Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem lépünk be az Unióba,...

Ha nem lépünk be az Unióba, akkor most mivel lennénk szegényebbek/gazdagabbak?

Figyelt kérdés
Cégek, beruházások, Ft árfolyam, ilyenekre gondolok...
2012. febr. 21. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

szerintem csak pár beruházással. De legalább nem függnénk ennyire másoktól (pénzügyileg és egyéb módon), nem ugatnának bele a belügyeinkbe, ugyanúgy nem lenne euró ( :D ), erősebb lehetne a belső piac, jobb lenne a gazdák helyzete (amit a szabályok szétrúgtak, rengetegen mentek tönkre), és még sorolható.

Emelkedtek a reálbérek a korábbi szintekhez képest? Nem. Kevesebb munkanélküli lett? Nem. Jobb lett a gazdaság helyzete? Nem. Lett több magyar üzem, érdekeltség? Nem, sőt inkább bezártak rengeteget... stb stb

2012. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

"De legalább nem függnénk ennyire másoktól (pénzügyileg és egyéb módon), nem ugatnának bele a belügyeinkbe, ..."


Persze, lehetett volna követni a büszke és nagyonfüggetlen Észak-Korea útját is :)

2012. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

ma 09:25


Dehogy is! Ha nem vagyunk tagok, akkor ma a nagy Oroszország érdekszférájába tartoznánk, ennyi. Én persze rühellem a ruszkikat, ezért örülök legalább e miatt a csatlakozásnak.

2012. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Sokkal szegényebbek lennénk. Nem a belépéssel van baj,hanem azzal,hogy 20 év alatt mindent eladtak az ország vagyonából.

Ha nem lépünk be,akkor még rosszabbul állnánk.

2012. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Honnan lehetne ezt hitelesen tudni.


Még egy vagyonleltárt sem hajlandóak a kormányok csinálni.

Nem hogy egy olyat hogy milyen terülketek csúsztak ki a kezünkből, milyen piacokat vesztettünk, és milyen nyugati tőke jött be.


Illetve hogy a magyar tőkejövedelmeket hogyan pótolta a nyugati.



Szerintem, jobban állnánk.

Az hogy nem vagyink tagok még nem azt jelenti hogy nem fektettek volna be, persze azt sem hogy nem lettvolna piac kivásárlás. Az arányok nem lettek volna talán ennyire dúrvák.

2012. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Én személy szerint mivel lennék szegényebb? Egy EU-s támogatásból épült egyetemi épülettel, egy fél évnyi Erasmus ösztöndíjjal, még mindig a régi 3-ason mennék rokont látogatni Nyíregyházára, és valószínűleg nem egy olyan cégnél dolgoznék, ahol az EU-s támogatásokból beszerzett gépeken megtermelt alapanyagokat és elemeket szállítanánk német építkezésekhez VÁM nélkül. Most hirtelenjében ennyi jutott eszembe, és nem hiszem, hogy olyan különleges helyzetben lennék.
2012. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 yossarian44 ***** válasza:
95%

A probléma az, hogy nem csak néhány beruházással lennénk hátrébb az EU nélkül. Ugyanis az exportunk több, mint 75%-a az EU-ba megy. Ha nem lennénk tagok, ennél sokkal kevesebb lenne.


Képzeljünk el sokkal kevesebb munkahelyet...

2012. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

""yossarian44 válasza:


A probléma az, hogy nem csak néhány beruházással lennénk hátrébb az EU nélkül. Ugyanis az exportunk több, mint 75%-a az EU-ba megy. Ha nem lennénk tagok, ennél sokkal kevesebb lenne.


Képzeljünk el sokkal kevesebb munkahelyet...



Ez egy akkora felületes baromság!


Az exporunk 75%?

Persze, ez van a GDP nk ben, de ebből mennyi is van a GNI nk be, a fele?


jahh és a munkahelyek.

A nyugati nagytőke 1 munkaigényes beruházást sem hozozz ide, csak magasan gépesített és kevés munkaerőt alkalmazót. E-közben pontosan a munkaerő igényes termeléseinket korlátoztra a mezőgazdaságban.

Pontosa a tőkejövedelmeinket vette el, a piaci gyarmatosításai során.

Stb stb


Én lehet hogy nem tudom megválaszolni hogy mi lett volna ha!


De legalább nem állítok akkora ostobaságokat amik egyszerűen nem igazak. Ugyanis az Eu és vele a nyugati nagytőke, úgy hogy legalább 2 ne menjen tönkre!

2012. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12:02! Képzeld el, én olyan multinál dolgozom, ahol elég sok magasan képzett munkaerőt alkalmaznak, szellemi tevékenységet végzőket is, itt van az egyik ágazat döntéshozói központja, fejlesztési központok, gyártás. Szóval vannak multik, amik igenis befektetnek Magyarországba.
2012. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 yossarian44 ***** válasza:
8-as válaszoló, ugye tudod, hogy mit jelent az 'export' szó?
2012. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!