Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják ránk hogy...

Miért mondják ránk hogy parasztok?

Figyelt kérdés
Gondolom tudjátok kik mondják?
2009. jún. 3. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert büdös nekik a munka, számukra ez szitokszó. A földművelés a munkák legalapabbika, az ételtermelés bázisa, így aki a munkát magát gyűlöli, az ezzel tudja legjobban kifejezni.

Így aki földtelen és ingyenélő, az a földművelést csak szánalmas földtúrásnak látja, a paraszt a szemében éppen úgy szitokszóvá válik, mint a csigaevő azok számára, akik utálják a csigát.

Ettől még a csigaevő lehet büszke az ízlésére és kultúrájára, mint ahogy mi is büszkék vagyunk arra, hogy a munkánkból élünk - még ha az nem is földművelés.

2009. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Mert mi ezer évig a földet műveltük, amíg ők vándoroltak és lopni jártak.

Mi most már nem műveljük, mert nincs mit, vagy nem éri meg, náluk a helyzet nem változott.

2009. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Jajj, azt hiszem vágom miről van szó. Arról hogy vidéken a cigányok magukat cigánynak, a magyarokat parasztoknak hívják, ugye? :D


De am ilyen kis falvacskákban, ahol ez van, ott a magyarok is magukat parasztoknak hívják, szal ott nem sértésből ered, de az előző valahol eltalálta.


Azért, mert ahol ez elterjedt, ott az emberek földművelésből élnek, és a jobbágy szó eltörlése után a paraszt számított helyesnek, na mivel ők meg nem élnek földművelésből, hanem teljesen másból, ezért ők magukat nem nevezik parasztoknak, hanem cigányoknak.


De Pesten pl én még nem hallottam ezt, meg Egerben se (meg amúgy én még sosem hallottam egyiktől se ezt, csak mások mondták, h van ahol szokás).

2009. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Mert parasztok, földművesek vagytok.
2009. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Paraszt=munka

.......=segély,lógás,megélhetési bűnözés

2009. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

"Kedves" 15.29-es válaszoló!

Te és nagybecsű családod azt zabálja, amit mi megtermelünk!

2009. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

De Pesten pl én még nem hallottam


Mázlista!


Én Pesten dolgozom a szociális szférában, és a megszólitásom a cigányoktól;

Paraszt

2009. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
mondják azok a tetvek mindenütt!
2009. jún. 3. 20:26
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Hm lehet. De ők büdösek is. Inkább lennék tusfürdő illatú paraszt mint büdös cigány, gondolj erre :D
2009. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, miért minket áldott meg a Jóisten egy ilyen ötszázezres (????) kisebbséggel.
2009. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!