Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiknek az új adózási rendszer...

Akiknek az új adózási rendszer most sok pénzt hoz, miért osszák az észt azoknak, akik rosszul jártak?

Figyelt kérdés
Ezt én nem tudom megérteni,hetek óta.Olvasgatom,hogy némelyik ember milyen rosszmájú azokkal, akik rengeteget vesztettek.Sőt,leállnak vitatkozni,hogy most mennyire jó ez a rendszer.Persze nekik.De annyi eszük nincs,hogy leüljenek számolni.Az ilyen nagyképű,magabiztos fazonokat én úgy tudnám se@@berúgni,hogy elszállnának.
2012. febr. 25. 23:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
30%
Nem szükséges. Érdekes módon a kérdező nem reagált erre (sem), és tudtommal én vagyok az aki ezt leginkább hangoztatja, és már vagy rólam írtak ki vagy tíz kérdést, amit töröltek is a moderátorok. De lehet hogy igazad van, több üres üvegem már nincs itthon, valószínűleg lefekszem, hiszen holnap is gyűjtenem kell még a luxus nyaraláshoz jó néhányat. Jó éjt!
2012. febr. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 bumbi02 ***** válasza:
79%

Letettem már az asztalra annyi mindent hogy vállalhatom a Fidesz politikájának a helyes irányát


Attól hogy egy céget jól vezetsz, a Fidesz még sz*r irányba viszi az országot. Ezen nincs mit vitatkozni. Az érdemeidet pedig ismerjük (vagy legalábbis én már elég sokszor végig olvastam hogy kinek mennyit fizetsz, és milyen sikeres a céged, tegyük fel hogy elhisszük, mert miért hazudnál). De azért mert te sikeres vagy, attól még nem lesz perdöntő az hogy te a Fidesz pártját fogod.



Akik olvasták régebben a kommentjeimet az egykulcsos adóról, azok tudják hogy én eléggé ellene vagyok. Persze így "igazságosabb" a rendszer, de válság közepén "nincs keret" igazságot osztani.. Főleg úgy hogy akik eddig rosszul éltek azt látják hogy még rosszabbul élnek, aki meg jól élt még jobban él.


Mondom ezt úgy hogy anyám nem 10 ezer forinttal keres többet az egykulcsos adó óta.. És anyám is ugyanígy gondolja..Személy szerint jól jött, de mindketten belátjuk hogy az országra kivetítve: HÜLYESÉG volt MOST bevezetni az egykulcsos adót.

2012. febr. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
86%
Az egykulcsossal a Fidesz meg is ásta a sírját. Annyi jól kereső szavazó nem lesz , hogy kompenzálja az éhbérért gürcölők vagy épp munkanélküliek szavazatait.
2012. febr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Bevallom, nekem is hozott egy keveset az új adórendszer. De én soha nem "osztottam az észt" azért, mert a másiknak kevesebb van. Azért viszont igen, ha hülyeségeket beszél. Ezt a különbséget észre kell tudni venni.
2012. febr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
69%

Nem az egykulcsos adó a baj önmagában, hanem az, hogy az új rendszert a Fidesz szokásos módján, amatőrül, körültekintés, előkészítés nélkül, hebehurgyán vezették be. (Akiket hátrányosan érintett, azok az adójóváírás kivezetése miatt kapnak nettóban kevesebbet.)

Egy kis alapossággal ki lehetett volna úgy matekozni az új szisztémát, hogy senkinek ne csökkenjen nettóban a bére, és akkor mindjárt nincs is akkora helye a szocik demagógiájának.


Most ez is káoszba fulladt, sokan tényleg megszívták, kompenzálni kell, a kompenzációt is kompenzálni kell, bérkommandót küldenek a cégekhez, meg már valójában nem is egykulcsos, hanem kettő, de azért egykulcsosnak hívjuk... Szánalmas :(

2012. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is kevesebb lett a bérem és mondtam ezt a munkaadómnak és ő azt felelte, hogy bekel osztani. Mondom kevesebb jut a kajára mire ő! akinek futja villanyra, gázra, na meg internetre az ne pofázzon.
2012. febr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Kolopele

Speciel most nem rád gondoltam,de ha már itt tartunk te is folymatosan a szegény réteget,és a munkanélkülieket oktatod,vagy éppen fúrod.Az lehet,hogy te kompenzálod a munkavállalóid bérét,de nyugodj már bele,hogy ezt kevés helyen teszik.Örülünk,hogy nálad minden 'happy még mindig.Bár kezd egy kissé gyanús lenni,ez a felhőtlen és zökkenőmentes vállalkozás,ahol az emberek az átlagon felül keresnek.Dőlnek a 'milliók'annak ellenére,hogy az országban sorra csődölnek be a kis és nagyvállalkozások.Ne is haragudj meg érte,de nekem ez kezd 'meseszerű lenni...

-(ma 01.34-nek) Tökéletesen igaza van, neked már üldözési mániád kezd lenni..

2012. febr. 26. 11:31
 18/31 anonim ***** válasza:
45%
Már mondtam nem egyszer kérdező, mivel konkurencia nincs ezen a területen és 99% - ban exportra megy minden megrendelés, ezen belül is elsősorban cégeknek, vállalatoknak, ezért a belső fogyasztás nem érint minket. Amúgy nincs üldözési mániám, és a szegény réteggel sincs semmi bajom, csak azokkal akik semmit nem tesznek azon kívül hogy szidják az éppen aktuális kormányt, vagy megelégszenek a segéllyel meg a gyerekek után járó támogatással, míg a gyerekek mint rászorulók kapnak mindent ingyen, munkanélküli anyukának pedig a legnagyobb gondja hogy a támogatásból milyen színűre festesse a körmét. Tudom hogy a legtöbb ember annyit keres amennyit a munkáltatója fizet, ezzel nem igazán lehet mit tenni. Nem vagyok szemellenzős, én is látom hogy a becsületes munkás embereknek (alkalmazottaknak) nem sok lehetősége van jelen pillanatban. Ha nem vállalják a munkát ennyiért, jön helyettük más. Azért mindig van aki elvállalja, mert van akinek a kevés pénz is több mint a semmi. Más kérdés hogy én például nem tudnék a lelkiismeretemmel elszámolni ha minimálbért löknék oda mindenkinek. Mégis én vagyok a gonosz kapitalista, aki kizsigereli az embereket.
2012. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Kolopele

Nagyon csodálkozom,hogy pont te,aki mindennel tökéletesen tisztában van,pont azt ne tudná,hogy:

"míg a gyerekek mint rászorúlók kapnak mindent ingyen...."

-Ez ebben a formában nem igaz.A rászoruló gyerekek fejére tojik az állam,a rászoruló felnötekkel együtt.Tévedésben vagy,óriási tévedésben ha azt hiszed,hogy nyakra főre osztják a segélyeket a gyerekek részére.Nem egy,nem két esettel közelről találkoztam,hogy bizony annak ellenére,hogy a szülőnek súllyos anyagi gondjai vannak,az Önkormányzat nem segít,vagy csak pár ezer forintos "segéllyel".Ismétlem:Pár ezer forintos segéllyel.Az összeg változó,de elégedj meg annyival,hogy egy bevásárlásra sem elég.Ha nem hiszed el,hogy így van,érdeklődj a szegényebb rétegnél,akár személyesen is.Így tehát,fogalmam nincs,hogy ezekből a segélyezésekből miképpen lehet körmösnél lakkoztatni.-mint írod.Ha az adott munkanélküli mégis megteheti,hogy a körmösnél lakkoztatja a körmeit,akkor az bizony nem a segélyekből van.

2012. febr. 26. 14:31
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
kérdésre válaszolva,teli zsebbel mindig okosabnak tartja magát az "ember"
2012. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!