Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretnék alapítani egy saját...

Szeretnék alapítani egy saját falut saját közigazgatással. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam. Na nem azért hogy én ott uralkodjak... :-) Hanem mert utálom a mocskot, hogy az emberek nem vigyáznak a környezetükre, keresztbe tesznek a szomszédjaiknak, istennek képzelik magukat, ha kocsiba szállnak és meggondolás nélkül ütnek el ártatlan embereket, stb...

Jó lenne egy saját falu, ahova hasonló értékrendű emberek költöznének. Az állami szabályokat, törvényeket betartva saját (mai felfogásban szokatlan) szabályokat bevezetni. És hogy oda csak az költözhet, aki ezekkel egyetért, betartja, s ha megváltozik, akkor költözhet máris el...


Nem tudom hogyan lehet falut alapítani, csak álmodoztam erről...

Talán sok-sok földet kell vásárolni egy helyen, ami elég nagy egy falu alapításához, és akkor el lehet kezdeni valamit...

2012. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen gondolkoztam én is a napokban, hogy milyen jó lenne egy saját falu, ahol mindenkinek be kell tartani az együttélés szabályait. Nincs csikk dobálás, se hangoskodás. Én még bizonyos házszíneket sem engednék, ami zavarja a szép tájat. :) De jó lenne egy ilyen helyen élni! A kérdésre válaszolva gondolom lakóparkként lehetne megvalósítani. Saját beléptető rendszerrel lenne nagyon biztonságos.
2012. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Akkor az ilyen helyeken gondolom nem sok nemidénbarnult segíllyes lenne...
2012. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi nektek a tök jó válaszokat :)

Nagyon örülök hogy ti is hasonlóan gondoltok mint én. :)

Szerintem ez a lakóparkos dolog biztosan működne csak ehhez milliárdok kellenek :(

De hátha egyszer sikerül :)

2012. jan. 31. 19:17
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Már hárman vagyunk. Tehát a falu népességszáma már ennyi lenne, igaz, valószínűleg mind a hárman férfiak vagyunk, tehát ezen a részén még javítani kell. :)

Én hasonlóban gondolkodtam. Koszovó példáján, egy szegény - de dolgos - területen(pár négyzetkilométer elegendő) kikiáltani a magunk független államát. Egy bevándorlót sem engedni (magyarokat se) , adózni jelentéktelen összeget kéne, csak iparűzési adót kéne fizetni, de azt is keveset, ami rengeteg tőkét hozna a kis közösségbe(cégek mind odatennék át székhelyüket) , de letelepedést megint mondom, szigorú feltételekhez kötnénk. Mintaállam lennénk.

2012. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Négyen bammeg!

:D

Hogy nem találkoztunk eddig?

Én a megműveletlen termőföldre alapoznék, és ösztönző adózásban!


(A reklámot, és webet intézem)!!!

2012. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

na emberek haladunk :)

igen, elég szigoruan vennénk a letelepedést.

a falu köré hatalmas falat emelnénk hogy megvédjük a többi országtól/várostól és a mocsok emberektől :D

2012. jan. 31. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Sokat álmodoztam én is ha egyszer megöregszek veszek egy tanyát. Amit zabálok megtermelek(láttam olyan tanyát ahol a ridegartásba tartott tyúkok létszámát nem tudta megmondania gazdája, kb 200, azt mondta), városba nem megyek csak havonta egyszer és csakis avval foglakozok amiben örömem lelem (nem mintha most nem azt tenném), csak emberállatot ne lássak. Mert az mebernél pocsékabb , rosszindultúbb irigyebb állat nincs!

Aztán elmentünk nyaralni 2 hétre hegyek közzé faházba, gyönyörű tájba nyugalomba.Egy hét után már untam a sétálást, horgászás és semmitevést , alig vártam ,hogy dolgozhassak.


Egy faluhoz asszem 300 lakos kell, hogy közigazgatásilag létrejöjjön és közműveket igényelhessen. Addig a lakosok kell álljanak mindent.

2012. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Már hárman vagyunk. Tehát a falu népességszáma már ennyi lenne, igaz, valószínűleg mind a hárman férfiak vagyunk, tehát ezen a részén még javítani kell. :)"


Nem kell javítani! Én 22 éves, főiskolás lány vagyok. :D

2012. febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szép álom ez de szerintem kicsi az esélye a megvalósítésnak, ha nyerek a lottón veletek tartok én is:D
2012. febr. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!