Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vitatják annyian a...

Miért vitatják annyian a finnugor-elméletet?

Figyelt kérdés

Már sok "nyelvészprofesszortól" hallottam, hogy ez az egész csak átverés stb... Hát nem tudom, hogy ők beszéltek-e finnül, de én most tanulok, és tényleg basszus, annyira nem hasonlít, hogy csomó szót a magyarból találok ki, mikor tesztben nem jut az eszembe :D


Ezek a "véletlen egybeesések", hogy p -> f, meg hasonlók, tényleg működnek. Minden nap találok kb. 10-15 szót, amin a hasonlóság egyértelmű jelei látszanak. És most nem ilyen klisé "vér-veri" szavakra gondolok.

Ráadásul a nyelvtan is nagyon hasonló. Sokkal jobban hasonlít, mint a többi agglutináló nyelv(érdekes, sokan azt mondják, hogy ez nem bizonyíték, de a sumer-rokonságot pont ebből akarják levezetni)

Akkor miért kell ennyire erőlködni? Én komolyan mondom, hogy aki nyilvánosan akarja tagadni az elméletet, azt kötelezném a finn középfok letételére, max utána lenne hiteles.


És még valami, ami nem teljesen kapcsolódik ide: Az a városi legenda kering, hogy a finn iskolákban már nem tanítják ezt az elméletet. Na, ez egy hazugság. Tanítják, és semmi bajuk nincs vele.



2012. márc. 5. 03:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor ég a pofám a többi nemzeti radikális miatt. Komolyan azt hiszem néha, hogy rajtam kívül hü.lye az össze ilyen nézetű ember. Egy tényt mi a jó fenéért kell vitatni?
2012. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
66%

"Tudás népe voltunk, de agyhalott zombikat faragtak belőlünk..."

Aha. Vedd ki a Nobel-díjasaink meg a feltalálóink közül a zsidókat. Vagy ilyenkor jók ők is?


"Elmondom a sok okoskodónak, hogy a magyar nyelv a Kárpát medencében alakult ki"


Aha értem. Én is megnéztem a Csillagösvényen című DVD-t. A kárpát-medencei magyarság sumér származású, de Turánból, a Tarim-medencéből származik, továbbá az etruszkok a rokonaink. Értem. Tehát kifejlődtünk a Kárpátok koszorújában, majd elmentünk a mai Irak területére, a suméroktól származni, gyorsan visszarohantunk az Olasz-félszigetre, hogy az etruszkokkal rokonkodjunk, utána meg futhattunk is a Turáni-medencébe, hogy onnan bejöhessünk honfoglalni. Közben még indián a harcosok kasztja is a rokonunkká vált. Ja és valahol félúton a szittyák rokonai lettünk, miközben a szkíta indoiráni nép.


Szegény lovaink jól kipurcanhattak ebbe...

2012. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%

Mind a két oldalon vannak érvek és ellenérvek is.


A nyelvrokonság egy dolog, a genetikai kutatások meg egy másik.


[link]


[link]

2012. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
39%
2012. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az egyetemen azt tanították magyar szakon, hogy eddig a finnugor nyelvrokonságra van a legtöbb bizonyíték.


(Igen ám, de azt is hozzá kellene ehhez tenni, hogy az idők folyamán mennyi pénzt, időt és energiát fordítottak a finnugor kutatásokra, s mennyit az alternatív nyelvtörténeti vizsgálódásokra.)

2012. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Pro Patria ***** válasza:
90%

A szélsőjobboldaliakon kívül nem hiszem, hogy sokan tagadnák azt, hogy az uráli, és az ugor nyelv kapcsolatban lenne egymással.

Csupán azt, hogy ez a kapcsolat nem úgy jött létre, mint ahogyan tanítják. A nyelvi hasonlóság nem jelent származást is. És ez az, amit nem értenek meg sokan. A magyarság az ogurok csoportjába tartozik, amely egy türk népesség.

Ez a türk népcsoport keveredett az uráli népelemekkel, miután - kínai írások szerint - i.sz. 450-ben elbuktak egy lázadást, és nyugatra menekülnek. Erre bizonyíték az is, hogy nyugati írás éppen ekkor, i.sz. 463-ban szól róluk először.

Így jött létre a hasonló nyelv. Nincs ebben semmi furcsa, a szintén türk bolgárok ma szlávul beszélnek, a skótok angolul, a moldvai csángók a magyar és a román nyelv keverékével.


A magyarság minden eddigi bizonyíték (genetika, néprajzkutatás, írott források, stb.) szerint türk származású nép. És a finn-ugor nyelv nem tisztán uráli, és nem is tisztán török, hanem mindkét nép nyelvének elemeit vegyesen alkalmazza.

Alig marad el a finn-ugor nyelvben az ótörök eredetű szavak mennyisége az uráliakhoz képest. És a török nyelv is hasonlóképpen agglutináló.


Hosszabban itt most nincs értelme kifejteni (pedig írtam erről egy tanulmányt), de talán ennyi is elég.

2012. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
52%
A finnugor elméletet azért találták ki hogy kiirtsák a magyarokból a büszkeség tudatot. Jól is sikerült. Ha nyelvrokonok is vagyunk attól még genetikailag nem sok közünk van hozzájuk és az vitathatatlan hogy mi vagyunk a Kárpát-medence jogos örökösei.
2012. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
65%

23:32

"Ha nyelvrokonok is vagyunk attól még genetikailag nem sok közünk van hozzájuk ..."


Az összehasonlító nyelvészetnek semmi köze nincs a genetikához, arról nem is állított soha semmit.

2012. márc. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
71%

A Finnugor-nyelvcsalád létezését csak az Akadémia támogatja... Annyira valós rokonság ez mint az az állítás amely szerint a Szent Magyar Korona két korona egybedolgozása, miközben egyértelmű hogy egy azon ötvösmester alkotása!!! Minden vizsgálata célja hogy alátámassza a Magyar Tudományos Akadémia elméleteit. De az eredmény mindig csak a korona egységes alkotását támasztja alá!


Finnugor rokonság is csupán arra szolgál hogy minél messzebb kerüljünk igazi eredet történetünktől.


Felmerül a kérdés hogy miért?

Mi célja lehet hogy igyekszenek minket egy zavaros történelmi süllyesztőbe küldeni ..???


Egy országot egy népet, ami európai elhelyezkedésében természetes védettségben élhetne...Jó természeti adottságok, kiálló vízkészlet...


Mi lenne ha még lenne egy egységes nemzeti öntudatunk. Ha nem lenne megosztottság a valós és a valóságként oktatott történelmünk között...


Valamiféle nemzeti egységtudatban végezné mindenki a legjobb tudása szerint azt amihez ért. a maga tempójában építve ezzel a jövőt. Haladnánk valamerre...

Nem lehetnénk kicsik.

Nem éreznénk magunkat kicsinek.

Lélekben lennénk nagyok.


Összetartoznánk szépen csöndben. Csordogálnánk mint a víz egyre nagyobb nyomot hagyva magunk után a világban.


De míg azt az alkotó erőt amivel építhetnénk egymás elleni acsarkodásra pazaroljuk gyakorlatilag minden témában addig nem haladunk....sehová.

2012. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
21%

"A Finnugor-nyelvcsalád létezését csak az Akadémia támogatja... Annyira valós rokonság ez mint az az állítás amely szerint a Szent Magyar Korona két korona egybedolgozása, miközben egyértelmű hogy egy azon ötvösmester alkotása!!! "


Ezután a mondat után nyilvánvalóvá vált, hogy vagy sokat ittál, vagy agymosott vagy.

2012. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!