplázni fogják)=14,4 millió osztva 100ezerrel= 144 hónap (12 év).

2012. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!