Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a vélemény arról, hogy...

Mi a vélemény arról, hogy Kökény Attila énekli majd a Nemzeti Dalt a Parlament előtt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 19:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem feltétlen elítélendő, hogy ha egy nemzeti ünnep kissé Show-jelleget ölt. A kokárdát "cikinek" érző fiatalok is visszaveszik talán az ilyesmitől, ha jól csináljuk.

Egy francia-magyar vegyesvállalatnál dolgozom, sokat járok ki Franciaországba és tavaly megadatott, hogy a Fete Natonionale-t Július 14-én élőben nézzem végig Párizsban. Az a legnagyobb nemzeti ünnepük. Abszolút fiatalosan fogják fel ezeket a dolgokat, a Himnuszt is nevetve éneklik, egy kevés borral már a fejükben. Magyarként is végül már teljese átéreztem a dolgot. Március 15 is egy szép fejezete a történelmünknek (még ha a végkifejlet sajnos nem is volt az), de a forradalom alapvetően lelkes dolog, nem kell elkomolykodni szerintem.

Franciaországban jobbról fekete, balról arab kollégával néztük a tűzijátékot, ezekkel a vidám megmozdulásokkal szerintem sok embert lehet "a nemzet tevékeny részévé tenni". Itt már a "színmagyar" fiatalok is lassan elfordulnak az ünnepeinktől, ott meg a bevándorlók gyerekei is nevetve mondják magukat franciának.


Azt sem értettem, mikor betiltották a Red Bull Air Race-t augusztus 20-án. Patinás dolog volt, a Parlament előtt, együtt élt régi és modern abban az eseményben. Most meg mehetsz kenyérszentelésre, ami persze szép és jó, csak egy 16 éves diszkókirályt nem fog érdekelni-de a Red Bull Air Race-t talán megnézte volna.


Amúgy meg a feleségemtől, aki nem magyar, ez egy jogos kritika "nálatok a Nemzeti Ünnepek úgy néznek ki általában, mint valami temetés".

2012. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező a Nemzeti Dalban elég sok a hajlítás, mint azt hallottam jómagam is, és nyilván az ő hangfekvésére hangszerelték újra a jól ismert slágert. Ha ennyire unszimpatikus neked Kökény Attila akkor ne azt nézd hogy ő énekli hanem azt hogy milyen szépre sikerül az új dal, és majd utána ítélkezz.
2012. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!