Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudtuk ennyire elrontan...

Hogyan tudtuk ennyire elrontani a rendszerváltást?

Figyelt kérdés

2012. febr. 27. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy valójában nem volt rendszerváltás, csak kiegyezés.


Kiegyezett az akkori politikai elit, a rendszervarázslól és a nagytőke, hogy miként lehet 10millió embert 30-40 évig szívatni, miközben a politikai elit és néhány rendszervarázslóból, kialakúl az új magyar arisztokrácia!

2012. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szlovéniában nem létezik a helyi MSZP... érezhető a különbség.
2012. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jó kérdés, köteteket lehetne teleírni vele. Mert hát van rá racionális magyarázat, eggyel majd én is megpróbálkozok, de azért ép ésszel mégis teljesen felfoghatatlan ez a csődtömeg, amibe kerültük, különösen az után, hogy az átkos rendszerben a régióban az élen voltunk.


Vállalva a lepontozást, az elmarasztalást, én a szélhámos magyar nemzetkarakterben látom az okot. Itt sajnos senki nem a jó és sok munkájából akar megélni, hanem a mások vagy a közösség becsapásából, átvágásából. Igaz ez a csúcspolitikusra éppúgy mint egy tetőfedőre. Bevallom, én elég béna vagyok ház körüli munkákban, minden javítást, szerelést, felújítást másokkal csináltatok. Olyan még nem volt, hogy át ne vágjanak, vagy legalább meg ne próbálnák. A szakmunkás vacak anyagot használ, de csúcsárban számol, a politikus meg mindent ellop, amit csak tud, még a legszegényebbek is trükköznek a segélyekkel, papíron elválnak például, csak azért, hogy pár ezer Ft-tal több jusson.


Ha mindenki mindenkit becsap, abból össznemzeti szinten csak egy ilyen nagy nihil jöhet ki, mint ami most van.


Ez a csaló, szélhámos karakter a szocializmusban azért volt előnyös, mert ott egy hülye rendszert játszottunk ki. Most viszont csak magunkat tudjuk kijátszani, és ez elég tragikus.

2012. febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

""Ez a csaló, szélhámos karakter a szocializmusban azért volt előnyös, mert ott egy hülye rendszert játszottunk ki. Most viszont csak magunkat tudjuk kijátszani, és ez elég tragikus.



Tudod haver, neked is fejlődni kellene!

Nem a legolcsóbbat kellene választani a szakik közzűl, hanem valahonnan középről. Mert ha az autómat egy fényező 30e ért akarja lefújni az nagyon gyanús és 15× meggondolom, mert átlagosan a 80-90e a reális.

Jahh hogy én sem kérek számlát?

Persze hogy nem,hiszen akkor 120e lenne, és senki nem akar kifizetni ennyivel többet.

Ugyanis a fekete munka nem luxus, ahnem beépűlt a versenyképességbe.

2012. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Jahh hogy én sem kérek számlát?

Persze hogy nem,hiszen akkor 120e lenne, és senki nem akar kifizetni ennyivel többet. "


Nem fizetek adót, de azért ha lehet még azt is csökkentsék - ez az átlagmagyar hozzáállása, és a politikán kívül itt is baj van. A "rendszerváltás" után sajnos kapkodtak és nyugatiasodni akartak, túlzottan is, legalábbis politikai szinten. Ez meggondolatlan és elhamarkodott, korrupciógyanús esetekhez, privatizációhoz vezetett. Talán akkor érdemesebb lett volna a hitelfelvétel és korrupciómentesen eladni a vagyon egy részét. Persze utólag könnyű okosnak látszani.

2012. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem lett semmi elrontva. Minden tökéletesen halad az eredeti sínen az eredeti cél a tőkés imperializmus felé. Sőt néha úgy érzem már-már célba is értünk. :)
2012. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Olyan még nem volt, hogy át ne vágjanak, vagy legalább meg ne próbálnák. A szakmunkás vacak anyagot használ, de csúcsárban számol,"


Ha nem haragszol, ezt azért cáfolnám!

Ha nem mindig a legjobb anyagokat használnám, szerinted merném egy életre adni a garanciát? Műhelyem fennállása óta (12év) eddigi reklamációk száma megközelíti a nullát, de azt sem tartom kizártnak, hogy épp annyi. :)

2012. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


ezt olvassátok el.

az igazság szerint én már nagyon rége olvastam de ha jól emlékszem és nem keverem mással akkor egy nagy nagyon jó kis cikk

2012. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es! Cáfolhatod, de sajnos ez a keserű valóság, ilyen átvágós országban élünk, eleve ez az üzleti modellje szinte mindenkinek. Ha neked nem, mert azért persze vannak itt-ott csodák, akkor az tényleg nagyon szép.
2012. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!