Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem veszítettünk hanem...

Ha nem veszítettünk hanem nyertünk az Eu val kapcsolatban, akkor hol van a jótékony társadalmi hatás? Hogy van az hogy még is egyre rosszabbúl él a magyar társadalom nagyrésze?

Figyelt kérdés

Hogy van azt hogy nem fejlődött a gazdaságunk, hanem még zsugorodott?


Valaki elmagyarázná?


2012. jan. 31. 11:23
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

""Imadlakemese válasza:


Hogyne látszana az adatokból ember, amikor az államadósság rohamosan nőtt már 2002 végétől? Az is az EU miatt van, mi?



Hát persze!

Megint egy adatból kiindúlni. Ugye te nem vagy közgáz?


Annak hogy nőtt az államadósság nem sok köze van a 100 napos programhoz. Ugyanis az államadóssg nem látszik realizálódni a gazdaságunkban, sem a GDP nben, sem a munkanélküliség csökkenésében, sem a fogyasztás indíktív elkerűlhetetlen infláció emelkedésében.



De mégegyszer megkérdezlek!

Ha nincs 100nap, akkor ma hogy élne meg a társadalom a 48000es minimálból, amihez kb 60000es átlag bér társult?

2012. jan. 31. 13:09
 22/27 A kérdező kommentje:

Egyszrűbben!


100napos program egy tőkeinjekció volt a gazdaságba, a fogyasztás felförgetése révén. Nem valósúlt meg, mert szépen elkezdett kifelé menni nyugatra mielőtt a gazdasági hatásai érvényesűlhettek volna.

Az Eu csatlakozásunk meg még rátett egy lapáttal az egészre és úgy húzta ki a tőkét a rendszerből, hogy alig tudott néhány helyen igazi maradandó gazdasági folyamatokká átalakúlni a beinvesztált tőke.


Az adósság csak ezután kezdett el nőni, hiszen maga a piacaink elvesztése miatti kiesés pótlására kellett.


Ez is jól látszik az adatsorokból.

2012. jan. 31. 13:14
 23/27 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem látszik realizálódni? Az egyik legnagyobb gondunk a nagy adósság miatti komoly kamatteher fizetése.


A 100 napos program nélkül sem lenne olyan kevés most a minimálbér, csak hosszabb átmenettel kellett volna bevezetni, plusz nem hitelből finanszírozni. Emiatt elszalasztottuk a 2008 előtti konjunktúrát, amely például Szlovákián akkorát dobott.


És DE, az állami redisztribúció túl magas. Nem Franciaországhoz kell hasonlítani magunkat, hanem a régiós versenytársainkhoz.


Hadd kérdezzem meg: te közgazdász vagy?

2012. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Egyébként csak egy példa: mennyi autópályánk is volt 2002-ben, és mennyi most? Hasonlítsd össze!
2012. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Ha nem lennénk tagok akkor is visszaesett volna az egyébként sem létező exportunk, viszont egészen biztos vagy benne, hogy ha az esik vissza ami eddig sem volt azt megérezzük? :)"

Ember, én ekkora blődséget még nem hallottam! Itt vannak 2010-es exportadatok, ez téged ne zavarjon, higyj, amit akarsz!

[link]

2012. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Az za, téves az a felfogás hogy a szocrendszerünk a túlterjeszkedett, inkább a gazdaságunk szerkezetében kell a problémát keresni. "


Nem téves, a gazdaságunk viszonylag jól teljesítene, de a túladóztatás, túlszabályozás mellett a hatalmas állami redisztribúció, az inaktívak elképesztően magas aránya, a túlterjeszkedett és rengeteg potyautast ellátó szociális rendszer hitelekből történő finanszírozása az, ami megfojtja a gazdaságot, csődbe viszi az országot. Ezen kellene változtatni, de ehhez, szemmel láthatóan, a Fidesznek sincs meg a bátorsága.


A sok EU ellenes meg azt hiszi, hogy az Uniónak az lenne a kötelessége, hogy ezt a tarthatatlan rendszert csak úgy finanszírozza nekünk tovább szó nélkül. Hát nem fogja.

2012. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 kis bob ***** válasza:

az, hogy nekünk az euban mennyivel jobb, az nem csak érthetetlen, hanem logikátlan is.


a nemzetközi, ezenbelül angolszász thintank-ek kiadták az irányt, miszerint a globalizáció, mennyi hasznot hoz a kissebb szegényebb országoknak, mert -pláne, ha a vámhatárok megsemmisülnek, a gazdaság belendül és ezek a kis országok exportálhatják árúikat a fejlett országokba.

hát ez így is van, de fordítva is igaz.

a fejlett országok így vámakadályok nélkül értékesíthetik árúikat a szegény országokban.

amióta mexikó belépett az északamerikai vámunióba, azóta, proszperitás helyett, a virágzó mezögazdaságukat, lerohanta a dumpingolt, szubevnciált, génmódosított északamerikai élelmiszeripar.

ez történik velünk a rendszerváltás óta, míg a végsö akadályok is leestek és beléptünk az európai birodalomba, azóta ez a hatás csak fokozódott.


mi lenne ma, ha nem lennénk egy közös vámterületen szomszédainkkal?!

bizony nehezebb lenne exportálnunk, de mivel ma már nincs is iparunk, azt hiszem, ez lenne a legkissebb baj... az az ipar ami az országunkban van, az nem a miénk, mi csak a munkaszolgák vagyunk, aki a másét építik, másnak termelik a hasznot és ha nem úgy ugrunk, ahogy füttyentenek, akkor ez a külföldi ipar, odébb áll...

nos, ha ma nem lennénk egy vámunióban és az állam kezében lenne a vám kiszabás lehetösége, akkor a külföldi termék megdrágulna.

oh - hát ez borzasztó, minden megdrágulna?! meg, de azt amit magyarországon, magyar tulajdonos, magyar munkaerövel állítana elö a magyar piacnak, NEM. hát kénytelenek, lennénk a sajátunkat megenni, kénytelenek, lennénk, tisztességes fizetésért, tisztess´ges munkát végezni, hogy abból magyar termékeket vegyünk... hu. kiráz a hideg, ha csak belegondolok...

2014. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!