Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy ez...

Csak én gondolom úgy, hogy ez így nem sokáig lesz jó?

Figyelt kérdés
Nem vagyok se politikus, se nagyokos, de még csak felnőtt se, de érdekelne, hogy csak az én fejembe fordult meg, ha Magyarországon ez a helyzet marad fenn, akkor előbb utóbb a szélsőségek nyernek teret? Lehet, hogy nem is lenne az olyan rossz? Ti mit gondoltok?
2012. febr. 15. 11:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Az a szélsőség ami most megy, ezt kéne megérteni a sok birkának!
2012. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nagyon rendes vagy, hogy lebirkáztál. Pont ezt vártam.

A szélsőséget pl. a Jobbik-ra értettem.

2012. febr. 15. 11:46
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
A szélsőségek mindig rosszra vezetnek.
2012. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Az dicséretes hogy jól látod azt hogy ez így nem jó. Az a baj hogy jelen pillanat semmi normális párt vagy ember nincs aki itt tartósan képes lenne rendet tenni a kupleráj kelős közepén. Lehet hogy a Jobbik fogja megnyerni de az sem lesz egy nagy jó dolog, de remélem nem lesz igazam. A másik az hogy nem csak itt van gáz hanem gyakorlatilag az egész világban, csak mi nem vesszük észre mert a magyar sajtó többnyire csak a mi gondjainkkal meg az európai gondokkal foglalkozik.
2012. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%

"Nagyon rendes vagy, hogy lebirkáztál. Pont ezt vártam.

A szélsőséget pl. a Jobbik-ra értettem."


Nem a Jobbik a szélsőség te birka, hanem a Fidesz!

2012. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Értem.

Magyarul akárki lehetne a kormányfő, az emberek akkor is csak szívnának.

Köszönöm az eddigi válaszokat. Várom a többit is.

2012. febr. 15. 11:59
 7/24 A kérdező kommentje:
Figyelj. A többiek tudtak értelmesen válaszolni. Ha neked nem megy légy szíves hanyagold a kérdésemhez való hozzászólásodat. (Ezt megértettem volna úgy is ha nem birkázol le.)
2012. febr. 15. 12:00
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Legelsőnek azt kellene megbeszélni hogy mi a szélsőséges meghatásozásnak a háttere, és mitől szélsőséges valójában!


Ehez át kell tekinteni hogy az elmúlt 22 évben milyen események történtek, hiszen minden politikai eltolódás csak ennek a fügvényében értelmezhető!


Miért lenne szélsőséges a Jobbik, amikor azt mondja hogy a mélyszegények a társadalom egészéhez mérten a cigányság köreiből szakadnak le. Nézhetünk OECD elemzéseket, amik a leszakadó rétegek arányait tükrözik egy egy társadalomban, de akkor is az a tapasztalat a levonható hogy a cigányság a maga 80% ban leszakadó rátájával megdöbbentő. Hiszen a 10 milliós Mo kb 8% a cigány és annak a 80% a van leszakadva, az az, az össz lakosság 15% mélyszegénységbőlélők 6,4% a cigány etnikumú.

Ezek az arányok, minden normális felfogású gazdasági szakembert arra keljenek hogy sarkaljanak hogy ennek megfelelő felzárkóztatási stratégiát dolgozzon ki.

Az az, a cigányokkal igen is nagyban számolni és specializáltan számolni kell amikor a program elemeit kidolgozzuk. Kb ezt szeretné a Jobbik, és nem a politikai csatározásoktól túlfütött állítások az igazak. Miszerint más elbírálást akarnak megvalósítani a cigányokkal szemben. Érthető? Nem több féle felzárkóztatás a cigányokra kihegyezve, hanem a cigányok problémáira kihegyezve egy program, amiben nem számít hogy magyar-e vagy cigány.



De nézzük tovább.



Miért is konzekvens és szinergikus a Jobbik elképzelése sok más területen, ami sokak szerint szélsőséges?


Mi a probléma a cigánysággal?

Hogy nincs munkalehetősége.

Milyen munka lenne kézenfekvő a számukra?

Az alacsony iskolázottsággal is végezhető munkák.


Az az, a közvetlen megoldás, a kevés iskolázottsággal járó munkalehetőségek kialakítása, a hosszabbtávú megoldás, a cigányság átlaghoz való képzettségi integrálása.


Ezzelszemben.


Az Eu pontosan azoka a mezőgazdasági munkákat lehetetleníti el, amik munkaigényesek.

Cukor ipar, növényi olajipar, kultúrnövény termesztés stb stb. És mit kapunk kvótában helyette? Olyan monokultúrák termelését amihez nem kell munkaerő, csak hatalmas tőke "ami nincs" a gépparkok és egyébb állóeszközök tekintetében.


Már is itt van három párhuzamos probléma.


A cigányság leszakadása / a munkalehetőségek megszűnése az Eu miatt.


A mezőgazdasági termelés komparatív hatásainak visszaesése a nem megfelelő szerkezet miatt.


És a mezőgazdaság Ft-sített relatív visszaesése, a tőkehiány miatt. " persze ebbe a rosz termőföld kihasználtság államszevezeti problémái is jelen vannak!


De említhetném pld.


Itt vannak az autóipari cégek, és mi csak összeszerelünk.

Miért?

Mert nincs nyesanyag ami igénybevehető lehetne a magasabb hozzáadsott értékű előállítás megvalósításához.

Pedig van rengeteg rezünk és bauxitunk.

Ezt nevezik az erőforrások kihasználatlanságának.


De sorolhatnék sok sok példát, amit nem bírna el egy ilyen oldal. Viszont arra elég szerintem ez a néhány illusztris példa is, hogy a Jobbik nem szélsőséges, csak rendszerben kezeli a problémákat.

A retorika talán erős, de mivel nincs média háttere nincs más lehetősége, hiszen amiket megszeretne valósítani, az komoly tőkés érdekeket sért, és igy nem tekint a nagytőke polkorrektnek.


De felteszem a kérdést!


Kik a szélsőségesek valójában?


Akik ezeket a problémákat felvetik "igaz leegyszerűsítve a média támogatás hiánya miatt"? És szintén a maga egyszerű jelszavaival megoldást keresnek és mutatnak.



Vagy azok az eddig 22 éven át "uralkodó" politikai elit, akik miatt maga ez a helyzet előállhatott?

2012. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék. Semmi problémám a Jobbikkal. Sőt..

Írtad, hogy a cigányoknak munkanélkülisége az iskoláztatás hiányából fakad. Na most, ha az ingyenes tankönyvek ellenére sem tudott elvégezni egy akármilyen szakmát, akkor ott valószínűnek tartom, hogy nem az iskolákkal vannak a problémák. Ha kevés iskolát végzett embereknek munkalehetőségeket kínálnak, akkor valószínűnek tartom, hogy a mai "suhancok" kapnának a lehetőségen és "elfelejtenék" kijárni talán még a 8 általánost is.

Bocsánat nem vitatkozni akartam, csak nekem 14 éves fejjel kissé félelmetes, hogy majd egy ilyen társadalomban, esetleg nyomorban kell, hogy éljek felnőttként.

2012. febr. 15. 13:21
 10/24 A kérdező kommentje:
Sőt azt is eltudom képzelni, hogy akármilyen kifogásokkal nem fogadnák el a munkát, mert a segély és társai kényelmesebb.
2012. febr. 15. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!