Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy Lázár...

Mit szóltok ahhoz, hogy Lázár elismerte a tandíjat és, hogy a szegényebbek számára bezáródik a jogász és közgazdász képzés?

Figyelt kérdés

"Lázár János meglepően őszintén nyilatkozott a felsőoktatásról:

– Ha formálisan nem is, de lényegében lesz tandíj.

LJ: Igen, 30 ezer. Az nem kérdés, hogy a felsőoktatási rendszerben is hatékonyabb forrásfelhasználásra van szükség.

– Lesz még 15 ezer állami részösztöndíjas, de ez még így sem éri el a 2011-es szintet... Összesen 100 jogászt képeznek állami finanszírozással, illetve 250 közgazdászt.

LJ: Valóban nagy kérdés, mit üzen ez... A következmény az lesz, hogy Magyarországon 2012-ben társadalmi csoportok nagy része előtt záródik el a jogászképzés lehetősége, és társadalmi értelemben zárt, homogén jogász-közgazdász társadalom alakul ki. Egy falusi szegény gyerekből lehet, hogy lesz mérnök vagy pedagógus, de jogász és közgazdász nem.

Emellett ha a középosztálybeli családok fizetésre kényszerülnek, nem azt nézik, hogy melyik magyarországi egyetemre menjen a gyerekük, hanem azt, hogy melyik külföldire. És ezzel sokat veszíthetünk."


[link]


2012. febr. 6. 13:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
14%
Ez eddig is nyilvánvaló volt, mint ahogy az is hogy túl sok már a jogász meg a közgazdász, telítve van velük a piac, nincs szükség annyira mint ahányan vannak. Túl sokan akarják elméletből megoldani a gazdasági problémákat. Ahhoz benne is kell lenni, nem csak lexikális tudással elmagyarázni mi jó és mi nem. Egy mérnök vagy egy pedagógus sokkal fontosabb a társadalom számára, és nagyobb megbecsülést is érdemelnének.
2012. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
62%
Már régen be kellett volna vezetni. Sőt, nem is kellett volna eltörölni 2008-ban a tandíjat és a vizitdíjat, sokkal jobb helyzetben lenne az oktatás és az egészségügy is. Nekem is másfél millióban van a diplomám.
2012. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
37%
Az igen, én 100 ezerért vettem annak idején az ecserin....................................
2012. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Az a 100 ezer inkább feleslegesebb kidobás, mivel nincs mögötte tudás, meg egy kb. fél óra utánajárással úgyis kiderül, hogy hamis.
2012. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
kolopele, nem gondoltam hogy tudsz olyat írni amivel egyetértek, de most tökéletesen igazat adok, kiegészítve azzal, hogy a sok "büfészakos diploma" sem kellene.
2012. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Már az MSZP is be akarta vezetni, ez már régóta érlelődik.
2012. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

Sokan nem fogják fel hogy nem megy mindenkinek a matek , a reál.Én közgazdász vagyok illetve vállalkozó.Ha újra kezdhetném biztos nem ilyen szakra mentem volna , magántanári segítséggel lett meg mindig kettes matekból , épp hogy átmentem.Örülök hogy csúszás nélkül el sikerült végeznem.

A pályám során egyszer nem használtam olyan bonyolult számításokat amiket ott tanultunk , egyszer sem.


Bárki bármit mond a reált nem lehet megtanulni.Nem olyan hogy bemagolom.Jogász képzésre főként ezért jelentkeznek az emberek mivel ott inkább magolni kell.


Nálunk most vagy ilyen rosszul oktatják a reál tárgyakat vagy pedig ennyire népszerű a jogász képzés.

2012. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell annyi jogász és közgazdász, amennyi most van. A szegény ember okos gyereke inkább menjen el mérnöknek, többet fog keresni, és lesz is esélye elhelyezkedni.
2012. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

Hát én nem vagyok biztos ebben a túltelítettségben. Apukámnak pont jogász-közgazdász végzettsége van (meg három gyereke, meg lassan ötvenéves, meg leszakadó országrészben él, szóval minden szempontból hátrányos helyzetűnek számít elvileg). Amikor nemrég elvesztette a munkáját, feltettem itt erről egy kérdést, kivétel nélkül mindenki azzal riogatott, hogy sehova nem fogják felvenni, mert telített a szakma, senkinek nem kellenek a jogászok meg a közgazdászok.

...két hét alatt talált testhezálló állást...


Nem tudom, most mit gondoljak. Már az is megfordult a fejemben - holott nem vagyok egy összeesküvés-hívő -, hogy talán azért vágták meg ilyen drasztikusan ezt a két képzést, hogy ne legyenek olyanok az országban, akik átlátnák a kormány ténykedéseit, gondolok itt a törvényhozásra, jogszabályalkotásra, no meg persze a gazdasági döntésekre. De nagyon remélem, hogy téves ez a gondolat :)

2012. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%
Azért az nem semmi hogy ezt az ecseris benyögésemet van aki elhitte....................
2012. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!