Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem, az a magyar,...

Szerintem, az a magyar, akinek magyar az anyanyelve. Sokan miért nem értenek ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 22:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
32%
Az a magyar aki szereti a hazáját, és tenne a magyarságért ha tudna. Ismerek pár magyarul beszélő magyargyűlölőt, (pl. kertész ákos, gyurcsány) őket nem tartom magyarnak.
2012. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Például mert gondolati szabadság van, s élnek ezzel az alkotmányos jogukkal. Esetleg más a világnézetük, mint neked.

Kielégítő válasz?

2012. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%

Ez szerintem így azért nem teljesen igaz, azaz nem minden esetben. Szerintem ez egy esetspecifikus kérdés.

De ha mindenképpen skatulyázni kell én azt mondom, hogy az a magyar, aki magyarnak vallja magát. Ha pl. a szüleim magyarok, de én nem beszélek magyarul (teszem azt Amerikában nőttem fel), viszont ha valaki megkérdezi, hogy milyen nemzetiségű vagyok, és én magyarnak vallom magam, akkor magyar vagyok, még ha egy szót sem tudok magyarul.

2012. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a magyar anyanyelv kevés ahhoz, hogy magyarnak mondhasd magad. A magyar ember bárhol él szeretettel beszél a hazájáról. Hiába van magyar anyanyelve, ha csak a hazáját szidja szép, magyar nyelven, akkor soha nem lesz magyar.
2012. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
18%

ez szükséges feltétel de nem elégséges...

ezen felül szükséges az istenhívôség, hazához való ragaszkodás és a honfitársak tisztelete.

2012. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
50%
Ja, azt kifelejtettem hogy a nemzeti értékek meggyalázói se magyarok. (dopeman) Tehát aki erkölcsileg, és anyagilag árt a magyarnak. De akkor már ide sorolnám az összes agymosó rádióst, és médiában dolgozó embert is. Mert ilyen szenny műsor mint pl a valóvilág, erőssen hozzájárúl a magyarok erkölcsi lezülledéséhez.
2012. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%
Vannak egyesek, akik számára magyarnak lenni egyenlő a gyűlölettel mindenkivel szemben, aki nem magyar, illetve nem ért velük egyet. Itt a gyk.hu-n is garázdálkodik néhány ilyen példány. Különös ismertetőjelük, hogy a magyar nyelvet sem képesek normálisan használni, de közben magukat a magyarok krémjének tartják, másokat meg lemagyargyűlölőznek és lehazaárulóznak :)
2012. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
21%
"Vannak egyesek, akik számára magyarnak lenni egyenlő a gyűlölettel mindenkivel szemben", és ezt <covernant> hivatott illusztrálni.
2012. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

" ez szükséges feltétel de nem elégséges...

ezen felül szükséges az istenhívôség,"


Ezek szerint akkor nekem le kéne mondanom a magyar állampolgárságot?! Rohadtul nem érdekel semmilyen vallás, és semmilyen isten.

2012. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindig áll. Lehetséges, hogy egy kevert házasságban született ember édesanyja magyarul beszélt hozzá, esetleg otthon is ez volt a beszélt nyelv, mégsem érzi a magyarságot közel magához, főleg ha nem itt él.
2012. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!