Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért vannak...

Magyarországon miért vannak ilyen nevetségesen magas adóterhek, harmadik világbeli színvonalú állami szolgáltatásokért cserébe? Nem lenne jobb mindenkinek az adók minimalizálása és minden lehetséges szolgáltatás privatizálása?

Figyelt kérdés

Gondolkozzunk csak el, nyersen tömören:


A MÁV SZAR

A BKV SZAR

A VOLÁN SZAR

Az állami egészségügy SZAR

Az állami iskolák felszereltsége SZAR.


Ezt bárki tapasztalhatja aki Magyarországon él.


Ezekért az éppenhogycsak működő, kubai fejlettségi szinten álló hatékonyságot hírből sem halló pénzszivattyúkért kemény adókat perkálnak Magyarország lakói, akár a munkaadót, akár a benzinadót, akár az ÁFÁ-t nézzük.


Sehol sincsenek Európában ilyen magas adóterhet, csak a Skandináv országokban, ott viszont minden állami szolgáltatás kiváló.



Nem lenne jobb ennél az adók drasztikus lecsökkentése és az összes lehetséges szolgáltatás privatizálása? Ha szinte csak magániskolák, magánkórházak és magánkézben lévő tömegközlekedés létezne, az robbanásszerű fejlődésnek indítaná ezeket a szolgáltatásokat, és mivel több cég versenyezne egymással, az arra ösztönözné őket, hogy minél fejlettebbek és olcsóbbak legyenek.


Ha nem kéne ennyit adózni, simán lenne pénze a legtöbb embernek kifizetni ezeket a magánkézbe került szolgáltatásokat.



Az én véleményem szerint mindenki jól járna ezzel, kivéve a megrögzött Kádáristák és azok, akik munkanélküliségre hivatkozva begyűjtögették a havi 27000 segélykét, titokban meg feketéztek.


Természetesen a segélyek drasztikus csökkentése is napirenden lenne.


2012. márc. 5. 19:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

20.16-nak


Szerinted ma ha kirabolnak,mi történik?Semmi elárulom.Tíz esetből hatszor, semmi.És ma is elvágják a torkod,akár 100 forintért is,és a rendőrség nyomoz egy darabig,aztán ha reménytelen,akkor lezárják az ügyet.Ennyi.

2012. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
21%

Erre biztos nem fog sor kerülni Magyarországon, legalábbis egy jó ideig biztos nem.


Ma 20:27: akkor húzd el a beledet ebből az országból, de még a Naprendszerből is! Szégyen, hogy valaki így utálja a saját honfitársait.

2012. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
19%

19:31


"Én egyetértek veled, én is inkább az amerikai modell híve vagyok, aminek a lényege az öngondoskodás, de úgy, hogy ehhez otthagyják nálad a pénzt"


Az eredmény pedig a világ legdrágább egészségügye, amely mégis csak a középmezőnyben van hatékonyság szempontjából, meg a világ egyik legbrutálisabb rendőrsége és legdrágább ügyvédjei, miközben siralmasak a közbiztonsági mutatók :))) Hajrá USA :)))


Meg a híres amerikai öngondoskodás, a 45 millió food stamps-et kapó segélyezettel :)))

2012. márc. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
69%
Adósságszolgálat miatt. Képzeld el, hogy egy undorító rákos fekély borítja egy emberi test 80%-át. Ez Magyarország jelenleg.
2012. márc. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%

15-ös! Hát az amerikai egészségügy fikázását vissza kell utasítanom. Én voltam kint egy évet, még egészségbiztosításom is volt. Nem volt komolyabb bajom, de egyszer elmentem egy rendelésre, hogy lássam, milyen is. Most nem részletezem a különbséget egy magyar rendelőhöz képest, de ha az amerikai ellátás szerinted középszerű, akkor a magyar nagyon nagyon, nagyon rossz.


Én rendőri brutalitással sem találkoztam, és semmiféle rettegés nem volt az emberekben a rendőrökkel kapcsolatban.


Az ügyvédek tényleg drágák, de akkor mi van? Tényleg rossz az az ország, amelyiknek drágák az ügyvédei?

2012. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ja, és a segélyezettekre nem tértem ki. Nem ismerem a te jövedelmedet, de nagy valószínűséggel odakint te is segélyezett lennél. De ha te nem, én biztos, pedig itthoni viszonylatban nem rossz a fizetésem.
2012. márc. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ennyire végletekben gondolkodni.


A magyar egészségügy valóban nagyon rossz helyzetben van és a jelenlegi formájában egyszerűen nem fenntartható. Be kell vonni a magántőkét, és részben fizetőssé kell tenni (pl. vizitdíj). De a teljes privatizáció nyilvánvalóan nagyon rossz megoldás lenne. Ennek azért Európában nincsenek hagyonányai és az amerikai egészségügyi modell "hatékonysága" is finoman szólva erősen megkérdőjelezhető.


A MÁV és a BKV tényleg feneketlen pénznyelőként működik, de a tömegközlekedésből mégsem vonulhat ki teljesen az állam, mert az nagyjából-egészéből mindenütt veszteséges. Ez tényleg a latin-amerikai út lenne, meg lehet nézni például a teljesen privatizált argentin vasúthálózat mai színvonalát :)

Ezeket a vállalatokat kemény kézzel rendbe kéne tenni. A MÁV-ra ráférne végre egy alapos karcsúsítás is, a személyszállító vonatok és vonalak 25-30 százaléka simán megszüntethető lenne. Vagy lehetne követni a román példát is: a veszteséges mellékvonalakat az államvasutak felhagyja, de magánszolgáltatóknak felkínálják a lehetőséget, ha látnak benne fantáziát, működtessék ők. Több helyen működik a dolog.


Egyébként az adóterheket és a közkiadásokat valóban csökkenteni kellene, az állami újraelosztás 55 százelék körüli szintjét hasonlóképpen. A segélyezettek köréből ki kell szűrni az élősködő potyautasokat, a nyugdíjkifizetések esetében pedig szintén szükség lenne egy 25 százalék körüli visszavágásra.


De ez Magyarországon nem fog megtörténni, egyetlen politikai párt sem mer felvállalni egy ilyen, jobboldali programot, a népszerűségvesztés miatt. Itt csak a baloldali demagógia megy és nem hinném, hogy ebben egyhamar változás fog bekövetkezni :(

2012. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
20%

07:58


"Én voltam kint egy évet, még egészségbiztosításom is volt."


Neked volt. Több millió amcsinak meg nincs.

2012. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem miről beszélünk most?A mai egészségügyi ellátásban csak az alapellátás térítés mentes.Minden másért fizetni kell.Az alapellátást meg jobb ha hagyjuk...Ha csak valaki egy picit is jobban figyel az egészségére,már is nehéz ezreket kell fizetni,mert térítés köteles.És egyre több egészségi szolgáltatásért kell majd külön csengetni.

Aztán nézzük a gyógyszer árakat,amiknek a végén lassan 3-4 nulla van.Nincs rá pénzed?Akkor maradsz beteg,ennyi kedves magyar adófizető állampolgár,maradsz beteg.

2012. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
De, jobb lenne. De sokan az én munkámból akarnak megélni.
2012. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!