Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tájékozott az ország...

Mennyire tájékozott az ország lakossága, hogy most mit szavazunk meg 7-én? Vajon hány % az, aki tudja, és hány %-ot sikerült megtéveszteni?

Figyelt kérdés
Én tudom, de sokak úgy állnak hozzá, mint ha most lennének a parlamenti választások...
2009. máj. 30. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A választók 90%-ának szavazatát egy tál gulyáslevessel meg lehet venni. De az eredeti kérdésre: a pártok kampányából és jelöltjeiből az derül ki, ők se tudják:

-Az SZDSZ listavezetőiről nem tudni semmit, csak helyihülyéket plakátolnak ki, soha meg nem valósuló ígéretekkel

-A Fidesz is csak azzal kampányol, hogy elég a kormányból

-Áder János nem beszél idegen nyelvet, mégis az EU-p.-be készül

-Az MSZP azzal, hogy a magyar érdekeket képvisel, holott ezt deklaráltan nem lehet az EU parlamentben.

...

2009. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Elég rendesen megvezettek bennünket.Legalábbis próbálkoznak rendesen.Az a szomorú,hogy nagy százalékban sikeresen.Szerintem az emberek több mint fele úgy hiszi,most kormányt fognak buktatni.
2009. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha tudják is, magasról lesz*rják az EU választásokat. Nem tudom, hogy ezzel full belpolitikai kampánnyal hány embert tudnak megvezetni a pártok olyan módon, hogy azt se tudják mire is szavaznak.

Konkrétan csak a Jobbik, és az LMP rendelkezik nyilvános EU programmal. Az SZDSZ utolsókat rúgja, minden mindegy alapon a "náciveszéllyel" kampányol, az MSZP szintén, csak ők visszafogottabban, a FIDESZ totál azt sugallja, hogy ezzel a választásokkal most aztán nagyon megbuktathatjuk a kormányt, az MDF nyugdíjakkal, meg munkahelyteremtéssel, és "biztos jövővel" próbál szavazatokat szerezni, aminek szintén semmi köze az EU-hoz. Úgy látszik csak a parlamenten kívüli pártok kampányolnak valódi EU programmal.

2009. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
20:25 - igen, én is így vettem észre, és így könnyű szavazatokat nyerni, csak aztán azok, akiket megvezettek, megint lesnek majd, hogy nem az történt, amit gondoltak a kampány alapján
2009. máj. 30. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Az összes EU-tagállamban elsősorban belpolitikai eseményként viszonyulnak az EP-választáshoz. Ez természetes is, hiszen az EU jelentősége igen kicsi az országok életében (az EU költségvetése kb. az országoké 1-2%-át teszi ki), és az EU-n belül az EP jelentősége szintén csekély.


Ennélfogva nem az okoskodó sznoboknak, hanem az általuk lenézett politikusoknak és állampolgároknak pontosabb a helyzetmegítélése, amikor az EP-választást belpolitikai eseményként értékelik. Pl. 2004-ben Medgyessy bukásához vezetett az MSZP gyenge szereplése az EP-választáson. Az okoskodó, mindentjobbantudó, a népet lebirkázó hűdeintelligens tájékozottak ekkor is mondogatták, hogy az EP-választás az EP-ről szól és nem a belpolitikáról. Most is ugyanezt vakogják, és várhatóan ugyanekkorát fognak tévedni.

2009. máj. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
01:05 - Az a baj, hogy hiába van így akár, ahogy írod, az emberek azt hiszik sokan, hogy ez az előrehozott választás, pedig nem. Mert a kampányok jó részében szó se esik Európai Parlamentről. Van éppen, aki megemlíti vagy utal rá, de a nagy erők inkább csak acsarkodnak egymással szemben, és ez nem jó.
2009. máj. 31. 10:48
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Most ha a fidesz nyer, majd megint örülnek, mint majom a farkának,mert azt hiszik, hogy ezzel jövőre kormányváltást csinálnak!Pedig nagyon tévednek!

Én el sem megyek szavazni!

2009. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Hogyne lehetne magyar érdekeket képviselni az EU-ban? Ez a lényege.


Szerintem a választók nagyobb része tudja mire szavazunk most, és hogy ez nem itthoni parlamenti választás, viszont elsöprő ellenzéki győzelem esetén lehetséges az előrehozott választás.

2009. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

@13:47

Nem az a lényege, hogy 27en 27félét kiabáljanak, hanem, hogy mindenki az EU érdekeit nézze, ne a sajátját!

2009. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!