Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki lehetne a király?

Ki lehetne a király?

Figyelt kérdés

Ha Magyarország államformája újra királyság lenne,kit tudnátok elképzelni királynak?Vagy esetleg országkormányzónak,mert nem muszáj azonnal megkoronázni valakit.

Milyen monarchia volna a legmegfelelőbb szerintetek?

Akik királyság elleniek azok véleményére nem vagyok kíváncsi-a kérdés nem nekik szól!



2012. febr. 19. 21:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 hollófernyiges ***** válasza:

"1301-óta nem volt magyar királyunk."


Sőt valójában 1063 óta amikor I. Béla meghalt, a többiek már külföldiekkel kötött házasságból születtek.


Én Fülig Jimmyt javaslom királynak.

2012. febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
49%
Én egyértelműen királyságpártinak vallom magam, szerintem a Habsburgokat nemhogy a trón közelébe nem volna szabad engedni, hanem az országból is ki kellene őket rugdosni.
2012. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
DAKA JÓZSEF jelenleg is megkoronázott magyar király, illetve máltai lovag. [link]
2012. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
0%

A királyság egy zsarnoki, önkényuralmi államforma. Az itt kommentelők 99%-a nagyon durván el lenne nyomva, ingyen kellene dolgoznotok az egyház földjein, a földesúr pedig az első éjszaka jogán jogszerűen közösülhetne a csajotokkal. Gratulálok az agybeteg jobbosoknak, hogy királyságot akarnak.


"Hát hiába annyi áldozat?

Akasszátok fel a királyokat!"

Petőfi Sándor - igazi magyar forradalmár ember

2012. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:

"A királyság egy zsarnoki, önkényuralmi államforma. Az itt kommentelők 99%-a nagyon durván el lenne nyomva, ingyen kellene dolgoznotok az egyház földjein, a földesúr pedig az első éjszaka jogán jogszerűen közösülhetne a csajotokkal. Gratulálok az agybeteg jobbosoknak, hogy királyságot akarnak."


Ajánlom figyelmedbe Arisztotelész államformatanát.: [link]

Amiről te beszéltél az a türannisz. Az egy dolog hogy anno milyen volt a királyság a közékorban, meg az hogy mondjuk ma milyen lenne. Én egyébként már korábban is gondolkoztam ezen, van is egy jó jelöltem, tessék felkészülni:



DR. CSERNUS IMRE


Igen, azthiszem ő benne minden megvan ami egy modern, igazságos királynak szükséges. Érti az embereket, a társadalamat, okos, tanult, bölcs, művelt, modern. Ráadásul még viszonylag fiatal is, így lenne ideje kibontakozni a trónon.

2012. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Most is diktatúra van, amit Orbán mond az úgy lesz.

Én IV.Károly unokájára gondoltam Hasburg Györgyre, de szerintem ide nem kell király.

2012. febr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
Hát A KIrály L Norbi!!
2012. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
Csak a rend kedvéért Habsburg Ottó a magyar trónról sosem mondott le, 1961-ben csak az osztrák trónigényről való lemondását írta alá. Tehát ő jogilag várományosa volt a magyar koronának. No nem azért, mert király akart lenni, hanem mert itthon senki sem foglalkozott ezzel.
2012. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
Egy szent remetét rángatnék ki a barlangjából, hogy legyen a király, mert akik idekint tolonganak, egyikük sem alkalmas egy ilyen nemes feladatra.
2012. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 Valaki0702 ***** válasza:
Várjunk vele pár évet aztán engem meg koronázhatok mert ha a parlamentben keresünk királyt akkor M.o megint 2 részre szakad kb amilyen ellen tétek lennének.
2012. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!